Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megsérült a 8 éves törpe...

Megsérült a 8 éves törpe tacskóm mit tegyek? SÜRGŐS nagyon megvagyok rémülve

Figyelt kérdés
Az orvos nem veszi fel kiesett körme vérzik is tehát 1-2 csepp is van nagyon sürgősen kéne válasz mert meg vagyok rémülve teljesen kieseet mirtelen odakapotta szájához vele és néztem mi a baj elég hosszak a körmei! TÖRPE TACSKÓ 8 éves!
2012. aug. 15. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Betadinnal fertőtlenítsd neki. Valószínűleg nem a magántelefon van megadva, így csak holnap éred el a dokit. Valamit tegyél arra a lábára. Tekerj rá fáslit.

Hogy érted, hogy rosszak a körmei? A kutyának karmai vannak. Ápolni kell, és akkor nem lesznek rosszak.

2012. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Leszakadt a körme? Ha igen, nyugi! Fájdalmas, de nem nagy dolog. Betadinnal fertőtlenítsd le és pár napig még naponta 2-szer, 3-szor. A doki se tud vele mást csinálni. Szép lassan majd kinő az új köröm.
2012. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A többi körmét pedig vágd le rövidebbre!
2012. aug. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

[link]

Keresd ki a kerületedet, és hívd ki az ügyeletet, ha nagyon muszáj. De ha csak kicsit vérzik, akkor szerintem nem kell orvos. Nyugi, minden rendben lesz :) Kösd be neki, és nyugtasd meg.

2012. aug. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Elég nyugodt :D köszönöm szépen kezdek én is megnyugodni:) Még riadtabb voltam mint a kutya! :-) Tesóm jön haza és ő látja el a sebét mert mivel ő állat orvosnak készül lehet többet ért hozzá mint én :D Csak nem akartam ezért felhivni de amúgysem lakik messze tehát bejön és megnézi :D
2012. aug. 15. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért a testvéred amíg jön, ne várd, hogy vérezzen. Ha nem is kötöd be, akkor is tegyél rá valamit. Betadinnal kell fertőtleníteni, csípni fog a kutyának, lehet meg kell fogni előtte. Helyre rázódik majd szépen, csak kosz ne menjen bele. Le kell vágatni a karmait, és akkor nem törik ki neki.
2012. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz baj, nyugi. Az én kutyámnak rendszeresen letörik mindkét ötödik körme, akkor is, ha levág belőle a doki. Mondjuk neki nem vérzik.

De akkor sincs gond, kend be valami fertőtlenítővel, és 1-2 napig a séták alatt tegyél rá valami fáslit, vagy gézt, hogy ne menjen bele piszok. Vissza fog nőni.

2012. aug. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok vele mit kezdeni mert akárhányszor tekerem be leszedi pedig le is ragasztom amikor meg nagyon betekerem akkor meg mivel benti kutya a csempén csúszik a lába :)

De a betadint azt teszem rá csak a kötést szedi le mondjuk a betadin sem tetszik neki de azt azért eröltetem

2012. aug. 16. 14:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, ha nem kötöd be. Sőt! A kötés nélkül gyorsabban gyógyul a seb. Lényeg, hogy a betadint használd, fertőtlenítsd neki!
2012. aug. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sajnos a betadint is lenyalja de amikor rá teszem fogom 1-2 percig h beszívja és csak utánna engedem el
2012. aug. 16. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!