Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes törpe pincser kiskutyá...

8 hetes törpe pincser kiskutyámnak kihullott a szőre és csúnya gennyes pattanások vannak a testén ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Az állatorvos azt mondta hogy férges és azért kiféregtelenítettem és semmi javulás tapasztalatok esetleg mivel lehetne kezelni??
2012. aug. 12. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Sürgősen másik állatorvossal. Férgességtől ilyen szinten nem megy tönkre a bőre.
2012. aug. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lakle ***** válasza:

Mennyire hullott ki a szőre, nagyon? Az enyémnek is szokott ilyen lenni Betadin kenőccsel 2-3 napig kenem, utána nagyon szépen elmúlik neki. Viszont nálunk nincs szőrhullás. Ha elviszed másik orvoshoz valószínüleg szteorid injekciót fog adni, ettől már másnapra elmúlik.

Ha gyakran előjön ki kell vizsgáltatni. Nekünk egy évben 1x vagy 2x jelentkezik ez csak.

2012. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nemrég vásároltam őt eddig nem volt semmi baja de már régtől így van neki hát eléggé kihullott szegénykémnek a hasáról meg az egész testén foltokba már kezd neki szépen nőlni a szőre csak a pattanások nem akarnak elmúlni róla jövő héten elviszem más állatorvoshoz ha nem javul neki
2012. aug. 12. 18:05
 4/10 Bozsikrisz ***** válasza:
Amikor vetted akkor még semmi nem volt rajta?
2012. aug. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem vettem észre hogy lett volna de rá 1-2 napra már kezdett pattanásosodni de már annyira megszerettem remélem helyre jön neki
2012. aug. 12. 18:09
 6/10 lakle ***** válasza:

Velem is így volt egyébként, mikor elhoztam még semmi aztán utána jelentkezett.

ja, egyébként gomba is lehet, de ezt csak laborral lehet kimutatni.

2012. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy bolha csípte meg? Van kutya, aki allergiás a bolhacsípésre.

Vagy csirkeallergia? Szerintem valamilyen allergia lesz. Ha durván allergiás a kajára, amit adsz neki (és eddig nem olyat kapott), akkor ennyi nap alatt simán kijön. Olyan, mintha akaratlanul mérgeznéd őt folyamatosan.

Másik állatorvoshoz kellene vinned.

2012. aug. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy bolha csípéstől én nem láttam hogy bolhás lenne mikor hoztam megfürdettem lehet hogy a kutya sampontól már nem tudom :/
2012. aug. 12. 20:56
 9/10 anonim ***** válasza:
lehetséges, hogy allergiás a bolhákra és azért hullott ki a szőre, de nem vagyok állatorvos, úgyhogy menj egy másikhoz.
2012. aug. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A pattanások milyenek, piros pöttyös, vagy milyen? Hogy hullik a szőre? Foltokban, kör alakban, melyik testrészén leginkább? Vidd el másik állatorvoshoz is, mert akár szőrtüsző atka is lehet és az elég csúnya tud lenni ha nem kezelik. Mindenképpen adj neki addig is vitaminokat (lehet kapni kifejezetten szőr ápolós mixet is), mert valószínű az immunrendszere gyengébb, akkor szoktak szőrös problémák lenni, mivel ilyenkor megtámadják olyan bacik amik amúgy megtalálhatók a kutyák bőrén. De mindenképpen másik állatorvos. Ne várd meg a amíg súlyosabb lesz, bármi is ez. Kezdeti szakaszban minden jobban kezelhető. :)
2012. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!