Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha húz a kutya, mikor bicikliv...

Ha húz a kutya, mikor biciklivel futtatom, akkor nyakörv helyett inkább hámot vegyek neki? A Fressnapfba kb. mennyibe kerül beaglere?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hámban még jobban húz, mert a nyakát nem szorítja el. Ha ez a célod, akkor jó a hám, ha nem akarod, hogy húzzon, akkor meg nem jó a hám.
2009. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 3-4000 körül lehet a hám, de tényleg jobban tud húzni benne.
2009. júl. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Próbáld meg póráz nélkül. Mert ha húz akkor szerintem nem nagyon élvezi a kocogást. Talán még a kedvenc játéka a kezedben segíthet érezni e kell ,hogy veled van.
2009. júl. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl jó ötlet úgy bicajozni a kutyával, hogy pórázzal odakötöd a biciklire. Bár ha beagled van, akkor megértem, hogy elengedve nem mered vinni. Ha nagyon húzza a pórázt, akkor nem hiszem, hogy nagyon élvezné. Ha hámot veszel, akkor még jobban fog húzni, és az is lehet, hogy elránt.
2009. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

pórázzal,fojtó nyakörvel,( persze jól felrakva, mert ha fordítva teszed fel a fojtót .....!)

jutalom falattal,és lassú tekeréssel.

ne a kutya húzzon téged !

a kutyás-kerékpáros sportban a kutya segíti a kerekest,de terepen mennek,nem aszfalton !

városban ő fusson melletted,illetve a bicaj mellett.

a Walkydog nevü segégeszközt is kipróbálhatod .

2009. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A WalkyDogot inkább nem próbálnám ki.

Mi nem városban, hanem falun lakunk, és terepen sétálunk. Föld úton. Nem kötöm a pórázt a biciklihez, hanem a kezembe van. 5 m-es flexi póráz, és a végéig elmehet. Mostanában nem nagyon engedem el, mert erdőbe megyünk és sok a nyúl, őz, szarvas, és ha meglátja, akkor rohan utána és ilyenkor szokott inkább húzni, meg ha van elöttünk valami akkor is, és az első pár kilóméteren. Hazának rendesen jön mellettem. Ha gyalog viszem, akkor nyakörrvel, mert ott zavar, ha hú és már kezd leszokni róla. Biciklinél nem zavar, ha pl. felsegít a dombokon. :-D (Közbe én is tekerek.)

És azért is gondoltam, hogy a hám jobb lenne, mert ha nem fut, akkor szaglászik, és megfordul, meg ilyenek és beleakad a farka, lába a pórázba, és szedhetem ki. De hámnál felül van a karika, ezért gondolom ott ilyen nem lesz.

2009. júl. 23. 11:31
 7/9 anonim ***** válasza:

ezt keresed ? : BIKEJÖRING (kutyás terepkerékpározás)

www.canicross.hu

2009. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a gyanúm, hogy a kutyádat nem tanítottad meg rendesen pórázon sétálni, és nem engedelmes tökéletesen. Ha az engedelmességével nem lenne baj, akkor az első szóra visszafordulna akkor is, ha vadat lát. Ha pedig tudna pórázon járni, akkor SOHA nem menne a gazdája előtt, csakis mellette vagy mögötte. Húznia sohasem szabad. Sosem szabad megengedni egy kutyának, hogy bármiben is ő irányítson a gazdája helyett.


Ezeket a problémákat a flexi próráz csak súlyosbítja, a hám pedig még jobban elmélyítheti. Nem a hám a megoldás, hanem egy kutyaiskola. Meg kell tanítani a kutyádat úgy pórázon járni, hogy a póráz sohase feszüljön meg.

2009. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ha rászólok akkor nem húz. (Egyébként 2-en vannak.)

Tegnap vettem a Fressnapfba hámot. 2300 Ft volt. El is mentem biciklivel futtatni, és hámot tettem rájuk. És nem húztak. Kicsit se. Rendesen jöttek mellettem lassú tempóba. Lehet, hogy csak szokatlan volt nekik. Egyébként ezzel is lehet rendesen irányítani őket, csak kicsit nagyobb erővel.

2009. júl. 24. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!