Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért pisili le...

A kutyám miért pisili le folyamatosan a szőnyeget?

Figyelt kérdés
Hogy tudom rávenni a kutyámat hogy ne pisilje le a szőnyeget folyamatosan? Hisz van neki pelenka vettünk ilyen kutya távoltartó sprét de semmi és már anyám idegileg kivan!
2012. aug. 16. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudja meg különbözetetni a szőnyeget a pelenkától azért pisil oda mindig,a pelenkára szoktatás nem jó,mi is jól megjártuk vele neálunk is ugyan ez volt a probléma és ezen az oldalon olvastam,hogy nem jó ,így azonnal felszedtem az összes pelenkát a lakásban és több sétát beiktattam ,ugy hogy azt javaslom,hogy szedd fel te is a pelenkát, a szőnyeget mossátok ki és hord le többször sétálni!!!
2012. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dórifanni ***** válasza:
Szia! Egyet kell eldönteni! pisilhet a lakásban vagy sem? ha nem akarjátok, akkor semmi kutyapelus, ahogy az előző is említette! amint pisilni készül ijessz rá h visszatartsa a vizeletét és azonnal hívd ki a megfelelő helyre. a felkapást nem javaslom, az erélyes rászólással magától tartja vissza és így magától is tanulja meg! ez mindenre érvényes ami tilos neki. Erélyes rászólás hogy magától abbahagyja, majd egy alternatíva felajánlása ami jó élményt jelent! nagyon fárasztó folyamatosan figyelni, és szemmel tartani, de megéri hidd el!
2012. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokkal több séta, pelenkát el kellene felejteni. Szőnyeget pedig alaposan mossátok ki, sőt szerintem a legjobb lenne, ha pár hétre nélkülöznétek és nem tennétek le a földre.
2012. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem csodálom hogy ki van anyukád,kutyának nem a lakásban kel l wc-znie.. Fincsi szagok lehetnek a lakásotokban. Nekem is volt kölyök a kutyám. Előfordultak balesetek. De ölben vittem le 1-2 óránként pisilni,kakilni és igen hamar,pár hét alatt szobatiszta lett!

Most is mikor már felnőtt rengeteget sétálunk,vagyunk a szabadban,kutyatartás ezzel jár,ők ezt élvezik nem azt hogy oda piszkítanak ahol élnek..

Gondold át ezeket,és nem hülye a kutyád,ő nem tudja hogy az egy szőnyeg és nem pelenka!

2012. aug. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
csak ez a Sétáltatás és az udvarra kiengedés nem működhet mivel a körzetünkben sok a kóbor kutya és mi féltyük az udvar meg azért mert még nincs kész a kerítés és átszökhet a szomszédba akol már évek óta nem lakik senki meg sok a csalán az üveg darabka és a fém hulladék
2012. aug. 16. 11:48
 6/9 anonim ***** válasza:
tehát egész életébe nem fogod sétáltatni? Ha ennyire félsz a kóbor kutyáktól,és tudtad hogy ezt,akkor minek vettetek kutyát? Miért nem vártátok meg hogy kész az udvar?
2012. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dórifanni ***** válasza:
hmm...milyen idős ez a kutya? úgy érted a kóbor kutyáktól való félelmet, hogy még pici a kutyus és nincs meg a megfelelő védettsége a kóbor kutyák által otthagyott "dolgokra"? vagy konkrétan nem mersz pórázzal sem kimenni mert félsz h megtámadnak? a másik kérdés, hogy egyedül nem is kell kint hagyni ha félsz h átmegy a szomszédba... amikor szüksége van a kutyusnak rá, le kell menni vele. Ha nagyon szaladós akkor pórázzal együtt megvécézteted ott és így el van kerülve a probléma. Vagy esetleg ti erre nem akartok időt szakítani és úgy képzelitek el mint egy cicát? hogy lesz egy hely ahova odavécézhet élete végéig? mert ha igen (bár nem javaslom) akkor is ugyanaz a teendő. ráijeszteni h visszatartsa és a megfelelő helyre vezetni h ott pisiljen. Ez nem megy egy nap alatt. Addig amíg nem érti meg, következetesen ezt kell tenni.hajrá!:D
2012. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
a Kutyám egy 5 éves pekingi palotapincsi de akkor megpróbálom ezzel a ráijesztős dologgal kösz a segítséget
2012. aug. 17. 21:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem csoda, hogy a szőgenyre pisil. A pelenka rossz megoldás hisz akkor arra tanítod a kutyád, hogy bárhova mármikor piszkíthat (valószínüleg amikor a pelenka rajta volt a szőnyeg körül végezte a dolgát, ezért csinálja most is ott). Ha nem akarod, hogy bebiszhítson sétáltatnod kell! Felelőtlen dolog úgy magadhoz venni egy kutyát, hogy nincs sétáltatva. Idővel a kutyád nagyon agresszív is lesz, mert nem kap a külvilágtól semmi ingert. Vidd rendeszeren ki. Pórűzon vagy hámon nem fog elszökni. napi kb 8 szor klne kivinni és mindig amikor a kutyád eszik iszik utánna. aztán fogozatosan kevesebbet vidd ki míg a napi min 3 sétáltatás megvan. 2 hét és beletanul, a kutyák okosak :)
2012. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!