Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Advantix alkalmazását mikor...

Advantix alkalmazását mikor lehet leghamarabb megismételni?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt leküldtem bátyám a kutyával az állatdokihoz bolhairtóért. Mondta, hogy ha már úgyis tőle vesszük, akkor rakassa is rá. De a bolhák csaknem döglődnek benne, sőt, ma már petéket is találtam benne. Szerencsétlen nem bír nyugodni, folyton vakarózik. Mint utólag kiderült, a kontár doki volt csak lent, a miénk nyaralt. Tesómat most megkérdeztem, azt mondta, kicsit sem dörzsölte bele a kutyába a szert, csak ráfolyatta, és kész.

Meg kellene majd ismételni, legközelebb én teszem rá.



2012. aug. 16. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A spot-ont nem kell beledörzsölni, csak rácsepegtetni a kutya bőrére.

Ha bolhás, akkor vegyél Neostomosan oldatot, azzal fürdesd meg, ahogy a leírás szerint kell. 5 nap múlva ismételd meg, hogy a petékből kikelt bolhák is megdögöljenek.

Ezután tegyetek rá Advantixot.

2012. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát de elvileg ettől ki kellett volna menniük belőle:( neostomosan van, de 1) a spot on után még nem merném megfürdetni benne 2) a kutya csak felügyelet alatt van nálunk, nemigen szeretném fürdetni más kutyáját. Nem azért, mert finnyás vagyok, csak mert ő egy bichon, és bár most csak félhosszú a szőre, nem ismerem a szőrtípusát. Meg hogy milyen samponnal szokta mosni a gazdija, mennyire fázékony stb. Merthogy a hajszárítótól meg eléggé fél. Szóval... hát. Akkor holnap még egyszer befújom a lakást a legutolsó sarokig neostomosannal, aztán meglátjuk.
2012. aug. 16. 22:39
 3/10 anonim ***** válasza:
3 hét múlva rátehetsz újat. Valószínűleg elfolyatta a doki a szert, így kevesebb ment a bőrére is.A Neostomosanos fürdetést két nap múlva megcsinálhatod.
2012. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Neostomosannal csak át kell áztatni a kutyát és megszáradni hagyni rajta.Igazán melegek a napok mostanában, nem fog megfázni. Fürdés után futtasd meg , hamarabb szárad.
2012. aug. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de ha advantixet meg csak 3 hét után tehetek rá, utána mit csináljak vele? a Neos csak pár nap védelmet nyújt. Van itthon frontline spray, gondoltam rá, hogy fújok rá kicsit, de isten ments, hogy mérgezést kapjon a sok vegyi anyag miatt.
2012. aug. 16. 22:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyi, a lényeg, hogy a bolhák kipusztuljanak, erre a 2 alkalmas neostomosan fürdetés a legalkalmasabb.

Nem katasztrófa, ha a fürdetés után 2-3 hétig nem kerül rá új Advantix. De nagyon fontos, hogy mindent bolha mentesítsetek, fekhely, kutyaház, lakás (nem tudom hol tartjátok) különben vissza megy bele. És ha nem teljesen bolhamentes a környezet, akkor előbb-utóbb advantix mellett is esélyes, hogy újra bebolhásodik.

2012. aug. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szőrén látni, hova tette a doki a spotont? Azért valami csak került a bőrére is.
2012. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát valami csak. A nyakára. D mivel a szőre jól összecsomósodott ott, gondolom a nagyja oda ment:/
2012. aug. 16. 22:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Hány kilós a kutya? Azt ugye tudjátok, hogy 10 kiló fölött már 4 ponton kell csepegtetni? A súlyának megfelelő dózist kapott? Lehet, hogy nem húzta félre rendesen a szőrt a doki és a szőrére ragadt a cucc. Legközelebb inkább csináljátok ti, nem bonyolult.
2012. aug. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

én szoktam, de én nem voltam itthon.

Amúgy egy Bichon, szóval nincs 10 kiló fölött. A macska 4, nála könnyebb.

2012. aug. 17. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!