Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akiknek a kutyájuknak meg van...

Akiknek a kutyájuknak meg van tiltva a járdáról való lelépés: nektek is mindig 3 m-rel a szegély előtt áll meg?

Figyelt kérdés
Tehát nem a szegélynél, vagy 1 m-rel előtte, hanem már ott lecövekel. És mindkét kutyám ezt csinálja.

2012. aug. 17. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem mindig kiül a járda legeslegszélére, hogy a szívroham jön néha rám...
2012. aug. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nálunk ez változó. Amikor nagyon figyelek erre a szabályra és nem küldöm tovább előre, akkor van, hogy már 5-8 méterrel korábban beragad, vagy a járda közepén megáll, ahol sehol egy úttest vagy kapubeálló, de ő úgy gondolja, hogy a járdán lévő széles repedés a jel :D máskor meg akkor is figyelmeztetni kell a megállásra, amikor tutira meg kéne állni.

Azt figyeltem meg, hogy amikor nem várom meg a szabály teljesítését, tehát az út előtt "tovább"-bal küldöm vagy "gyere"-vel hívom át, akkor hajlamos elfelejteni a dolgot és utasítás nélkül magától ballagna át...ekkor szoktam kicsit leszidni és emlékeztetni a dologra :)

Fejben kell tudatosnak lennem, hogy milyen arányban várjam el a teljes megállást úgy, hogy én továbbmegyek, illetve küldjem tovább...ugyanis ha nem kell megállnia, akkor sokkal gyorsabban haladunk a célunk felé...


Ez jó kusza lett...bocsi :D

2012. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Amikor 'gyere'-zünk ők is el szokták felejteni néha, ilyenkor 3-4 alkalom után nem szólok, és úgy megyek át, hogy beugrassan őket. Amúgy ti póráz nélkül sétáltok? Azt lenne velük jó megértetni, hogy jó, amit csinálnak, csak ne 3 méterrel az úttest előtt tegyék, hanem mondjuk másfél:)
2012. aug. 17. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!