Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyának lehet adni...

Kölyök kutyának lehet adni felnőtt kutyának való tápot?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos kiskutyám és elég sok táptól megy a hasa, szeretnék kipróbálni most egy felnőtt prémium minőségi tápot, aminek nagyon szimpatikusak az összetevői, egészen pontosan: Rizs (55%), szárított hal (28%), halolaj (8%), szárított céklapép (8%), növényi olaj (2%), mono- és dikalcium-foszfát, nátrium-klorid, kalcium-karbonát, kálium-klorid, szárított sörélesztő (0,3%). Nedvesség 9,00%; fehérjék 24,00%; olajok és zsírok 12,00%; rost 2,00%; hamu 6,50%; kalcium 1,20%; foszfor 0,90%.

Baja lehet belőle, ha felnőtt tápot kap, kiegészítő kölyök vitaminnal?



2012. aug. 20. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha sokat váltogatod a kajáját attól is mehet. Én szenzitív( érzékeny gyomrú kutyáknak való) tápot ajánlok, bár nem tudom, h. abból van e kölyköknek.
2012. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És az sem árt, ha maga a táp jó minőségű. Eddig milyen márkákat kapott?
2012. aug. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Eddig Champet, és Joserát. Nem váltogatom sűrűn.
2012. aug. 20. 21:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez amúgy Cibau táp, amit most akarok neki venni. Kukoricamentes, ami fontos lenne.
2012. aug. 20. 21:31
 5/11 anonim ***** válasza:
hát én kétszer próbáltam meg adi kicsi kutyámnak felnőttnek való tápot, előszörit kihányta a másikat meg nem tudja rendesen megrágni, túl kemény neki. viszont ha megy a hasa akkor azt hallottam, hogy rizst kell adni a kutyusnak...
2012. aug. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, sokan nevelnek fel kizárólag felnőtt táppal jó minőségű almokat, hogy ki miért és mire esküszik az más kérdés.

A cibaunak van kölyökből is halasa, miért nem azt próbáljátok ki? (nem kötözködés, csak érdekel :)) Egyik ismerősöm etet vele csirkeallergiás és egyben érzékeny gyomrú kutyát és ódákat zeng róla.

2012. aug. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért mert nagyjából ugyanaz az összetevője, és a felnőttben van 20 kilós, a kölyökben meg csak 15. És jobban megéri a felnőtt, mert többet tudok venni olcsóbban. És nekünk fontos az ár sajnos, mert nem tudok akármit megvenni neki, de ettől függetlenül, a határokon belül a legjobbat szeretném adni.
2012. aug. 21. 08:03
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
vegyél, aztán max későbbre rakjátok, ha nem jó neki, de gondolom megnézed majd a szavatossági idejét, hogy még az előtt add oda neki :)
2012. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem, azt nem tudtam, hogy ebből nincs olyan nagy kiszerelésű. Vegyétek meg nyugodtan a felnőttet (sok gyártó nem is gyárt külön antiallergén kölyöktápot). De azt vegyétek figyelembe, hogy egy kölyöknek amíg fejlődésben van többet kell adni a felnőtt tápból, mint ami annak az etetési útmutatóján fel van tüntetve.
2012. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor kipróbáljuk.:)
2012. aug. 21. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!