Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma voltunk kutyaivartalanításo...

Ma voltunk kutyaivartalanításon. Ez így normális? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos yorki kislányom, és ma vittük el ivartalanítani...A műtét után semmit nem tettek a Drágám pocójára, úgy értem nem kötözték be Neki, nem kapott gallért sem...ez így normális dolog? Azt mondta a asszisztens hogy holnap már nyugodtan kivihetjük, de nem lesz koszos így a sebe? Már arra is gondoltunk hogy elmegyünk az itteni állatdokihoz beköttetni...nagyon aggódunk Érte :(


Írnátok nekem erről véleményt, esetleg tapasztalatokat? Hogy Nálatok is így működött e és hogy kb. mennyi idő alatt épült fel a kutyus?


Köszönöm



2012. aug. 21. 12:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bekötni nem kell, nálunk gallér sem kellett, mert nem piszkálta a sebét. Ha látjátok, hogy koszos a seb akkor kell rá betadin. Nem akkora nagy dolog egy sebet tisztán tartani egy ilyen pici kutyán :) Nálunk már másnap nagyon eleven volt a kutyus...azt ne hagyjátok neki nagyon h ugráljon szét ne nyíljon a sebe.
2012. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

miért kéne beköttetni? Gondolom yorki lévén benti kutya,nem kell azt bekötni. Mi se kaptunk gallért,kötést meg senki nem kap,ha azt veszed észre rágná a sebét,visszamész dokihoz és kapsz gallért. Addig felesleges őt szenvedtetni gallérral ha nem zavarja a seb.

És kiviheted másnap még jó,hova ürítene különben?:) Annyi ne hagyd játszani nagyon más kutyákkal de különösebben mást nem igényel,nem kell üvegvitrinbe zárni :D

Nekem már este semmi baja nem volt a kutyámnak,mentünk le sétálni.

2012. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
6%
Úgy kell vele bánni, mint az emberekkel. Steril műtét, fertőtlenítés, gumikesztyű, egyszer használatos injekcióstű. Be kell kötözni. Gallér is kell, mert felszakadhat és elfertőződhet a sebe! Miféle állatorvos az ilyen???
2012. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Bekötni nem szokták, a gallért meg sok helyen kérni kell. Ha van egy rávaló nem túl meleg kutyaruhátok (pl pólóféleség) akkor azt feladhatjátok rá és úgy nem fogja tudni piszkálni a sebet. Ha szeretnétek gallért akkor állatpatikában, állatorvosnál külön is vehettek, ha jól emlékszem 1500Ft körül van.

A sebet tartsátok tisztán amennyire lehet, tehát porba-sárba ne feküdjön, de pisilni-kakilni nyugodtan kimehet. Reggel-este egy betadine-os törlés nem árt neki.

Olyan 4-5napig azért ne nagyon ugráltassátok, bár kedve se nagyon lesz valószínűleg, de varratszedés után mehet minden úgy, mint ivartalanítás előtt.

2012. aug. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak nagyon aggódunk Érte :)


Azért "hiányoltuk" úgymond a kötést és a gallért, mert a környezetünkben műtöttek ugyan így egy kutyust, csak máshol és Ő kapott mind kettőt, meg hát ugyebár még kölyök és virgonc...:)

Persze nagyon figyelünk Rá most is, nehogy valami gond legyen :)

2012. aug. 21. 13:03
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom a seb szépen össze van varrva, és le van fújva vagy egy ezüst színű sprayvel, vagy valami mással. Ez így rendben van. Ha nem piszkálja a sebet, akkor a gallér sem kell. Ha már teljesen kiment az altató hatása, akkor nyugodtan ki lehet vinni pisilni, akár egy laza séta is belefér. Figyelj, hogy ne vakarja, rágja a sebet, és hogy ne nagyon virgonckodjon, mert felszakadhatnak a varratok. Ha úgy látod hogy koszos, akkor egy kis betadinnal le lehet törölni a sebet. Más nem kell.
2012. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

azt még elfelejtettem, hogy a lakásban is eltudja végezni a dolgát (pelus) mert még nem teljesen szoba tiszta, szóval nem lenne új Neki :)


Többieknek is köszönöm, azt a betadin-t gyógyszertárban lehet venni, ugye?

2012. aug. 21. 13:06
 8/15 A kérdező kommentje:

ma 13:04


Igen, ezüst színű spray-el lefújták.

2012. aug. 21. 13:07
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Bekötni, leragasztani soha nem szokták. Mi kaptunk gallért, de amikor hazaértünk, azonnal levettem róla, mert nagyon zavarta, a sebét pedig soha nem bántotta. És természetesen másnap már én is levittem, hiszen pisilni/kakilni mégiscsak kell...csak pár percet sétáltunk, amíg elintézte, utána vittem föl. De a 3-4. nap után már 20-30 percet is sétáltam vele, varratszedés után pedig minden ment a régi kerékvágásban.

Gallért csak akkor kérj, ha látod, hogy piszkálja. Azt bármelyik állatorvosnál tudsz venni, a normálisabb visszaveszi, ha nem használtad.


Ne aggódj, nem lesz baj:) Üdv, egy ivartalanított szuka yorki gazdija

2012. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ma 13:10


Köszönöm :) Már egyre jobban kezdünk megnyugodni, bár jobban örülnénk ha látnánk hogy mocorog egy kicsit :) Viszont az altatónak kell idő hogy kimenjen a szervezetéből, de türelmesen várunk :)

2012. aug. 21. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!