Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell venni majd a kopasz...

Mit kell venni majd a kopasz kutyámnak?

Figyelt kérdés
pl.milyen pórázt?Egészség,bőrápolás,milyen ágyat?kínai kopasz, csak az érzékeny bőre miatt kérdeztem

2012. aug. 21. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőmnek ilyen kutyusa van, de ő tenyésztő és ezért kiállítási felvezető pórázt használ, neked szerintem hám kell, nem kell túl drága, nem az a lényeg, és a barátnőmén mindig van ruha, télen a hideg miatt, nyáron meg a nap miatt, és keni a bőrét is vmivel, asszem napvédő krémmel nyáron, télen meg testápolóval talán. De ez attól is függ h Hairy Harless, Medium Harless, vagy Tru Hairless a kutya, vagy esetleg Powder Puff, mindre más kell.
2012. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a fekhely az hipoallargén vagy jó a sima is?
2012. aug. 21. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:
A miénknek sima fekhelye van. Nem túl érzékeny a bőre van, így nem is kell neki nagy feneket keríteni: fürdés után egy kis olaj, vagy testápoló, hogy ne száradjon ki. Ha sokat van a napon pedig naptej. Azt írják nem megy beléjük a bolha, kullancs, de a miénk hajába bele mentek. A csepp lefolyik róla, így a bolha nyakörvet választottuk, de az meg elnyomja a nyakát. Ki akarjuk próbálni a természetes bolhairtást. Itt a neten láttam máskor, hogy kendőt kell különböző cuccokba beáztatni, és távol tartja a bolhát.
2012. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem kell neki hypoallergén fekhely.

A kopasz kutya nincs porcelánból, és vajból sem, nem kell túlaggódni a dolgokat, ezzel csak ártasz neki.

Fogadd úgy, mintha "rendes", szőrös kutya volna!

A csirkés tápra sokan allergiásak, illetve a túl zsíros táp sem jó a bőrük miatt, de külömben minden úgy működik, mint más kutyákkal.

Persze a bőrápolás, nyírás ugye plusz, de ezt sem kell túlzásba vinni, ha nem hordod kiállításra, elég, ha egy hónapban egyszer szőrteleníted, nem kell feleslegesen őt sem nyaggatni vele.

A krémekkel, olajakkal is csínján kell bánni, ha megfelelő sampont választasz, ami 2 az 1-ben, akkor a fürdés után nem kell külön krémezni, olajozni sem, mert csak eltömíted a pórusait, és ronda pattanásos lesz.

Már jön az ősz, így a nap sem fogja már égetni, csak szépen lebarnul, naptej sem fog kelleni már idén:)

bármi kérdésed van, írj nyugodtan.

Ja! Ne aggódd túl,a kopasz kutya is kutyából van!

2012. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Csak azért kérdeztem rá mert olyanokat olvastam a bőréről hogy nagyon érzékeny.
2012. aug. 22. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!