Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nincs széklete a kutyámnak?

Miért nincs széklete a kutyámnak?

Figyelt kérdés
3 napja kaptam egy 14 hónapos Amstaffot.Nagyon szép,barátságos,de alig akar enni.És ami a leg aggasztóbb még nem láttam,hogy széklelt volna.Valakinek van jó ötlete mit tegyek?Arra is gondoltam,hogy az új hely,és a nagy meleg miatt.Inni iszik,de alig eszik.Próbáltam száraz,aszpikos,csirkenyakkal.Kérlek segítsetek!!!Állatorvos csak csütörtökön lesz.
2012. aug. 22. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Hát ehhez márpedig állatorvos kell, lehet baj a fogától kezdve igazából bármivel az emésztőrendszerében, vagy simán lehet valami olyan betegsége, fertőzése is, amitől étvágytalan. Ha amúgy jó kedvű, akkor biztos nem a költözéstől étvágytalan, az elég látványos depresszióval szokott együtt járni. Széklete meg valószínűúleg azért nincs, mert isten tudja, mióta van már ilyen állapotban, és ha nem eszik, nincs mit kakálni ugye.

Honnan szerezted? Az előző gazdáját valószínűleg felesleges lenne megkérdezni, hogy mitől és mióta ilyen, de azért egy próbát megérhet.

2012. aug. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Több kutyával volt együtt és egy másik kannal mindig összeverekedett egy szuka miatt.Amikor hétfő reggel el hozták a gazdija mondta,hogy nem akart enni nála.Remélem nem nagy a gond.Csütörtökön el viszem állatorvoshoz.
2012. aug. 22. 13:45
 3/20 anonim ***** válasza:

szerintem az állatorvoson kivül más nem tud mondani olyat amitől helyre jönne,de ha az elöző gazdájánál sem evett akkor tuti nem a költözés miatt nem eszik, lehet,hogy a meleg miatt, ilyenkor a mi kutyáink is keveset esznek és naponta max 1x kaksiznak,de ahogy kicsit hűl az idő többet esznek és kaksiznak is..


holnap elviszed a dokihoz és akkor majd ő megmondja mi a baja,de amúgy más állatorvos nincs arra,hogy már ma el vidd???

2012. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

2. vagyok

esetleg vidd el egy másik szomszédos városba, egyszer nálunk az volt,hogy beteg lett az egyik kutya , az orvosunk épp szabin volt,de a város másik végében volt még egy rendelő és akkor oda vittük..


a kedve milyen??

2012. aug. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
jó kedvű kutyus,nincs vele gond.álandóan aludna.nagy udvaron van tartva,de a nagy melegbe nem akar semmit csinálni.
2012. aug. 22. 15:24
 6/20 anonim ***** válasza:

ha van vmi kád vagy lavor amit nem használtok és bele fér a kutyus akkor tegyél bele hüvős vizet hátha bele fekszik..az a legjobb hűsítő a kutyáknak a víz!



nekünk 2 bichonunk van és van egy piros lavor amit feltöltünk vízzel és állandóan benne vannak,ilyen melegbe szinte óránként belefekszenek aztán elmennek hüsőlni az árnyékba :)

2012. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Karesz6969 ***** válasza:

Szerintem semmi esetre se adjál neki csontos kaját (csirkenyak), hiszen lehet, hogy pont attól nincs széklete, hogy túl sok csont van a beleibe ami már szinte bekövesedett..


Almalé az meglazítja de nem fél deci:-)

A hasa nem puffadt?

Nem fájlalja ha odanyúlsz simogatóan?


A kutyáknál is van bélcsavarodás ezért ezt komolyan kell venni!

2012. aug. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem puffadt a hasa neki.Engedi,hogy simogassam.Mindig elfekszik és az nagyon élvezi,ha simogatom.Lehet,hogy adnom kéne neki almalevet?Vagy esetleg tejet,mert attól általába menni szokott a hasuk.
2012. aug. 22. 15:40
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem nemhiába adta oda ingyen a gazdája.

Valami nagyon nem lehet rendben azzal a kutyával.

Lehet akár bélelzáródása is.

Csontot semmiképpen ne adj neki. Tudom, hogy a konzervet lepontozzuk mindannyian, de most lehet, jót tenne neki, meglazítaná a székletét.

Majd írd meg, mit mondott a doki.

2012. aug. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tegnap adtam neki konzervet is,azt ette,de nem mind fogyott el.Ma még meg próbálom a konzervet ,de csak este,ha hűvösebb lesz.Majd megírom ,hogy mit mondott az állatorvos.
2012. aug. 22. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!