Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 éves kis testű kutyámnak...

4 éves kis testű kutyámnak nem jó a széklete! Eddig még soha nem volt allergiás semmire. Mitől lehet? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés
Pár hete megfigyeltem hogy az első reggeli kaki még kemény de utána már folyós neki.azt hittem a magas fehérje miatt(Orijen Red)ezért váltottam Pro Plan bárányosra.de még így is folyós neki.voltam vele orvosnál is ő azt mondja túl régóta eszik bárányost és lehet hogy nem bírja a szervezete mert hogy volt konferencián és ott egy amerikai professzor azt mondja már erre is lehet allergiás egy kutya.De kutyusom soha nem volt hasmenős vagy allergiás.most 30-án kapott egy hypoallergén Hill's tápot a d/d tojás és rizs izesítésűt.de még most híg a széklete csak most már a reggeli első is.egyébként a kedve jó,eszik,iszik játszik szívesen.arra gondoltam talán valami fertős miatt lenne?bár a doki azt mondja nincs hurutos bélgyulladása és hogy minden rendben van a beleivel.
2012. jan. 3. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán lehet a tápváltások miatt is. Amúgy úgy tudom, hogy a Hill's egy erős táp.. Én a helyedben vennék Gastroferm Pet probiotikumot, ez helyreállítja a bélflóráját, adnék neki Bolus Adstringenst (ez helyrehozza a székletét), 2-3 nap alatt teljesen rendeződnie kell a székletnek és amúgy Orijen-re visszatérnék.
2012. jan. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja.. és az elején szerintem bármi kiválthatta.

Nem kapott új jutifalatot, csontot stb?

2012. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem hirtelen váltottam tápot egy hétig kevertem neki az újjal.az új orvosi diétás tápra pedig azonnal váltani kellett a doki tanácsára.a híg széklet miatt.kap bélflóra regeneráló pasztát is.de a hasfogót nem kap mivel nem hasmenése van hanem ha kakil mondjuk másodjára vagy harmadjára a nap folyamán az folyós.bár a hills-től naponta egyszer max.kétszer kakil.csontot soha nem eszik,jutalom falatot ritkán kap de akkor is csak szárított hal bőrt(fish4dog) az Orijenre tuti nem térek vissza.Most a Trainer hypoallergén nyúl és rizsre fogok áttérni ha be fejeződik a hills-es kúra.
2012. jan. 4. 09:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja és amit most eszik hill's nem erős mert speciális diétás táp.csak kis molekula súlyú csirkét tartalmaz amit a szervezet így már nem érzékel káros fehérjének.ezért hydrolizálják a fehérjét komolyabb tápokban.
2012. jan. 4. 09:18
 5/5 A kérdező kommentje:
Valakinek valami plussz ötlet még?egyébként a bolus nagyon jó ötlet.még ma venni fogok nem árt ha mindig van itthon.
2012. jan. 4. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!