Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya egy Yorkshire...

Milyen kutya egy Yorkshire terrier?

Figyelt kérdés
szeretnék kutyát és yorkshire terriert szeretnék... könnyen tanítható kutya? lakásban lakunk és én reggel 7-től délután 3-ig suliban vagyok.. addig kibírja egyedül? attól félek hogy amíg nem vagyunk otthon addig szétrág mindent... hogy lehetne lekötni a figyelmét?
2012. aug. 23. 00:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem fél éve van yorkiem. Nagyon okos, viszont ezt kihasználva rettentően makacs, önfejű és nehéz tanítani, mert a saját akaratát szeretné érvényesíteni. Szóval, ha nem akar odajönni, akkor semmivel nem tudom rávenni, hogy odajöjjön hozzám (póráz nélkül néha nem kevés bajom volt vele mire megfogtam) vagy pl. az ugatás. Sajnos mostanában nagyon rákapott. :D Egyébként ez picit ellentmondásos lesz, mert írtam, hogy nehezen tanítható. Igazából nagyon hamar megtanulja, amit mondok neki, ha éppen van kedve hozzá. :D Szóval ezzel van inkább baj, hogy nagyon öntörvényű, mert a labdát pl. már a tanítás első napján visszahozta. Mivel terrier egész nap pörög, nincs olyan perc, hogy ne játszana. Az első hónapokban rengeteg cipőt és papucsot szétrágott. Igazi kis rosszcsont. :) Mostanában van, hogy nekem is órákra itthon kell hagynom, de mivel már picikét nagyobb lett, ezért szerencsére a rágásról is le lehetett szoktatni. Azért a drágább cipőimet biztonságba helyezem, mielőtt elmegyek itthonról. :) Nem tudom, hogy más yorkie-k is ennyire finnyásak e, de ő nagyon. Most már ott tartok, hogy nagyon lefogyott, mert semmit nem hajlandó megenni. Persze mivel idősödik és kezd benőni a kis szeleburdi feje, ezért egyre jobban kezelhető. Viszont, ha van lehetőséged kutyasulit mindenképp ajánlom. Én is nem sokára fogom vinni, mert egyedül nem egyszerű feladat. :) Ja és még annyi, hogy sajnos igaz a fajtára, amit eddig mindenkitől hallottam, hogy néha idegbetegek tudnak lenni, ha nem tetszik nekik valami vagy valaki. :D Az enyém pl. úgy van az emberekkel, hogy vagy elsőre szimpi neki vagy egy életre elvágta magát. Van, hogy picit agresszív lesz. Ez alatt azt értem, hogy morog az emberre, ugatja és ilyenkor, ha megakarják fogni, akkor elég erőteljesen jelzi, hogy nem kéne. Picit hisztisek. Szerencsére legtöbbször egy erélyes anyai fellépéssel helyre lehet rakni. Meg azt vettem észre, hogy hamar megsértődik és képes órákig depizni. Persze egy kis játék, azért legtöbbször megenyhíti. :) Amúgy meg csak ajánlani tudom, mert egyrészt szerintem nagyon aranyosak, másrészt rengeteg örömet szerzett nekem ez alatt a kis idő alatt. :) Igazi kis energia bomba, aki mellett sosem unatkozom.
2012. aug. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan az a valami az nem kutya.
2012. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) szerintem pont jó kutya lakásba...
2012. aug. 23. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:
jó lesz az, de még nyári szünet végén/ őszi szünetben kéne, hogy ne úgy szokjon hozzád, hogy alig tudsz vele lenni a suli miatt, inkább várd meg a szünetet, gondolom még nem nagyon készültetek fel a kutyusra, ezért őszi szünet jobb lenne :)
2012. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én is úgy gondoltam..:) köszönöm a tanácsot:)
2012. aug. 25. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!