Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire számít h honnan...

Mennyire számít h honnan veszel meg 1 kutyát?

Figyelt kérdés

Szomszédom vett 1 westie kiskutyát 30 ezerért és semmi baja nem volt idáig és már 1,5 éves.

Pedig szoktam olvasni kutyákról itt és mindenki azt írja h csak kennelből érdemes venni de ott meg van v 100ezer 1 kutyus.



2012. aug. 23. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy lesz valami baja.Csak nagyobb az esélye az így vásárolt kutyánál. Amúgy 1,5 éves még nagyon fiatal. Semmit nem jelent.
2012. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Számít.

Sok esetben nem is az egészségén látszik, az már régen rossz ha ott kiütközik, hanem a jellemén. Sok 30ezres "fajtatiszta" kutya tulajdonságaiban meg se közelíti azt amilyennek lennie kéne, amiért elméletileg a kedves gazdi azt a fajtát választotta. Illetve külső eltérés nagyon sok van. Egy fajtának nem véltelen van standardje, amit a 30 ezres szaporítók kb nem is ismernek nem hogy betartanának és ahhoz igazodnának... Szóval én ezeket a kutyákat játszótéri fajtatisztáknak hívom. Tenyésztésre alkalmatlanok, és mégis sokan csinálnak Fifinek almot... és természetesen a hozzá nem értéshez társul az örökletes betegségek megjelenésének kockázata.

Amúgy meg 1 kutyából, a szomszédodéból messzemenő következtetést levonni a szaporítós kontra normális tenyésztőtől vett kutyákra vonatkozóan, hát.... nem okos dolog.

2012. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes olvasgatni: [link]
2012. aug. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
Az én kutyám is úgymond szaporitós. Ő 4 éves, szép küllemben is és jellemben is olyan, mint amilyennek lennie kell..:) Mielőtt valaki nekem esne rossz körülmények közül hoztam ki..
2012. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is "fajtatiszta" kutyám. Igaz szaporítós:S

Egészséges, viszont a normál méretnek pont a duplája.

2012. aug. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én tenyésztőtől vettem az egyik kutyám, idegbeteg foghiányos, a másikat szaporítótól és pont az ellentéte a másiknak. Először a szaporítós kutya jött és után a tenyésztős, és én is tenyészteni szeretnék majd egy rá érdemes kutyussal, csak elmondtam h ez azért nem mindig így van. A tenyésztős kutyának mindene megvolt, tejben vajban fürdették a szülei is olyan voltak h a' mindenit, a másikat meg egy vájúból szedtem ki a fos közül...
2012. aug. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De nem értitek, h 1-1 kutyából nem lehet következtetést levonni?? Persze mindenkinek a saját nyűgje baja fáj, ill. mindenkinek a saját szerencséje a legnagyobb, de ezek statisztikailag értékelhetetlen adatok. És ezt a kérdést máshogy mint a statisztika oldaláról megközelíteni, nem lehet.
2012. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Nos, én sem vagyok a szaporítás híve, de:

Meg kell nézni a körülményeket.

Sok tenyésztőnél /jónevűnél is!/ találhatsz olyan állapotokat, hogy a füled ketté állna, ha látnád!

Van olyan, hogy azt sem tudják, hogy ki az apa, mert több kan is befedezi a szukát.

"Hamis" tk-es kutyák is akadnak szép számmal, kiállításokon is, na, ezekkel is érdekes lehet tenyészteni, mikor a felmenőket nem is lehet tudni, ugyebár.

Némelyik tenyésztő egyben fajtamentő csoport tagja is, nos, hallottam már nem egy olyan esetről, hogy mentett kutyával hozott le almot, érdekes módon azoknak is mind törzskönyve van!

Aztán itt vannak a szaporítók:A megélhetési szaporítók, kiknek akár 100 kutyájuk is van, futószalagon ellenek a szukák, akár 10-15 fajta is van náluk és akik csak kicsiben játszanak, náluk 1-2 fajta van csak, de itt is folyamatos az elletés.Kutyák ketrecben, kicsik szocializálatlanok, sokszor nem is oltottak. Belőlük lesz aztán a sok kidobott, beteges kutya.

Vannak azok , akik kedvencüktől lehoznak egy-két almot, a kutyák tiszták, megfelelően szocializáltak, minden földi jóval ellátva, általában a tk-es kutya árának töredékéért megvehetők, és nagy százalékban egészséges, szép kutyák lesznek belőlük.

MINDÍG meg kell nézni, honnan van a kutya!

Tenyésztőnél sem biztos, hogy azt kapod, amire vágytál, és szaporítónál is találhatsz gyönyörű, akár még kiállítási minőségű kiskutyát is./persze tk nem lesz, így kiállítás kilőve, ugye:)/

2012. aug. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok a szaporítás mellett. De nem kis igazság van abban, amit a 8. válaszoló írt.
2012. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A tenyésztés ennél azért összetettebb.

Az a baj a jó körülmények közül, "Fifikének legyen legalább egyszer egy alma" típusú (számomra) szaporítókkal, h ők a nagy szeretetben a szerencsére bíznak mindent. Figyelmen kívül hagyják a fajta preferált tulajdonságait, a kinézetet, néha még az egészséget is, és mivel legtöbbször tk nélkül adják, így a nyomonkövethetőséget. És ezek a dolgok egyesével is egy fajta "torzulásához" vezetnek, hát még együtt... lásd labrador, golden, német juhász, yorkie, spániel, beagle, magyar vizsla és még sorolhatnám a divatfajtákat, akik az ilyen gondos, jó körülmények közül kutyákat eladó "szaporítók", de az biztos h nem tenyésztők.


De a probléma adja magát a másik oldalon is, h az emberekben nincs annyi igényesség, h a választott fajtát megtiszteli azzal, h csak olyan helyről vesz, ahol karakteres és típusos, a fajta érdekeit szem előtt tartó Tenyésztőtől vagyen olyan fajtát amit választott. És lehet jönni a pénzzel persze... én is abból élek és hozzáteszem nem olyan sokból, de 1 év alatt összegyűjtöttem egy olyan kutyára amilyet szerettem volna, tisztességes helyről, nekem tetszőt, úgy h utánanéztem és tudtam mit veszek...


De sajnos a kereslet szüli a kínálatot és amíg az embereknek az fontos csak h hogy néz ki, és ha már hasonlít akkor "jó lesz, jöjjön minél olcsóbban", addig marad ez a fajta szemlélet...

2012. aug. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!