Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől csinálja ezt újabban a...

Mitől csinálja ezt újabban a kutyám?

Figyelt kérdés

3 éves kan labradorom van. Az lett az új szokása, hogy ha sétálni viszem és elengedem egy nagyobb füves területen, rövid futkározás után el kezd hemperegni más állatok ürülékében. Ez úgy kb. 1 hónapja tart nála.

Nem győzöm séták után fürdetni. :(

A ti kutyátok csinált már ilyet? Mivel lehet össze függésben? Én már kezdek eléggé tanácstalan lenni ez ügyben. :(


2009. júl. 25. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

"Ne aggódj", nem vagy egyedül, az én labradorom is ugyanezt csinálja! Illetve csinlta.

Úgy tudom, azért van, mert föl akarja vanni más állatok szagát is, hogy esetleg ne legyen olyan feltűnő a szaga. Mi úgy szoktattuk le (kutyakiképző tanácsa), hogy pórázon keresem neki eg "tökéletes" rakást, és mutogattam rá, meg leguggoltam mellé. A kutyát persze érdekelte, és ahogy láttam, hogy el akar indulni hemperegni, belerántottam egy nagyot a pórázba, és nagyon mérgesen rákiáltittam, hogy nem szabad. Utna egy pár percig szkeptikusan viselkedtem vele ezhúztam a rakástól, nem nagyon foglalkoztam vele, majd újból kezdtem az egészet, ahogy egy pár alkalom után eljutottunk odáig, hogy nem feküdt bele, hanem otthagyta, nagyon-nagyon megdicsértem , simogattam, játszottam vele. Ezt 3x - 4x el kellett játszanom vele, de mostmár nyugodtam elengedhetem, nem fekszik bele semmibe.

Sok sikert!

2009. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz szépen, remélem leszokik róla az én kutyám is. :)
2009. júl. 25. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Feltámadt benne a vadászösztön, és így próbája meg takarni a szagát, elgé sok kutyára jellemző, sok türelemmel és kis időráfordítással leszoktatható róla.
2009. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, akkor a vadászösztön miatt van az egész. Mostmár megnyugodtam, azt hittem egyedül nekem van ilyen pechem. :)

Majd megpróbálom leszoktatni a fent leírt módon. :)

2009. júl. 25. 19:10
 5/6 anonim ***** válasza:
a haziallat.hu-n olvastam erről egy cikket, ha gondolod keress rá, ott kielégítő választ kaphatsz, illetve leírják, hogyan kell kezelni ezt a helyzetet.
2009. júl. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam haziallat.hu-n a cikket.


Nagyjából ugyanazt írja le, mint az előző hozzászólók.

Nagyon jó kis oldal, köszi az ötletet, lesz mit olvasgatnom. :)

2009. júl. 26. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!