Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestűm legyen?

Milyen kistestűm legyen?

Figyelt kérdés

-méret: kicsit nagyobb mint a csivava

-mozg.igény: beéri napi 2x sétával, 30-30 perc: futnánk is

(azért nem viszem le reggel, mert a korán kelek (6), amúgy lenne macska-alma...)

-szőráp.igény: rövidszőrű, nincs kozmetika

-tanulás: okos, sokat foglalkoznék vele


2012. aug. 25. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Mopsz pont ilyen például :)

Én is olyan kutyát szeretnék :))

2012. aug. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ne legyen ráncos
2012. aug. 25. 00:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát azt nem mondtad :D

Ebben az esetben sajnos nem tudok segíteni, a többi kistestű kutyát nem szeretem.

2012. aug. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jack Rusell terrier. Nagyon intelligens, vadászkutya, de kistestű, viszont agyilag is le kell fárasztani, sok foglalkozást igényel, hogy kiegyensúlyozott lehessen.
2012. aug. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem nem tetszenek az ilyen zsebkutyák..annyira gáz... de a tacslkók aranyosak, meg okosak is.
2012. aug. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Terriernek nem elég napi 2x30 perc fárasztás.

A legalacsonyabb mozgásigényű kutyának is legalább napi 1,5 óra séta/futás kell naponta. Almot nem ajánlok, kutyád lesz, nem macskád :) Meg lehet őket tanítani, hogy vezényszóra pisiljen/kakiljon, 5-10 perced csak lesz reggel, hogy levidd. Sokan még ennél is korábban kelnek, mégis felkelnek akár 1 órával is korábban, hogy kutyát sétáltassanak...

2012. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

kelj fel 10 perccel előbb és egy egészségügyi sétára vidd le..

én is 6kor kelek amikor suliba járok,de mivel tesómnak lesz olyan hogy fél hatkor kell és 6kor megy a busza,így ő nem viszi le a két kutyát, hanem én leszek az, 5:50kor felkelek és egy egészségügyi sétát beiktatok..10 percen már nem múlik semmi!!

én se szeretek korán kelni ,de hát ez van,tényleg vannak olyanok akik 5kor kelnek,hogy egy órát sétáljanak a kutyával..


aztán amikor haza jössz akkor 30-35 percre elviszed sétálni és még estefelé 40-60 perc séta aminek nagy részében legyen elengedve..


aki kutyát vállal ,vállalja azt is ,hogy lemondásokkal jár,pl tovább alvásról is le kell mondani, amikor kutyád van hétvégén se alhatsz 11-ig ,mert már 7-8kor le kell ,hogy vidd..

mondjuk nálunk úgy van,hogy éjszakára újságot rakunk le mert hiába vittük őket le este 10 kor 20 percre és reggel 7kor már szinte vittük őket mindig bepisiltek és bekakiltak,szóval így újságra szoktattuk őket,mert nem bírják ki az éjszakát,mivel kistestűek ,nekik kisebb a hólyagjuk és gyorsabb az anyagcseréjük..

2012. aug. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

9:39-es vagyok a fajta lemaradt..


ilyen kutya nincs ami megfelelne neked,ilyen kevés sétával egy kutya sem éri be ,még egy kistestű sem!!

csivavát nem akarsz pedig ez az egyetlen kistestű kutya aminek rövid a szőre bár ennyi séta szerintem neki se lenne elég,jah meg a tacskó meg a terrier ,de ezeknek nagyon nagyon kevés az a séta amit biztosítanál!!


ha kicsit leadsz az igényeidből szerintem több kutyát tudnánk sorolni...


legalább legyen így:

reggel 10 perc

délután 30-35 perc

este 1 óra


így már jobb lenne..

szerintem gondolkozz el azon,hogy kell e neked kutya vagy sem!!


alom pedig macskának kell nem kutyának!

2012. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!