Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele, hogy ne...

Mit csináljak vele, hogy ne legyen ilyen makacs?

Figyelt kérdés
A spániel fajtamentőktől múlt héten elhoztam egy 2 éves szuka spánielt.Már az első napoktól kezdve betartatom vele a felállított szabályokat,nagyon barátságos,jól szocializált csak egy probléma van vele,nagyon makacs.Póráz nélkül is szépen jön mellettem,csak az a probléma,hogy valamikor át akar menni az út másik oldalára,ilyenkor rászólok,hogy NEM,de ilyenkor megmakacsolja magát és lefekszik és nem hajlandó sehova mozdulni addig amíg ott nem megyünk ahol ő szeretne.Próbáltam már,hogy a pórázzal egy kicsit húzom,hogy álljon fel,de olyankor is ha feláll jön 2lépést és megint lefekszik.Ha rajta van a póráz olyankor is ezt csinálja.Mit tudnék vele csinálni,hogy ne legyen ilyen makacs?
2012. aug. 20. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél makacsabb nála. Alapvetően ez a megoldás :) De ha hagyod, hogy az legyen, amit ő akar, sosem fog megjavulni.
2012. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De hogyan legyek nála makacsabb?Nem szeretném több km-en keresztül a földön húzni.
2012. aug. 20. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Pl kezdd el virslikarikákkal csalogatni.
2012. aug. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Felfelé kell húzni a pórázt, nem előre!

Ha felfelé húzod, akkor nem tudod a földön húzni.

Ha felfelé húzod, és tesz néhány lépést, akkor azonnal lazíts a pórázon, Ha megint lefekszik, megint felfelé húzd.

Úgy tudsz nála makacsabb lenni, hogy ha ezt 3 órán keresztül kell csinálni, akkor 3 órán keresztül csinálod.

Ha 20 km-en keresztül, akkor addig. Előbb utóbb feladja.

2012. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!A következő sétánál megpróbálom alkalmazni.
2012. aug. 20. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem megpróbálni kell, hanem csinálni. Ha nem vagy határozott, baromi hamar a fejedre fog nőni. Jó kis kutyák a spánielek, nekem is volt egy cocker, de önfejűek is. Ha lefekszik, fogod 4 lábra állítod, mész vele. Megint lefekszik, elismétled ugyanezt. Ha kell, ötvenszer, ha kell, százszor. Olyan nincs, hogy nem az van, amit te akarsz, el kell érni a célod mindenáron, tartson akármennyi ideig. Előbb- utóbb bele fog törődni:)
2012. aug. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!