Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?...

Mi lehet a baja a kutyámnak? 4 éves beagle kan

Figyelt kérdés

Ma hajnalban elkezdett öklendezni, nagyon hangosan, mintha egy ember köhögne. 5-6-szor öklendezik, majd a végén egy nyálas-habos valamit köp ki. Ezt reggel 4-óta kb. 15x csinálta már. Ha egy helyben ül/fekszik, semmi baja, de amint megmozdul kezdődik neki. A hasa kemény, a kutya kedvtelen, nem eszik, nem iszik.

Sajnos a környékünkön nincs állatorvos, és lévén vasárnap csak ügyeleteshez lehetne menni, ami több 10km-re van innen.

Valaki tudja, mi lehet a baj?


2012. aug. 26. 09:26
1 2
 1/14 Ilyent ***** válasza:
Felnyalta a hányását???
2012. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

hát hívd fel szerintem az ügyeletes állatorvost,lehet bélgyulladástól,gyomorhuruttól elkezdve bármi..Ennyi tünet alapján,1 itt nincs állatorvos,2 látatlanban diagnózist nem lehet felállítani.

Hívd fel mindenképp az ügyeletest,10 km nem sok.

2012. aug. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem nyalta fel.

Az ügyeletes meg nem veszi fel a telefont :S

2012. aug. 26. 09:40
 4/14 anonim ***** válasza:
hát hívogasd mindenképp. Iszik azért ugye? Az ínye,nyelve nem fehér remélem.
2012. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Ilyent ***** válasza:

Akkor valamit megevett amit nem kellet volna.

Száraz az orra???

2012. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

örülök hogy ennyiből megállapítottad 38-as hogy mitől hány a kutya,az orrszárazságnak meg semmi köze itt semmihez.

Lényeg hogy elérje az állatorvost,és igyon hogy ne száradjon ki. Ne vállald magadra az önjelölt állatorvos szerepét,max csak szoríts a kutyáért.

2012. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ilyent ***** válasza:

kvittagirl

Te nagyon okos lehetsz csak kiabáljátok itt minden dologra hogy orvos orvos.

De te okosabb vagy mitől okádik egy kutya világosíts fel?

Olyant amit nem nyal fel utána.

2012. aug. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Orvos igen,ha kiszárad a kutya az végzetes is lehet számára!!

És igen nagy felelőtlenség kijelenteni hogy mi a baja,ha azt írod LEHET hogy felnyalt valamit,teljesen más dolog. De az hogy te itt hasadra csapsz és kijelented hogy mitől hány a kutyája ez nevetséges.

Amúgy ha te 15x hánysz egy más után nem mész orvoshoz? Gondolom de,nem gyakori elé ülsz hogy mi lehet a bajod! Na a kutya egyedül szenved,és nem hiányzik neki hogy emberek félrediagnosztizálják.

És én se tudom mitől hány a kutya mivel nem vagyok orvos! Ez nem okosság kérdése,ezért nem szeretem az ilyen kérdéseket,mert tippelgetni lehet százat,de attól senki nem lesz okosabb.

2012. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ilyent ***** válasza:
0%

A hányás rendszerin elmúlik.

Én azért mert hánytam vagy mert lázas voltam fél napig nem mentem orvoshoz.

Mivel ez annak a jele hogy védekezik a szervezet.

Ez az állatokra is igaz.

2012. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem eszik, nem iszik, kemény a hasa, hány.

Bélelzáródás, bélcsavarodás tünete is lehet.

Szerintem mindenképpen beszélni kellene orvossal, ha elvinni nem is tudod.

Próbálj felhívni egy másik orvost, esetleg az Állatklinikát, és elmondani a tüneteket, ők megmondják, ideiglenesen mit tehetsz, mire figyelj, és mikor vidd AZONNAL orvoshoz!

Nem evett, rágottt meg valamit, ami elzárhatta a beleit?

Esetleg túl sok csontot, vagy szivacsot valami kerti bútorból?

Annyiban igaza lehet a hozzászólónak, ha a kutya nem nyalja fel a hányását, akkor mérgezés is lehet, mert a kutyusok eltakarítják maguk után a hányást.

Írj majd, mi van a kutyáddal.

2012. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!