Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő gazdinak milyen kutyát...

Kezdő gazdinak milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van kert is meg 2 kicsi gyerek.
2012. aug. 27. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Németjuhász
2012. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Kezdő gazdiknak sztem keverék xdd
2012. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kutyát szeretnétek (mérete, szőre, aktivitása...), mennyi időtök lenne rá, csak családi kutyának lenne e vagy esetleg azon túl arra is, hogy esetleg jelezzen, vinnétek e kutyaiskolába, hol lenne a helye (kint, bent, kinti-benti kutya lenne)?

Mindenféle támpont nélkül felelőtlenség bármilyen kutyát ajánlani. Ami biztos, hogy lehetőleg a terriereket és a komolyabb gazdit igénylő kutyákat elsőre azt ajánlom kerüljétek (KÁJ, dobi, roti, amstaff...).

2012. aug. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szóval kinti kutya lenne, nagyon nagy a kert, de lenne neki kennel is. inkább családi kutyának szeretném a gyerekek mellé. és lehetőleg rövid szőrű. szóval pl skótjuhász kizárva a szőre miatt, pedig szívem szerint az tetszene, csak a páromnak nem.és max középtermetű, szóval bernáthegyi pl nem.

Párom tapasztalt kutyatartó volt régen, de mivel én vagyok többet itthon a gyerekkel, ezért szeretnék vmi könnyen kezelhetőbb, gyerekszerető kutyát.

Ha írtok tapasztalatokat aztán majd utánanézek jobban, csak kellene vmi kiindulópont.

Előre is köszi!

2012. aug. 27. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján - amit most így utólag írtál - szerintem a Labrador a tökéletes választás. Közepes termetű, gyerekszerető, a szőre is viszonylag rövid, játékos, igazi családi kutya.
2012. aug. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nagy a kert önmagában nem jelent semmit, csak azt, hogy ott is tudtok játszani, de minden kutyának kell a séta, kertes házban ha nem is naponta de heti min. 3kiadós, ahol lefárad, érik új ingerek nagyon ajánlott mert nem fog ő magától futkározni a jól megszokott udvarban, kellenek a külső ingerek. Ha egy kutya unatkozik akkor jön minden gazdi rémálma, hogy rombol, ás, pattog, ugrál jobbra balra, kezelhetetlen...

Néhány az igényeiteknek talán megfelelő fajta:

labrador, nem munkavonalú német juhász, berni pásztor, golden retriever, ír szetter, hovawart, drótszőrű vizsla.

Arra figyeljetek, hogy lehetőleg egy nem túl domináns, könnyebben kezelhető egyedet válasszatok, meg ezek a fajták azért elég mozgásigényesek (talán a berni és a hovawart annyira nem).

Nézzetek utána rendesen a fajta igényeinek mielőtt kiválasztjátok, hogy mit is szeretnétek és vegyétek figyelembe, hogy mennyire aktív és tudjátok e neki biztosítani a megfelelő életmódot.

2012. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem belőlük válassz egyet:

[link]

[link]

[link]

[link]


Csak néhány, de lehet még többet is találni. Nem tudom merre laksz, ezért nem tudtam melyik menhelyről lenne érdemes nézni kutyát.

2012. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is inkább a berni pásztort ajánlanám.
2012. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!