Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog rám, ha komolyabba...

Miért morog rám, ha komolyabban rászólok?

Figyelt kérdés

Én ezt nem értem. Minden falakvezér"trükköt" betartok. Nyugodtan viseli,hogy én eszem előbb,az ajtón esze ágában nincs bemenni előttem,ha szemezünk elnéz,ha póráz nélkül megyünk mindig a közelemben marad stb... Szóval látszólag úgy tűnik én vagyok a falkavezér.

De a minap nagyon össze vesztünk.:) Nem bírtam sétáltatni,mert állandóan tépte a pórázt,teljesen megőrült. Eddig elég volt azt mondanom ilyenkor,hogy Nem,de most minden hiába volt. Mindig megálltunk,addig nem mentünk tovább,míg csinálta...persze hiába,ahogy elindultunk kezdődött előről...És az lett a vége,hogy kapott egyet az orrára (NEM VERTEM MEG! még mielőtt beindulna a szitkozódás) erre rám morgott és még neki áll feljebb. Otthon ilyenkor le szoktam birkózni,de az nyílt utcán nem lehetett,szóval rá hagytam...és azóta még inkább ezt csinálja,ha keményebben rászólok és már lebírkózni sem hagyja magát! Mi ez az egész? Tanácsot szeretnék kérni! Mivel büntessem,amikor rám morog és ellenszegül? (ijesztő ám ilyenkor a kis drága!)

köszi a segítséget


2009. júl. 26. 11:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném,hogy nem vicsorog meg ilyenek,szóval nem idegből csinálja,csak morog és rám ugrál...talán azt hiszi ez vicces?!
2009. júl. 26. 12:07
 2/15 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy amikor morog, vagy ellenszegül, a nyakánál fogva nyomd le a földre. Egyszerűen a nyak tetején rámarkolsz és lenyomod.

Ezt kutyakiképzőtől hallottam.

Üdv

2009. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen,a lebirkózás alatt én is ezt értettem...csak nekem nem annyi,hogy fogom és lenyomom,mert elég erős kutya. Szóval szó szerint birkózás,csak mostanában ha sikerül is lenyomnom,úgy csinál,mint aki feladta és mikor elengedem fogja magát és morog,ugrál rám,mintha mi sem történt volna.:(
2009. júl. 26. 12:30
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem veszi komolyan ezt a dolgot,azt hiszi játszunk.De mit csináljak,hogy ne játszásnak higgye?
2009. júl. 26. 12:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem most lesz ivarérett? Attól lehetne a pórázrángatás (ez már önmagában dominanciaprobléma).

Illetve nincs valami baja?

A pórázrángatással kezdődött, azt kéne kideríteni az miért volt.

2009. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva van.Most múlt 1 éves,mindig is egy önfejű kutyus volt,de nem volt ennyire szemtelen!Vagy most kezdi fitogtatni az erejét?
2009. júl. 26. 12:44
 7/15 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya, illetve kan vagy szuka? Mennyi ídős?

Nekem kicsit úgy tünik, mintha a falkán belül megváltozott a sorrend. Biztos volt valami esemény, ami után a kutyád nem tisztel többé vagy nem téged tekint falkavezérnek.

2009. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ivartalanított szuka,Német boxer és most múlt egy éves.Legjobban úgy tudnám jellemezni,mintha most lenne egy 6 hónapos rosszcsont kutya szintjén. Nekiállt lopkodni a cipőket is...
2009. júl. 26. 13:02
 9/15 anonim ***** válasza:
12:54-es vagyok. Ezek után egyértelműen el lehet mondani,hogy a kutyád lett a falkavezér, egyszerűen átvette az írányítást ( Azt csinál amit akar). Nincs mese, vissza kell szerezned a tekintélyedet (falkavezérségedet).
2009. júl. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
12:54-essel értek egyet. Valahogyan vissza kell szerezned a főnöki rangot, talán kicsit erélyesebb erőszak kell hozzá.
2009. júl. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!