Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem haragtartó a kutya?...

Miért nem haragtartó a kutya? Vagy csak bizonyos emberekre?

Figyelt kérdés

van egy kutyánk, közepesen kis termetű, azt figyeltem meg hogyha néha bosszantja öcsém, az orrát pöcköli, vagy így nyomkodja összevvissza a kutyát, szóval elég hülyén írtam le de olyanokat tesz ami kellemetlen neki, nem sok idő múlva a kutya ugyanúgy örül neki és megy oda hozzá hogy simogassa meg meg a közelében van, futkos körülötte, szóval mintha nem is foglalkozna vele hogy előtte ez az egyén rosszat tett vele. ennek keresem az okát miért lehet, én ezekre gondoltam:


1. olyan rövidtávú lehet a kutya memóriája hogy elfelejti hogy rossz dolgok történtek vele


2. figyelmen kívül hagyja hogy rossz történt és nem foglalkozik vele


3.emlékszik rá, de tudja hogy ő a gazda, ő adja a kaját, ő a "falkavezér" ezért inkább kelletlenül továbbra is körülrajongja (bár ebben kicsit kételkedem)


vagy mi lehet az oka mégis szerintetek? (itt merült fel bennem a kettesnél hogy lehet hogy ezért nevezik az ember legjobb barátjának mert ilyen kellemetlen dolgok után is szereti az embert, hűséges)


2009. júl. 26. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
sztem a 3as. egy kutya igenis emlékszik a rossz dolgokra, amik régen történtek vele, és nagyon rosszak voltak. de ezek nemilyen nyomkodja a kutyát, meg pöcköli dolgok, ezek nemlényegesek.
2009. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy tényleg jó kérdés még soha nem gondolkodtam el rajta...

De tényleg,hogyha pl.kiabálok vele,akkor mintha duzzogna,de rá 10 percire már mintha sosem történt volna!!!

2009. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kutyák nem az ilyen "rossz" dolgokat memorizálják. Sokkal jobb a memóriája mint az embernek, és csak a ténylegesen rossz dolgokat jegyzik meg pl: elveri valaki, valaki bántja stb.

Az hogy az öcséd így elhülyéskedik vele lehet hogy a kutyának is tetszik. Ha nem morog rá, nem vicsorog meg semmi akkor úgy fogja fel a kutya mint egy játékot és ő is részt vesz benne, vagyis enged. A 3. tippedet meg nem igazán tartom "igaznak", mert hiába van egy falkavezér, ha az állandóan bántja akkor ezt a kutya egy idő után megunja és visszatámad vagy pedig ellenkezőleg: olyan félős lesz hogy még egy verébtől is megijed. Kutyafajtája válogatja.

2009. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát hallod nem hiszem hogy a kutyának is tetszik mikor percekig utána tüsszög, meg nyáladzik és törli az orrát a fűbe mert bántja neki, de valóban nem morog, nem vicsorít.
2009. júl. 26. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a kutyák ismerik a feltétel nélküli szeretetet. Ilyen egyszerű.


Viszont az öcsédet állítsd le, ne engedd, hogy bántsa! A kutya kiszolgáltatott, és nem ezt érdemli!

2009. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

De miért kell bántania az öcsédnek? Az egy dolog, hogy a kutya nem reagál rá, örüljetek neki, hogy nem védi meg magát (még).

A kutya simogatásra, sétára, nevelgetésre, örömszerzésre, játékra, házőrzésre való, nem orrpöckölgetésre meg orrnyomogatásra.

Undorító, nevetséges, kisded játék, amit az öcséd csinál. Pöckölgesse meg nyomkodja a kukiját, de a kutyát vagy szeresse, vagy hagyja békén. Gondolom az öcsédnek van egy anyja is, ő hol van ilyenkor, hogy megtanítsa neki, nem helyes, amit tesz? Ha túl kicsi, mondjuk még mászik, akkor meg nem szabad úgy hagyni a kutyával, hogy ilyeneket tudjon csinálni.

A kutya is begurulhat, ha megunja, és azért nem ő lesz a hibás!

2009. aug. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!