Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vizslának bent hullik a szőre?

A vizslának bent hullik a szőre?

Figyelt kérdés

Gondolom,hogy hullik,de arra lennék kíváncsi,hogy nagyon vagy csak minimálisan. (bocsi csak a kérdést nem tudtam így megfogalmazni)


Vagy Magyar Rövid szőrű Vizslát vagy Weimaraner vizslát vennék. Kinézetre (kicsit) hasonlóak ezért tetszik mind a kettő.


+ Azt szeretném kérdezni,hogy vajon a vizsla,mint vadászkutya a "a nemkívánatos személyeket" elkapná,megugatná?


Előre is köszi.



2012. aug. 28. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ugatna, de el nem kapna senkit a vizsla. Max játszani :)


Hullik a szore, folyamatosan cseréli. Hogy mennyire? Az attól függ mennyit úszik, mennyi stressz éri (olyankor képesek hullatni, ha megijednek),tel van vagy nyár, stb. De rövid a szore, így apró szorszalakat hagy maga után.

2012. aug. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hullik a szőre de a két fajta természete és és föld viszont. A vizsla max jelezni ha jön valaki elkapni biztos nem.
2012. aug. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

vizsla nem olyan jó házőrző, ugatni lehet,hogy ugat..de ha vki bemegy akkor azon kivül hogy ráugrik és össze vissza nyalja nem csinál semmit!!

vizslát általában egy jobb házőrző( pl német juhász) mellé szoktak venni,mert ugatni akkor ugat ha a másik is :)


a szőre eléggé hullik, van vizslás ismim hát nagyon hullik annak a kutyának a szőre,azt mondták már dokinál is voltak,de egészséges..


ha átkeféled minden nap, meg furminátort is használsz,szerintem akkor lecsökken a szőr hullás vmennyire..


én is vizslát szerettem volna, majd ha kertes házba költözök,de az vizslás ismimnél tett látogatásom során, ez a szőr hullás kicsit elriasztott, mert nálam természetesen kinti-benti lenne, ismimnél csak kinti..de akkor rengeteg szőr lenne bent a házba,minden nap meg nem takarítanék..

hát majd ha már kertesbe leszek eldöntöm ,hogy lesz e ilyen kutyám,mert amúgy nagyon imádni valóak,de takarítani utálok,persze rend van itthon is mindig,van két kutyánk csak ők bichonok,nekik nem hullik a szőrük..

2012. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vizslás vagyok. Szőre hullik, nem vészes de folyamatosan /heti 2-3 alkalom /furminátorozom.


Nem házőrző, ritkán ugat/ néma halálnak hívom/, akkor is leginkább a szomszéd macskáit mert nem éri el őket, meg a süniket mert nem tudja megfogni. Vadász nem őr kutya.

2012. szept. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!