Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti játszotok kötél vagy...

Ti játszotok kötél vagy rongyhúzást a kutyátokkal? Itt előjöhet a kutya részéről domináns viselkedés?

Figyelt kérdés

Én rongyot szoktam előtte húzni.Néha engedem,hogy elkapja néha úgy csinálom,hogy ne tudja elkapni(kicsit fentebb emelem a rongyot vagy gyorsabban húzom).

Ha ő elkapja a szájával,akkor én nem engedem el a rongyot,kicsit húzogatom még,amikor a kutya szájában van. Ha túlságosan belelendülne akkor az ereszd paranccsal elengedi és cserébe egy jutifalatot kap.


Rongyhúzás nem erőszakos játék?



#rongyhúzás #játék kutyával
2012. aug. 28. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
nem. Életben tartja a kiskutya zsákmányszerző ösztönét. csak a végén inkább lopd el tőle, és ne eresztess.
2012. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából a fél agilitys társadalom húzogatós játékkal jutalmazza a kutyáját :o)) Egyáltalán nem erőszakos. Sőt én nyerni is szoktam hagyni. De sosem hagyom h elvigye, hanem egyből kérem h húzza újra. Tehát játszok vele.
2012. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nem erőszakos, egy kutyának szüksége is van erre, én is játszottam régen a kutyusommal ilyet, rottweilerem volt, nagyon szerettem, vigyázott rám, sosem támadott meg :D de imádott ilyet játszani :D
2012. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt mondom, hogy addig jó játék, amíg a gazda irányít. Ha parancsra ereszti, akkor bármikor kordában lehet tartani. Sokan ezzel jutalmaznak, szeretik a kutyák. az én amstaffom is szereti, csak vele az a baj, hogy nagyon hamar belelendül. Bár ő is hallgat az eleresztésre, mégis sokszor csak második szóra engedi el. Meg nagyon erős, nehéz tartani hogy el ne húzzon.
2012. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!