Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy biztosan...

Mit tegyek hogy biztosan visszajöjjön? (bővebben)

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán veszem rá magam arra, hogy elengedjem a kutyámat póráz nélkül. Visszajön ha hívom, de például múltkor úgy elszaladt valami után, hogy azt hittem hogy bottal üthetem a nyomát, de 5-6 perc múlva visszajött.De ez így nem jó.Nagyon nem. Mit tegyek? Hogyan tanítsam?

2012. aug. 28. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
engedd el többször, és foglalkozz vele úgy.. majd megszokja
2012. aug. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tegyél rá hosszú pórázt (5-10 méterest, ne flexit), és gyakoroljátok a behívást, lehetőleg minél több necces helyzetben. Ha nem indul el első szóra, ránts egyet rajta, és tereld magadhoz. Így megszokja, hogy mindig engedelmeskednie kell, és nem mellesleg addig is több mozgástere lesz, mint egy átlagos pórázon :)
2012. aug. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon ajánlok egy jó sulit, ahol segítenek megszüntetni ezt a problémát. A behívás csak és kizárólag a tekintélyeden múlik. Ha nincs rendben a viszonyotok, nem lesz biztos ez sem.

A hosszú pórázt én nem javaslom, mert a kutya nem hülye, tökéletesen tudja mikor van rajta póráz és mikor nincs. Láttam már olyat, hogy pórázon gyönyörű volt a kutya behívhatósága, de ahogy lecsatolták, máris előjött az alkalmi süketség és a gazdi hanyagolása. A hosszú pórázzal sosem lesz 100% a behívhatóság, mindig újra elő kell venni ezt.

2012. aug. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!