Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi, kiskorú mopsz...

Menhelyi, kiskorú mopsz Miskolcon? (több lent)

Figyelt kérdés

Már régóta szeretnék egy kis mopszot. Ez a fajta a szerelmem. Csak van egy kicsit nagyon nagy gond: a pénz.


Mivel 13 éves vagyok, nem dolgozhatok, és anyagilag sem állunk fényes helyzetben.


Egy mopsz szaporítónál is 40.000Ft. A TK-es, fajtiszta, tenyésztői kutya pedig egy jobb alomból már 100.000Ft.

Ennyit sehogyan sem tudnék összekaparni.


Ezért jött a menhely ötlet. Így tudnék egy kutyán segíteni. Egy kistestűt szeretnék. Csak itt, Miskolcon nem tudok olyan menhelyről, ahol fajtiszta, kölyök mopsz lenne :S

maximum egy 4 hónaposat szeretnék örökbe fogadni.

és ugye ott ingyen van, bár szerintem azért illik otthagyni 6000Ft-ot minimum.


És így, ha menhelyről fogadnék be, akkor abból a sok pénzből, amennyiből tudnék venni egyet tenyésztőtől, megmaradna rengeteg az oltásokra, kajára..stb.


Miskolcon nem tudtok egy olyan menhelyet vagy fajtamentőt(azthiszem ez a neve) ahol fajtiszta, kölyök mopsz található?:S


2012. aug. 29. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
[link] ezek országos hirdetések, de elég kicsi a valószínűsége, hogy valaki megdob egy pici mopszal. egy nagyobb miért nem jó? vagy egy kicsi édes kutyus, esetleg keress mopsz keveréket.
2012. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

De azért számolj azzal, hogy egy kutyát nem tudsz havi 1000 forintból eltartani...

2012. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez úgy működik, hogy a kutyák jönnek-mennek egy menhelyen, egy fajtatiszta mopszra biztosan hamar lecsapnak. Keresd meg az interneten a honlapjukat, hátha frissítik folyamatosan, illetve menj el, látogasd meg őket, beszélj valakivel, hogy téged mi érdekelne, esetleg nézz szét, hátha megtetszene más kutya is. Én a nyíregyházi menhelyen jártam már többször is és ott is fizetni kell a kutyákért ha kihozod, ami jelképes összes, az oltásokat fedezed belőle, ez fajtatiszta kutyánál 5000 Ft. Mopszot még egyszer sem láttam a menhelyen, viszont westiből már jó párat, figyelni kell alaposan és akkor talán lesz szerencséd.
2012. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

nekik irj esetleg. de ha más városba van max elmész érte vonattal, az nem óriási költség

2012. aug. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha van facebookod ird be, hogy Hungarian Pug Rescue és ott találsz mopszokat.
2012. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tisztában vagyok azzal, hogy havi 1000Ft-ból nem lehet egy kutyát eltartani. Mindennel tisztában vagyok.


Egyedül a pénz ami a legnagyobb gondom.

2012. aug. 29. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:

"Tisztában vagyok azzal, hogy havi 1000Ft-ból nem lehet egy kutyát eltartani.

Egyedül a pénz ami a legnagyobb gondom."


Ehh :D

2012. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudod, ez olyan dolog, hogy én szeretnék egy maximum 4 éves BMW-t, tele tankkal, Győr környékén, jó gondját viselem majd... Ha ilyen fiatal lenne menhelyen, tuti van valami súlyos baja!

Annyit tudnál tenni, hogy keresel egy környékbeli tenyésztőt, pl: [link]

Előadod, hogy minden vágyad egy ilyen fajta, de nem akarsz szaporítókat pénzelni, viszont egyenlőre nincs pénzed, megengedné -e, hogy eljárj hozzá mopszozni, ismerkedj a fajtával, besegíthess a gondozásukba? Ha kitartóan jársz hozzá, látja, hogy elszánt vagy, esetleg még a fiatal felvezetők körébe is belépnél, felvezetnéd kiállításon a kutyáit, szerintem adna neked kölyköt részletre, hiszen jó gazdi vagy, és ő elkezdte valahol. Sok ilyen eset van, csak nem verik nagydobra :) Minden csak rajtad áll!

2012. aug. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3 éves nem jó?

[link]

2012. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

14:37-es nagyon szépen köszönöm!

Megpróbálom mindenképp!


3 éves azért nem lenne nekem jó, mert kiskorától fogva én szeretném nevelni.

2012. aug. 29. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!