Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülne? Ti mennyit...

Mennyibe kerülne? Ti mennyit költötök/költöttetek rá? Többi lent

Figyelt kérdés
A közeljövőben lesz egy szobakutyám (kistestű). Kb 45000 ft-ba fog kerülni oltással. Még sosem volt kutyám. Utána még kell kapnia valamilyen oltást? oltásokat? Az mennyibe kerül? Kutyachip? Ezen kívül ti mennyit költötök havonta a kutyátokra?
2012. aug. 29. 17:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Menhelyesnek drága, tenyésztettnek olcsó, szóval szaporítós....Így készülj fel, h sokba fog kerülni.
2012. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem szaporítós. Minősítettek a szülei is és a kölyök is az lesz, royal canin referencia kennel..
2012. aug. 29. 17:20
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem szaporító lenne, a minimum az, hogy chipelve adják át, merthogy kötelező. Ráadásul nem itt kérdezgetnél az oltási programról sem, mert a tenyésztő minden tudnivalóról felvilágosítana.

Egyébként havonta kb 8000 körül költünk a kutyára.

2012. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Melyik tenyésztő, és milyen fajta?
2012. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%

Elvileg chippel kapod a kutyát, mert törvény szerint kötelező. Az oltási programnak, meg úgy általában a kutyatartásnak meg basszus nézz utána, MIELŐTT kutyát veszel, ne közben lepődj meg és derüljön ki, hogy te ezt az egészet nem is tudod vállalni. Normális tenyésztő el se ad neked úgy kutyát, hogy azt se tudod, mi fán terem a kutyatartás.

Amúgy ha ilyen jó kennel, akkor miért csak 45 az a kutya?

2012. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
15%
Miért ne lehetne minőségi a kiskutya 45 ezerért? Lehet, hogy hibás, tenyésztésre alkalmatlan, vagy esetleg már nem 8 hetes, hanem picit idősebb. Ok, nem jellemző, de előfordulhat ilyen ár.
2012. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Most attól függ, hogy mennyi idős a kutya, hogy kell-e még neki oltást kapnia. Chip elméletileg kellene, hogy legyen benne. Én 6000 ft-ot költök havonta rájuk, ami rendszeres ugye az etetés, erre még rájön negyed évenként a féreghajtás, ami nem drága, évenként az oltás, illetve még az élősködőirtás.
2012. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én havonta 20-25 ezret költök a kutyámra, de ő nagy testű
2012. aug. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Okéé... Mielőtt támadnátok... Azt írtam, hogy a közeljövőben lesz kutyám nem holnap és nem holnapután. Rengeteg oltási árat találtam az interneten ezért akartam tudni, hogy kb melyik a helyes.. Elég nagy eltéréseket láttam csak azért.. A tenyésztővel nem beszéltem még szinte semmit, csak érdeklődtem egyszer.. biztos vagyok .benne hogy kézségesen elmondana minden fontos

tudnivalót. Mint azt előttem írták, egy minőségi kutya is lehet 45000 ft. 9 hetes koránál előbb oda sem adná nekem a kutyát. Több kategória van nála.. Hobbi, tenyésztésre és azt hiszem versenyre.. utóbbi kettő dupla annyiba kerül nála. A chipet és az ivartalanítást én magam vállaltam mert kérdezte.. Szeretném ha a helyi állatorvos csinálná aki nagyon jó ismerősöm. Nem azért kérdeztem mert nem tudom vállalni a költségeket, csak tudni akartam más emberek tapasztalatát... Szóval ha tudtok írni valami okosat, azt megköszönöm :)

2012. aug. 30. 07:03
 10/21 anonim ***** válasza:
Azért találtál eléggé eltérő árakat, mert ahány doki, annyi díjszabás, nincs sehol egységes, meg normális, mindenütt annyi, amennyit kér érte a doki. Nézd meg a közeli állatorvosoknál, hogy náluk mennyi az annyi :)
2012. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!