Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több féle palotapincsi tipus van?

Több féle palotapincsi tipus van?

Figyelt kérdés

Találtam facebookon egy pincsis oldalt és van egy albumuk pincsi kutyákról

[link]

De itt többféle fajta pincsi van mert van külömbség köztük azért!

Például itt van ez

[link]

És közvetlen utána ez

[link]

Teljesen máshogy néznek ki. De van sokféle ott.

Ilyen [link]

vagy ilyen [link]


Idővonalukon találtam még csomó képeket pincsikről

Ilyeneket

[link]

[link]

Ő barnaszínű

[link]

Nagyon szeretnék majd egy pincsi kutyát. De nem tudom mi a külömbség közöttük. Ezek mind pincsik?


2012. aug. 30. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek keverékek..egy fajta van és annak a neve pekingi palotakutya
2012. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A pekingi palotakutya egyetlen fajta, egyetlen változata van, amennyire én tudom. Különbség lehet közöttük az, hogy másképp állnak a fotózás pillanatában, másmilyen korúak, másképp gondozták a szőrüket, máshonnan származnak, kicsit keverékek, kicsit megfújta a szél a szőrüket, és persze ezer színváltozatuk van.

Ezek közül melyiket vélted külön típusnak? :)

2012. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
"Palotapincsi" nem létezik, úgy hívják, hogy pekingi palotakutya, és tudtommal, mint minden fajtának van egy standard-ja. Csak az abba beleillő kutya tartozik a fajtához.
2012. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Most találtam fajtamentő oldalt! De itt is olyan sok féle tipusuk van :((

[link]

[link]

2012. aug. 30. 12:52
 5/12 A kérdező kommentje:

Pedig mindre azt írják hogy palotapincsi.

Akkor egyik sem az a képen?

2012. aug. 30. 12:53
 6/12 A kérdező kommentje:

És ők??

A fajtamentés oldalán láttam.

[link]

2012. aug. 30. 12:54
 7/12 A kérdező kommentje:
Jaj ők gazdisok :(
2012. aug. 30. 12:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem törzskönyvesek, ezért bármi lehet. Nem sok törzskönyves pekingi palotakutya van ebben az országban, mint ahogy szintén nem sok törzskönyves tibeti spániel. Na most a Gizi néni a hatodikról nem tudja megkülönböztetni ezt a két fajtát egymástól, mint ahogy a Mariska sem a szomszéd tízemeletesből, viszont azt látják, hogy az egyik fiú a másik lány, tehát lehetnek kölykeik. És lesznek is. Ezekkel a kutyákkal van tele az ország, ezek vannak a fajtamentésnél is és ezeket hívják palotapincsinek. Mert úgy néz ki, mint egy palotapincsi, mint bármelyik az általad belinkelt képeken. De ilyen fajta nincs. Tegye fel a kezét, aki kiállításon kívül látott már törzskönyves tibeti spánielt vagy pekingi palotakutyát! Szóval többségük keverék palotapincsi.
2012. aug. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pekingi palotakutya:


Külleme és jelleme:


Rövid, apró, görbe lábai, hosszú teste, rövid stopja, pici, gömbölyű feje, ráncos pofája teszi ezt a kis állatot különlegessé. Szeme nagy, kerek, kissé kidülledő, gyulladásra hajlamos. Színe sötétbarna. Füle lelógó, de ez a nagy szőrrengetegben igazán nem látszik. Nyaka rövid, háta feszes, mellkasa mély, farkát a hátára kunkorítja. A hátsó lábak függőlegesek. Szőrzete különleges: hosszú szálú, egyenes, a nyakánál földig érő sövényt, a füleknél bojtot, a lábaknál zászlót visel ékszerként. Harcias, vakmerő, rendkívül okos kutyus. Igazi szobakutya lévén a kényelmet semmiért sem adná fel, sőt ki is követeli magának. Nagyon jó jelzőkutya, az apró neszekre is rögtön reagál. Szőre és szeme lelkiismeretes gondozást igényel.


Méretei :


Marmagassága:15-25 cm. A kanok testsúlya 3,2-5kg,a szukáké 3,6-5,4kg A gyakori állítással ellentétben nem létezik miniatűr palotakutya,viszont egyazon almon belül előfordulhatnak "kabátujj" példányok,melyek nem nyomnak többet 2,7kg-nál.A kabátujj-pincsik arról kapták nevüket,hogy a kínai mandarinok a buggyos ruhaujjukban hordták őket.

2012. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Aha értem! És egy olyan törzskönyves palotakutya mennyibe kerül?

De a törzskönyvesnek is olyan a jelleme hogy nagyon ragaszkodó meg ilyesmik?

101 nagykutyában hallottam róluk. Azt is betudom linkelni mert megtaláltam youtuben! Szóval olyanok mint ott mondták?

2012. aug. 30. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!