Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos kutyám nem hajlandó...

Sippara kérdése:

9 hónapos kutyám nem hajlandó rendesen megrágni a kajáját, így rendszeresen kihányja legalább a felét a vacsora utáni 15-20 percben. Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
Vegyesen kap házi kosztot (nem maradékot, külön főzök neki, most éppen csirkenyak, szív, kis csirkemell és tészta a menü) és tápot (Dog Chow), főleg a tészta-táp részt hányja ki, a szív, nyak, husi nem megy le rágás nélkül. Ha számít valamit, egy husky kanról beszélünk, magától szokott át kb két hete a napi két étkezésről egyre, így most már csak este kap, két-három napja viszont olyan szinte habzsol, hogy kihányja... gondoltam arra a speciális tálra, amiben kiálló pöckök/dombocskák vannak, de mivel alapvetően nem a habzsolás, hanem a rágás hiánya a gond, nem tudom, segítene-e bármit......
2012. aug. 30. 23:26
 1/5 anonim válasza:
Adj neki napi 2x kaját h ne legyen éhes egész nap. egy kis reggeli száraz tápba nem halsz bele szerintem.. mondjuk én nem adnék tésztát a kutyámnak hogy őszinte legyek..
2012. aug. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Napi 2-szer etesd, elosztva kétfelé az egy napra való kajaadagot.
2012. aug. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

akkor újra: "magától szokott át kb két hete a napi két étkezésről egyre"

Más szóval: nem ette meg a reggelijét, simán otthagyta, mert nem volt éhes

megint másképp: nem kér enni reggel


Rövidebben: nem én szoktattam át, nem "halnék bele" a reggeli etetésbe, viszont ő az utóbbi időben nem kéri, így nem is adok neki.

2012. aug. 31. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért próbálkozz meg a speciális tányérral, hiszen Te írod "olyan szinte habzsol, hogy kihányja." Ha lassabban tud enni, talán a rágást is megtanulja.
2012. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A köret lehetett a gond, átálltunk táp+hús kombinációra, rendesen eszik, nem hányja ki, és a kérdés kiírása után pár nappal kezdődött hasmenésnek is vége, úgyhogy azt hiszem, maradunk ennél. Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 10. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!