Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vihetem sétálni a kis...

Mikor vihetem sétálni a kis kutyust?

Figyelt kérdés
Egy hete kapta kapta meg a 2-ik kombinált, védőoltást. Eddigi oltásai: 1 parvo, 2 parvó, 3 kombinált, és egy hete a 4 ik kombináltat.
2009. júl. 27. 15:28
 1/6 anonim válasza:
61%
+ hónapos koráig nem ajánlott utcára vinni, ugyanis akkorra kapja meg mindazokat a védőoltásokat, tehát a megfelelő védettséget a "külvilággal"szemben.
2009. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
61%
Bocsi, elírtam. Szóval 3 hónapos kora után.
2009. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a 4. oltás óta eltelt egy hét, így már viheted a kutyust sétálni.
2009. júl. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát nem ezért mondom de én amikor meghoztam egyből levittem és nem lett semmi baja...:) Sőőt.. jobb ha előbb hozzászokik a sok zajhoz meg a hosszú sétához minél előbb megtanulja a lemenetelt annál könnyebb lesz majd vele hidd el:)
2009. júl. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Üdv ujra.

Ma elvittem sétálni. Érdekes volt, mivel korábban próbáltam ráadni amolyan házi pórázt de azt állandóan rágta, így vettem neki egy olyat ami láncos, persze a nyakörv az bőr. Egy ideig harapdálta, de aztán megszokta hogy ez nem játék:)

Kimentem a kapun, kihivtam magamhoz ráadtam a pórázt, eléggé izgatott volt aztán rászoltam... oylan szépen hagyta hogy felcsatoljam, igen nyugodt volt. Na de a megindulás:) na igen a megindulás. "Ő nem akar jönni arra" állandóan húzta lefele a nyakáról majd szép lassan elindultunk, eleinte még próbálkozott hogy megállt és nem jön, de ilyenkor kicsit huzgáltam és hívtam magamhoz mikor jött pár métert megdicsérgettem menet közben. Nagyon haláli volt ahogy kezdett bele jönni és figyelt érdeklődött minden iránt. Eleinte még össze vissza ment lábam közt hátam mögöt előttem...aztán szép lassan felvettem egy nyugis tempót.. eleinte még húzott volna "szélre fele" de aztán ugy 20 perc mulva már elég szépen belejött, persze még voltak kitérései.Aztán már "gyönyörüen vágtatott" mellettem, és már nem huzott.

Nem is próbálta átvenni a vezetés jogát. Követett.

kicsit feszült volt eleinte zavart volt de hamar elmult nála ugy vettem észre)


Ahogy belejött a külső zajokra semlegesen reagált (értem ez alatt hogy nem ugatott meg senkit, csak meg meg figylet éppen sétáló embereket,... nem ilyedt meg semmitől senkitől...kocsiktól zajoktól stb.


Ami érdekes hogy milvel még csak most lesz 4 hónapos és szuka,(németjuhász) picit aggódtam hogy belefutunk valami kóbor nagy testü kutyába netán megtámadja...:S hiába mondják a "könyvek ilyenkor nyugodtnak kell lenni és engedni hogy megszagolják egymást stb... de nem bízom én ilyen kóbor ebekben,...értitek gondolom.)


A séta vége felé bele is futottunk egy kóbor Eb-be...(közepes testü) mely közeledett felénk, "Dézi" is észrevette de csak figyelte. Mivel azért még féltettem a kutyámat, igy támadólag léptem fel a kutyával szemben és ráilyesztettem. Ekkor "Dézi" is támadni kezdett... de meglepődtem milyen erővel, ekkor a kóbor eb megállt..és nézett minket.. majd hátrált...dézi persze elég kitörő vehemenciával támadta volna.


De örülök neki hogy addig nem támadott a kutyával szemben mig én nem reagáltam?


MOst mint a bunda alszik:)

Gondoltam elmesélem nektek, olyan jó érzés egy jó "társal" sétálgatni este.

2009. júl. 28. 01:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintetek baj az ha már rögtön több mint egy órát sétáltunk? igaz este 10 óra volt így már csendesebb voltak az utcák..persze még azért sétálgattak fiatalaok stb...
2009. júl. 28. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!