Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes KÁJ kölyköt mekkora...

8 hetes KÁJ kölyköt mekkora sétára vihetem? . Mikortól vihetem biciklivel fél-egy órára sétálni?

Figyelt kérdés
most csak 1-2 háztömböt sétálok vele, de mintha attól is elfáradna, rögtön jön a szundi. persze még nagyon baba.:)
2011. máj. 2. 12:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megvan minden oltása? Mert elvileg csak akkor szabad sétálni vinni már, ha megvan minden oltása!!!
2011. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon kéne még kivinni, hiszen nincsenek meg az oltásai, benyalhat bármilyen vírust. Ha viszed is, nagyon figyelj, hogy ne menjetek olyan helyre, ahol sok kutya jár, és ne nyaljon fel semmit, ne is nagyon szaglásszon.


Bringával futtatni egy éves kora után, különben tönkre vágod a fejlődő izületeit.

2011. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi!:)

már csak 1 oltása hiányzik, és kinn lakok a természetben, más kutyák nem nagyon járnak ide... és bicikli nélkül?... azt tudom, hogy most még nem nagyon kell sétáltatni, de hány hónapos korától kell?...nem akarom, hogy edzetlen legyen vagy elhízzon...

2011. máj. 2. 13:13
 4/11 anonim ***** válasza:

ÚJ... Kerékpáros KRESZ szabályok szerint...(érvényes 2010. Jan. 01-től)

TILOS kerékpáron ülve, állatot vezetni!

[link]

(csak azért figyelmeztetlek rá, hogy ne járj úgy mint én, fájó 30 ezer közig. birság lett a kerékpáros futtatás eredménye)

2011. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha az oltásai megvannak,inkább akkor vidd,de a hosszabb sétákkal,futtatással még várj kb egy éves koráig.A közép-ázsiai nagy testű kutyi,sok idő,míg az ízületei kifejlődnek,ilyen fiatalon még nem szabad nagyon terhelni.(ugyanez van,csak példaként a lovaknál is,hogy egy-két éves csikóra(a kor nem biztos!)még nem ülünk,mert tönkrevágjuk a fejlődő gerincét)Meg persze,mivel kicsi,sokat alszik még,egy-egy játék,séta után nyilván elfárad,emiatt ne aggódj:)Ellenben lehet adni neki különféle vitaminokat,amelyek a csontozatot,immunrendszert stb erősítik.
2011. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a kutyumat az összes oltása után (4 hónaposan talán) kezdtem el sétáltatni. Persze először hozzá kellett szoktatni a pórázhoz, úgyhogy az elején tett két lépést aztán mindig leült, de ez a póráz miatt volt. Mindenesetre az oltásai után (!!!) és szépen fokozatosan növelve a sétákat sétáltasd szerintem, tuti hogy nem fog eltunyulni sem elhízni, ha rendszeresen mozog, nyugi.:)
2011. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!:)

ezt a bringás törvényt nem tudtam, még jó, hogy mondtad!:)

bár én lakott területen kívül, póráz nélkül sétáltatom őket bringával, úgy csak nem tilos... amíg kiérünk a lakott területről, az egy utca... ha valaki ezért megbüntet, hát nagyon kiverem a balhét. (más országokban még az étterembe is bevihetem a kutyát, ha jól nevelt.:P)

2011. máj. 2. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:
A tenyésztője az, aki megmondja neked, mikortól terhelheted biciklizéssel.
2011. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Törvénytől függetlenül, az óriástestű kutyák csontozata 2-2,5 éves korig fejlődik. Szóval én semmiképp sem futtatnám 2 éves kora előtt. A séta bőven elég neki, ha meg van kutyatársaság, akkor futnak együtt amennyit kedvük van. Ha az izomzatát szeretnéd építeni, akkor úsztatni lehet, amiennyit csak bír, mert az nem terheli a csontjait és az izületeit.
2011. máj. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ez az úsztatás nagyon jó ötletnek tűnik, köszönöm az ötletet és a tanácsot, megfogadom!:)
2011. máj. 2. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!