Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő amíg sikerül egy...

Mennyi idő amíg sikerül egy kutya elvesztését feldolgozni? Segít-e ebben pár hónap után egy új kutya?

Figyelt kérdés
Pár hónapja, hogy elpusztult a kutyánk, aki családtag volt. Mai napig nagyon hiányzik. Hiányzik, hogy nincs a helyén, nem "lábatlankodik". Éjjel mindig át kellett lépni, mert az ajtóba feküdt. :) Még néha most is átlépem. De.. igazából a páromhoz nőtt hozzá legjobban, nagyon hiányzik neki, azon is látszik, ahogy a másikat megsimogatja, ahogy nézi a helyét, ha megyünk sétálni, és csak egyikünknél van kutya... A környezetemben azt mondják, hogy pár hónap után lepjem meg egy másik kutyával, aki kitölti majd az űrt, aki újra csak a sajátja lehet. Én is erre gondoltam igazából, mert lefoglalná magát vele, nem jutna eszébe folyton a másik, ha megyünk is valahová. Más fajtát szeretnék, hogy ne legen véletlenül sem az, hogy esetleg összehasonlíthassa a másikkal. Mit gondoltok, 3-4 hónap után elfogadható lenne ez? Köszönöm előre a válaszokat.

2012. aug. 31. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen segít egy új kutya, de ne meglepetésként add neki, hanem beszéld meg vele, hogy milyet szeretne és együtt válasszátok ki. Sok sikert a választáshoz, hogy vigaszt találjon az utódban!
2012. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam például segített, nagyon sajnálnám ha az előzőleg elpusztult kutyám helyett nem lenne a mostani mert egy nagyon jó kutyám lett helyette.Bár ha nem halt volna meg nem így alakult volna, de a lényeg az,hogy a mostani kutyám méltó az előző kutyám helyének "betöltésére".


VISZONT

Mikor elhoztam az új kutyámat mindig az előzőt kerestem benne.Sokszor felmerült bennem a kérdés,hogy ő miért nem úgy cselekszik ahogy az elődje tette volna...Mivel kistestű kutya volt én felengedtem az ágyba és ő mindig a párnánál feküdt az új kutyám meg nem akart az ágyban aludni egy darabig erőltettem aztán nem.De néha ő is odaszokott feküdni.Meg a régi kutyám kedvenc foteljében is mindig ott ül, úgy ahogy azt az előző kutyám is tette.Persze már 6 év eltelt így sokkal könnyebb nekem.

Tehát idő fog kelleni az új kutya befogadásához mert ő ugyan nem tudja de hatalmas feladat áll előtte: pótolni a pótolhatatlant.

2012. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Én is attól félek, hogy a régit fogjuk az újban keresni. Ezért is szeretnék teljesen más fajtát, viszont tudom, hogy nagyon szereti. Csak így az a baj, hogy egy kutyával, ha játszunk, ha sétálunk, mindig szembetűnő a másik a hiánya, és a másiknak is rossz a hiánya. Ezen próbálnék enyhíteni. Biztos vagyok benne, hogy szeretné az újat is, mert természetes, hogy hozzá nő az emberhez, csak azt nem szeretném, hogy hamari legyen. Ezért érdekelne, hogy 3-4 hónap elegendő idő-e ehhez, mert néha belendülök, hogy na igen, aztán mégis várnék még pár hetet.

2012. aug. 31. 22:22
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, ez attól függ, szerelem lesz-e első látásra.

Én rettenetesen szeretem a kutyákat, de nem minden kutyafajta való hozzám. Engem igazán a rosszcsont, örök vidám tacskó/spániel beütésű kutyák tudnak boldoggá tenni, akiktől megőszül az ember, mert mindig azon törik a fejüket, ami nem szabad. Bár az is igaz, életem kutyája nem kifejezetten ebbe az ördögfióka kategóriába esik, ő inkább azzal varázsolt el, ahogy ragaszkodik hozzám, ahogy őrzi a papucsomat, ahogy bohóckodik és rám mosolyog.


Én egyszer menhelyről hoztam haza egy kiskutyát, rögtön egy kutyám halála után. Nagy álmom volt, hogy megmentsek egy kutyát, de itt őszintén szólva melléfogtam. A kiskutya 4 hónapos volt, túl késő volt már ahhoz, hogy kialakuljon benne az a fajta kötődés, ami nélkül én nem tudok boldog lenni egy kutyával. 4 éve van velem, de igazából tök jól el van nélkülem. Sokkal inkább a többi kutyám társaságát keresi. Én is hibáztam sokat, de vannak kevésbé kötődő kutyák. Ezek nekem nem valók.


Tehát ő nem tudott megvígasztalni a kutyám halála miatt, de nem is emiatt hoztam ki, hisz több kutyám volt akkor is.


Én azt gondolom, hogy egy nekem való, kötődő kis rosszcsont jobban megvígasztalt volna.


De hogy ne rizsázzam túl:

ne lepd meg! Válassza ki ő. És hagy szülessen meg benne előbb a vágy egy új kutyára. Hagyj ennek időt.

De ne meglepetés legyen. Egy kutya jó esetben 15-20 évre szól. Ha most rosszat választasz, 15-20 év boldogságot veszel el a párodtól is és a kutyától is, aki egy hozzá való gazda mellett boldogabb lett volna.


És amikor a párod választ, akkor is próbáld arra ösztönözni, hogy várja meg azt az érzést, hogy igen, Ő az, ez a kiskutya/nagykutya tartozik hozzám. Én többször is voltam olyan helyzetben, amikor belémvágott ez a felismerés, csak épp telt ház volt idehaza. A menhelyi kiskutyát nem így választottam. Aranyos volt meg minden, de semmivel sem fogott meg jobban, mint a többi menhelyi kiskutya. Meg kellett volna várnom azt a kiskutyát, aki nekem való, hogy mindketten igazán boldogok legyünk.

2012. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én is ilyen vagyok. :) Spánieleink vannak, illetve, már csak egy. Imádom őket. Az a baj, hogy az előző kutyát sem ő választotta, hanem nekem kellett neki választani. Nem tudom még, mi legyen.
2012. aug. 31. 22:56
 6/17 Hovarju ***** válasza:

Szerintem még ne válassz neki másik kutyát. Várd meg amig benne is megszületik az elhatározás, hogy szeretne egy másikat.

Amikor az én 13éves malamutomat el kellett altatni, mert beteg volt, sokáig nem bírtam kutyára nézni. A kutyás helyeket is kerültem egy ideig. Aztán sok idő múlva néha-néha elkisértem a szomszédokat a kutyáikkal való sétára, illetve néha a barátnőm kutyájával sétáltam, de nem akartam másik kutyát.

7 év telt el, mire úgy éreztem kell egy barna szempár aki örül nekem, ha hazaérek.

Azóta már újra van kutyám, jelenleg már 3 éves.


Szóval szerintem várd meg amig ő is akarja.


Ja ! Én is más fajtát választottam, jelenleg egy közepes méretű labradorom van.

2012. aug. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg pároddal előtte, hogy szeretne- e egyáltalán másik kutyát, ha igen készen áll-e rá. Párom kutyája most pusztult el 10 hónapja, de teljesen elzárkózik attól, hogy legyen neki másik, azt mondja, hogy neki soha többet nem kell, itt már csak nekem lesz kutyám és el is zárkózik a kutyáimtól, miután az övé elment észrevehetően nem akar hozzájuk kötődni, mondta is, hogy ő nem akarja még egyszer átélni, hogy elveszíti a kutyáját. Nekem tavaly november 22-én reggelre pusztult el a macskám öregség miatt, délután 5órakor pusztult el párom kutyája (borzasztó nap volt elhihetitek). Én a kutyáimban nagy vigaszra leltem, már nem azzal kelek és fekszek, hogy rá gondolok, de a mai napig van olyan, hogy csak téblábolok a lakásban, hiányérzetem van és egyszer csak belém hasít az érzés, hogy miért is.
2012. szept. 1. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én valahogy mindig is a gyerekkori Csöpimet kerestem a kutyáimban. És nálam nem ütött vissza az, hogy megtaláltam. Ő tacsikeverék volt, de csak amikor egy spániel mozdulatában megláttam Őt, akkor jöttem rá, hogy spániel is volt benne. Így tudatosan spánielkeverék utódot kerestem. Pontosabban fedeztettem Csöpi kölykét spániellel, de ezt nem reklámozom, mert többé nem szaporítok. Csöpi kölykei egész mások voltak, mint Csöpi, de az unokái közt 2 nagyon rá ütött. Érdekes, mert ők meg fiú kutyák, és mégis. Csöpi fekete volt, ők vörös és szőkék, és mégis ők hasonlítanak rá rettentően. Ugyanaz a rosszcsontság, ugyanaz a ragyogó szemek. De egy sor tulajdonságuk teljesen egyedi, teljesen más. És ez nekem nem csalódás. Egyáltalán nem hasonlítgatom őket, csak néha meglepődök: Istenem, mintha a Csöpit látnám. És ilyenkor elfog valami melegség. Valami nagyon vígasztaló érzés.

Mondjuk nekem sosem voltak fajtiszta kutyáim, tehát van bennük épp elég különbözőség, hogy talán emiatt nem okoz gondot a hasonlóság.

Múltkor valaki elhívott egy kutyushoz, nézzem meg, mennyire olyan mint a Csöpikém volt. Annyira készültem a találkozásra. Elképzeltem, milyen lesz újra belenézni azokba a gyönyörű meleg barna szemekbe. Láttam magam előtt feketén, kócosan, ragyogó pofával, hófehér mellénykével, mint amikor megkaptam 11 éves koromban és első látásra szerelmesek lettünk, pedig egy puli volt beígérve, és végignyalogatta mindenki lábujját. Láttam, ahogy gyakran tette, hanyatt vetette magát és össze-vissza járt a farka, miközben tele szájjal vigyorgott.

És amikor megláttam a kis fekete kutyát, akkor valóban a csalódás járt át. Nem hasonlított egyáltalán a Csöpikére. Nem volt se fehér mellénye, nem volt olyan szép a szeme, nem voltak olyan formás kis görbe tacsilábai.

34 éves vagyok, itt vannak velem az unokái, de még most is itt bőgök, annyira hiányzik.

2012. szept. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Yukióóóó ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon nehéz döntés !! Csak az előttem írókhoz tudnék hozzá szólni még egy pár mondat erejéig, nekünk mindig volt kutyánk egyik jó kutya után rendszerint egy nem jó kutya érkezett egész 16 évvel ezelőttig akkor jött az akitánk a meg testesült igazi kutya amire egész életedben vártál és velünk volt 13 hosszú évig jóban -rosszban ! Utána elment és annyira mérges voltam , hogy az összes cuccát össze szedtem és el dugtam , csak sírtunk és vártunk , de a páromnak - férjemnek volt a rosszabb ő magába tartotta a fájdalmát és ki jelentette itt aztán nem lesz még egy kutya csak a holttestén keresztül , mert a jó kutya után megint rossz kutyánk lesz jelszóval ! 3 hosszú év telt el iszonyú kínok között mire megérkezett a következő lány japán akitánk , és nem olyan mint az előző többet ugat , sokkal ragaszkodóbb , védi a területét stb...... és mi is sokszor össze hasonlítjuk az elődjével amit SOHA DE SOHA NEM SZABAD !! De amikor le fekszik az elődje lábnyomába / öntött beton / és nyalogatja hát az szív facsaró látvány !! Ezeket mind csak azért írtam le mert a mai napig nagyon fáj a hiány a és hidd el pótolni kell azt a nagy ŰRT egy másik kis kutyával , ja együtt válasszatok az a legeslegjobb !!!!
2012. szept. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudnék kutya nélkül élni. Eddig 3 kutyám halt meg (nem is az enyémek voltak, hanem családi kutyák), de mindig borzasztóan vágytam utána egy kutyára. A 3. kutya halála nagyon megviselt, mert már viszonylag érett voltam, mikor történt, másrészt imádtam őt, illetve nagyon hirtelen történt. Szüleim nem akartak másik kutyát, de végülis hoztak egy komondor kölyköt, és az sokat segített. Szerintem olyan sok örömöt és eloglaltságot tud hozni egy új kutya, hogy kevesebb időd van a halott kutyán rágódni.
2012. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!