Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő amíg sikerül egy...

Mennyi idő amíg sikerül egy kutya elvesztését feldolgozni? Segít-e ebben pár hónap után egy új kutya?

Figyelt kérdés
Pár hónapja, hogy elpusztult a kutyánk, aki családtag volt. Mai napig nagyon hiányzik. Hiányzik, hogy nincs a helyén, nem "lábatlankodik". Éjjel mindig át kellett lépni, mert az ajtóba feküdt. :) Még néha most is átlépem. De.. igazából a páromhoz nőtt hozzá legjobban, nagyon hiányzik neki, azon is látszik, ahogy a másikat megsimogatja, ahogy nézi a helyét, ha megyünk sétálni, és csak egyikünknél van kutya... A környezetemben azt mondják, hogy pár hónap után lepjem meg egy másik kutyával, aki kitölti majd az űrt, aki újra csak a sajátja lehet. Én is erre gondoltam igazából, mert lefoglalná magát vele, nem jutna eszébe folyton a másik, ha megyünk is valahová. Más fajtát szeretnék, hogy ne legen véletlenül sem az, hogy esetleg összehasonlíthassa a másikkal. Mit gondoltok, 3-4 hónap után elfogadható lenne ez? Köszönöm előre a válaszokat.

2012. aug. 31. 22:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veletek,tavaly decemberben el kellett altattatnunk a 14 éves német juhászunkat,mert már nem tudott lábra állni...Szörnyű volt,sírtam ,hogy miért nem alszik el magától,miért nekem kell meghoznom a döntést,hogy mikor haljon meg.Komolyan mondom,nem gondoltam,hogy ennyire fájni fog a hiánya.Annyira sírt az egész család,hogy az állatorvos,aki elaltatta maga sem tudta mit mondjon vagy csináljon.6 hónap után vettünk egy kölyök kutyát-más fajtát-és nem bántam meg.Jó látni,hogy mindenkit,hogy felvidít ez a kis lény :)Szóval a tanácsom az,hogy igen,kapjon a párod egy kutyust,de ő válassza ki,hogy milyen fajtát.
2012. szept. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Találtunk egy kiskutyát, de úgy néz ki, hogy már meg van a gazdája. A párom kérte, hogy tartsuk meg, ha nem jelentkezik érte senki. Eszerint csak fel van készülve egy másik kutyára, nem?
2012. szept. 1. 19:17
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodott ahhoz a kiskutyushoz,akkor biztosan :)
2012. szept. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Igen. Mondjuk mindig nekem mondta, hogy mit kell egy kutyához úgy kötődni..Mert én pánikolós vagyok, ha valami nincs rendbe, hívom az állatorvost, ha apróságért is. Mikor elvesztette, akkor látszott rajta nagyon, hogy mennyire kötődött, és szerintem neki is akkor esett le.

Viszont ezért a kiskutyáért jönnek holnap.

2012. szept. 1. 20:43
 15/17 anonim ***** válasza:

7. válaszoló vagyok. Mi kutyánk sem tudott lábra állni, de szerintem 11-es jól döntött. Mi nem, őt előtte sokáig gyógyszerezni kellett, ami elvileg szinten kellett volna tartsa, elvittük másik orvoshoz, ő injekciózta napi 2-szer, javulás esetén gyógyszerre kellett volna váltani, iszonyat pici javulás volt, kérdezte a doki, hogy mi legyen, én altatni akartam, mivel párom kutyája volt, én csak utolsó 4évében ismertem, ezért nem dönthettem el egyedül, párom gyógyszert kért. Szerdán kaptuk volna meg a gyógyszert, a kutya kedd délután pusztult el. Macskámnál minimális vigasz volt, hogy békésen álmában ment el, de a kutya nem, mindig volt vele valaki, de akkor egyedül lett hagyva 1,5 órára, ami nem sok idő, de mégis, látszott rajta, hogy nem békésen ment el. Az a látvány úgy belém éget, hogy a mai napig tisztán él bennem, az a kép. Borzasztó a tudat, hogy ha jól döntünk legalább a szenvedéstől megmenthettük volna.


Ha a párod meg szeretné tartani a kiskutyát, akkor készen áll másikra, már csak a megfelelő kutyát kell megtalálni.

2012. szept. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Úgy látom elvolt a kiskutyával, jól érezte magát vele. Hazavitték most reggel.
2012. szept. 2. 09:30
 17/17 anonim ***** válasza:
Azért kell egy kis idő. Ha nagyon nagy a fájdalom, talán 1-1,5 év is. Nálam legalábbis így volt. Amikor nem vártam ki az időt, nálam rosszul sült el. De az is lehet, hogy akkor csak rosszul választottam.
2012. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!