Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon miért ment el?

Vajon miért ment el?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy miért szökött el a kutyám??

Már vagy 1-2 éve szökött el tőlünk. De miért??

Enni,Inni kapott rendesen volt egy testvére akivel mindig jól elvoltak ( A testvére még mindig meg van ). Sokat foglalkoztam vele. Láncon volt mert mindig kiszökött. De tudtam láncon egy kutyának sem jó ezért megbeszéltem a szüleimmel, hogy had legyen szabadon. Megengedték. Szabadon is volt utána sokáig. De egyszer elszökött. Szerintetek az én hibám? Mert én mondtam, hogy ne legyen láncon de én a kutyának csak jót akartam ezzel. Annyira hiányzik nekem és a testvérének is olyan magányos szegény. Szerintetek miért ment el??


2012. szept. 2. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jártál vele sétálni? Vitted más kutyák társaságába? Mert ezek hiánya okozza általában a szökéseket. A kutya nincs lefárasztva, és megszökik. Talán kicsit többet kellett volna foglalkozni vele, és megnevelni sem ártott volna.
2012. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínű először élvezni akarta a szabadságot. Azt mondják, az a kutya szökik el hosszabb időre, amelyik előtte meg volt kötve. De mert emberhez szokott, és nem tartott tőlük, valószínű az is, hogy valaki "befogta", és mostmár nem tud hazajönni.
2012. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

nemtudom de mi soha nem kötöztük ki a kutyáinkat

most pl van 2 kicsi 2 hónapos labrador és farkaskutyakeverék(testvérek) és amikor kijutnak ugatnak hogy mennyenek vissza az elkerített részbe

2012. szept. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Voltam vele sétálni. És volt társaságban is! Csak nagyon kis időt volt láncon utána szabadon volt. És 5 év múlva szökött meg ahogy szabadon lett engedve.

2012. szept. 2. 09:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor viszont:

- vagy befogta valaki és azért nem tud hazajönni

- vagy valami baleset történt vele és elpusztult szegény (elütötte egy autó, vagy egy másik kutya erősebb volt) akármi.

2012. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Millió és egy oka lehet.

Egy kutyát minden nap ki kell vinni, lefárasztani, és szocializálni. Ha nem volt ivartalanítva, akkor az is közre játszhatott.

Ha kiszökött, és nem került meg, akkor lehet, hogy valaki befogadta, de lehet hogy elvitte a sintér, vagy elgázolták:(

A chipeztetés is nagyon fontos, ha lett volna benne, akkor szinte biztos, hogy elő került volna.

2012. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 5 évvel az elengedés után szökött meg akkor az nem a te hibád. Volt kint valami nagyon komoly inger (tüzelő szuka) vagy nagyon könnyű kijutási lehetőség (nyitva maradt kapu) amit kihasznált. Ez sajnos a legnagyobb óvatosság mellett is előfordul. A kérdés az, hogy miért nem került vissza?

Az én kutyáim is leléptek már, de még sosem jutottak messzebb az utcasaroknál ami 100m.

2012. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!