Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tisztítsam a kutyám fülét?

Mivel tisztítsam a kutyám fülét?

Figyelt kérdés
Puli kutyus és 5 napja van nálunk :) lehet simán fültisztító pálcikával ?
2012. szept. 2. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

SEMMIVEL nem kell, és nem szabad tisztítani!!!


Majd ha már nagy szőre lesz, akkor a szőrt kell kitépni (nem vagdosni!) a füléből.

2012. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szőrt valóban ki lehet tépni a füléből, de fültisztító folyadékot is használhatsz. OtiClean, OtiMax, de ne nyúlj bele semmivel, csak masszírozd bele, és hagy, hogy kirázza.
2012. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Első vagyok.

A szőrt nem ki lehet tépni, hanem ki kell tépni a füléből.

Belenyúlkálni , vagy bármi olyat csinálni, amihez pálcika kéne, tilos!

Huszonhatszor is lepontozhatsz, ez attól nem fog változni!

2012. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest ismerek olyan módszert, maikor pálcikával tépnek szőrt. Sőt, ugye eredetile érfogóval kéne. Azzal elég nehéz anélkül, h belenyúlnál.


Az a lényeg, h tilos mélyre nyúlni. A legegyszerűbb fültisztító folyadékot használni, azt szépen bemasszírozod, a kutya meg kirázza.

2012. szept. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne akadj ki egyetlen szavamon, akkor nem lehet, hanem kell. De kezdőként jobb lenne, ha a tenyésztőjére bízná, vagy kozmetikusra, legalább addig, míg megtanulja.


Én a komondor és puli fülszőrét is érfogóval szoktam tépni, epilálóport is lehet használni, de a fültisztító folyadék használata nélkülözhetetlen. Mert egy olyan kutya füle is begyullad a felgyülemlett fülzsírtól, amelyiknek nem nő szőr a fülébe.

2012. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyet, ezzel esélytelen, hogy megsértsd a dobhártyáját:

[link]


Amúgy én sima fültisztító pálcikával szoktam, még soha nem sértettem föl a fülét.

2012. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!