Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz-osok figyelem. Ki tud...

Picsusz kérdése:

Mopsz-osok figyelem. Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves mopsz kutyusunk.Kis játékos,nagyon ügyes,szeretetreméltó.Tegnap fordult elő először,hogy egyszer csak megállt,leül,és összeesik,mintha elájulna,de a szeme meg nyitva van.1 perc,és feláll,és mintha semmi nem történt volna,szaladgál,játszana.Ma ez újból előfordult.Előtte köhög,hörög 1-2x,és akkor összeesik össze.De mint írtam ez pillanatok alatt lejátszódik,és utána semmi baja.Nem tudjuk mitől lehet.Ha valaki esetleg tud valamit,kérlek segítsetek,mert nagyon aggódunk miatta.Köszönöm előre is a válaszotokat.
2012. szept. 2. 20:56
 1/8 Hovarju ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt mopszom, de ez amit leírsz nem hangzik túl jól. Persze nem vagyok látnok, orvos és jós sem, de nekem a kezdődő epilepszia jutott eszembe, esetleg légcső szűkülés vagy megfázás.

Szerintem minél hamarabb vidd orvoshoz és vizsgáltasd meg.

2012. szept. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
enyém is ezt csinája! a mopsok nem bírják ezt a meleget meg ha játszol vele csak kimelegszik és mivel rövid a feje alig kap levegőt.:S csak pihen egy kicsit szerintem ennyi az egész de ha zavar mutasd meg orvosnak
2012. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóhoz hasonlóan nekem is az epilepszia és a légcsőszükület ugrott be.2 éves lesz a mopszom és a 35 fokba is hazasétáltunk a munkahelyről,mert ugye haza kell jutni és soha nem produkált ilyet.Mindenképpen megmutatnám orvosnak.
2012. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.Hát én azért epilepsziára nem gyanakodnék,mert az valami mással is járna gondolom,pl:száj habzás,remegés,nem?De mondom leül,eldöl,de lélegzik rendesen,és nyitva van a szeme.Utána pillanatok alatt feláll,és játszik tovább.Én is,egy a melegre.de napi 2 x.picit hidegebb vizzel meglocsolgatom,vagy hogy elfárad,mivel van egy Német juhász-unk is,és vele játszik sokat,csak ugy szaladgálnak az udvaron :D .Olvastam,hogy ez lehet a kifáradás jele is,vagy izgalom hatására.Csak az a fura,hogy a nagy kánikulába nem csinálta ezt,mikor már nincs olyan meleg,akkor jött elő szegénykémnek.Hát...nem tudom.Ha esetleg nem javulna,persze mindenképp orvoshoz viszem.Amugy a mopszoknál mi olyan jellegzetes betegség van?Én valami szívritmuszavarról olvastam.
2012. szept. 3. 15:46
 5/8 kollar1000 ***** válasza:
KÁLCIUM HIÁNY!!NEKEM IS VAN MOPSZOM,DE MINDEN KISTERMETŰ,KUTYUSNÁL ELŐFORDÚL.A NAGYOBB FAJTÁNÁL RITKÁBBAN.
2012. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a doki állapította meg a kálcium hiányt?Ezek lehetnek akkor a tünetei,amiket leírtam?Vettél rá neki valamit,vagy a doki írt fel?
2012. szept. 4. 11:18
 7/8 anonim ***** válasza:
A mopsz fórumon is írtak neked itt is és te azt várod,hogy látatlanba diagnosztizálják a kutyust.Mért nem mutatod meg egy orvosnak?Szívusg se ártana ha már azt is írták.
2012. szept. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Milyen fórumon írtak nekem???Úgy tudom ez az oldal azért van,hogy kérdéseket tegyünk fel,és aki ÉRT hozzá,az válaszol.Nem azt vártam itt,hogy diagnosztizálják a kutyámat,csak érdeklődtem,hogy ki mit tud,volt e valaki hasonló helyzetben.Ennyi.Nem érem ezen most mit kell problémázni,csak írhatok ide azt amit szeretnék,nem?Aggódom a kutyámért,és igen elviszem orvoshoz,de itt is szerettem volna megkérdezni egy-két embert,hátha valaki volt már hasonló helyzetben,vagy ért hozzá.Ha nem,akkor nem kell írni,ennyi.
2012. szept. 4. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!