Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítással kapcsolatban...

Ivartalanítással kapcsolatban néhány kérdés?

Figyelt kérdés

A kutyák úgye szagokból tudják megkülönböztetni,hogy a másik kan vagy szuka, ha ivartalanítva lesz a kutyám őt minek fogják beazonosítani? (bocs,de nem tudom másként megfogalmazni.)

Amikor eliszem az orvoshoz műtétre ott kell hagyni vagy meg lehet várni és kb. mennyi idő? Utána lehet vinni sétálni? Panelban lakunk és úgye szobatiszta, de a műtét után levihetem eü sétára ? A napi rendszeres séták meddig maradjanak ki,ha egyáltalán ki kell hogy maradjon?



2012. szept. 4. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A beazonosítást nem tudom. A kutyák ugyanúgy játszanak vele - szerintem.

Nekünk pont 13 napja volt ivartalanítva a szukánk. A műtét megvárható, kb. fél órás volt. Utána a doki megvárta, míg valamennyire magához tért, és utána hazavittük. Egész nap kicsit kómás volt, de este már annyira magához tért, hogy egy pindurka kaját kapott (meg vizet, mert szomjan akart halni). Mi kihagytuk az esti sétát. Reggel már vittük és próbált volna futkosni meg bandázni, tehát mintha mi sem történt volna. Azóta kutya baja. 6 hónapos volt augusztusban, ha ez számít.

2012. szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindre tudok válaszolni sajnos, de..

- mi a kocsiban vártuk meg míg kész lett a műtét, olyan egy óra időtartam volt összvissz (nagytestű keverék szukára van szó), de ha megkérded a dokit mennyi idő lesz, akkor úgyis elmondja, te meg belátásod szerint dönthetsz hogy mit csinálsz addig.

- sétálni egy darabig nem viszed utána, mert még kába lesz egy pár órán át az altatótól. De ezt szintén megkérdezed dokitól, ő elmondja.


A többire nem tudok neked választ adni, de hidd el, bármilyen kérdésed van vagy az orvos vagy annak az asszisztense készséggel világosít fel:)

2012. szept. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan tudják utána is, hogy milyen nemű a kutya, az enyém 8 éve ivartalanítva van, mégis minden kan szerelmes belé.

A dokival megbeszéled, hogy megvárd-e vagy inkább menj haza, de szerintem nem fog ártani senkinek, ha addig elfoglalod magad valamivel.

Sétálni lehet vinni rendesen műtét után is, ahogy addig, csak nyilván óvatosan, nem kell terhelni a kutyát, meg nem szabad hagyni vadulni, nehogy felnyíljon a sebe. Mondjuk óvatos lesz magától is, hiszen fájni fog neki, de azért ne bízzátok teljesen rá.

2012. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 noesamuel ***** válasza:
67%

mivel nem tudjuk, hogy milyen nemű a kutyád, ezért akumi válasza nem 100%os.

kiegészíteném, hogy a kan kutya ívartalanítása azzal jár, hogy az esetek nagy %ban szukának fogják tekinteni, de abban tökéletesen igaza van akuminak, hogy a szuka kutya ívartalanítása tényleg nem jár semmi ilyen jellegű változással.

a műtét körülményei kizárólag attól függ, hogy hova viszed, mikor a szukámat ívartalanították, akkor 1 óra volt, megvártam, és hazavittem, de még nagyon kába volt sétáról szó sem lehetett, napokig csak kóválygott, mert a szukáknál ez nagy műtétnek számít.

a kan esetében, nem vártam meg 12re leadtam, 16ra érte mentem, addigra tipp-topp volt a kutya, saját lábán jött haza, és másnap már labdizott is, mert a kanok ívartalanítása egyszerűbb, jobb helyen van a vágás, ami sokkal kisebb, mint a szukák esetében, mikor a hasát szétvégják.

2012. szept. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A műtét fél, egy órát vesz igénybe. Elég kába lesz egy pár órán át az altató miatt, ilyenkor nem szabad neki sem inni, sem enni adni, mert félrenyelheti. Mikor látod, hogy imbolygás nélkül tud járni, akkor kaphat vizet. Amint tud járni, viheted le sétálni is, de csak egy laza eü-re.
2012. szept. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Műtét előtti este ne egyen, és aznap reggel inni se igyon.

Kanoknál a műtét 15-20 perc, szukáknál ahogy írták, 30-40 perc, ill. ha már vemhes volt, lehet 1 óra is (az én dokimnál legalábbis).

Én minden kutyámat helyben megvártam.


Otthon meleg, nyugodt helyen tartottam estig vagy másnap reggelig - attól függ, ki hogy volt...

Figyelj, hogy otthon olyan helyre tedd, ahol nem baj, ha hány, mert ez előfordulhat, nagyon szédelegni fog pár órán át.

Az enyémek másnap reggelig nem is pisiltek. Szerintem az első nap nem feltétlen kell levinned, ha bepisil, bepisil, nem haltok bele...

A doki elmondja, hány napig pihentesd...

Nekem az első 2-3 napban nem volt ajánlott a séta (3 szuka és 1 kan ivartalaníttatásánál), és 1 hétig csak pórázon sétálhattak, hogy ne rohangáljanak...

(Amúgy a szukák közül 1 már másnap ment volna sétálni, 2 pedig harmadnapra tért teljesen magához... a kanomat kicsit jobban megviselte, de ő sokat nyalogatta sajnos a sebet, ami minimális gyulladást okozott... ő kb. 1 hétig ratyin volt, és 2 hét volt, mire helyre rázódott - pedig ahogy írták, valóban a szukák hasűri műtétje komolyabb beavatkozás...


A műtét után ahogy hazaértünk, én tettem eléjük friss vizet, de enni csak aznap este vagy másnap reggel kaptak kicsit kímélő kaját... (rizs, reszelt alma, reszelt répa, kis csirkehús összekeverve joghurttal)



A kanomat egyelőre úgy néz ki, csinos kis szukának nézik, de ez számomra is csak nemrég derült ki, a napokban kérdezem meg erről az állatorvost, hogy elmúlik-e...

2012. szept. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Anyagi okok miatt majd csak októberben kerülhet sor a műtétre, azért írtam ki ide a kérdést,de természetesen ha meg lesz az időpont az orvost is kikérdezem hogy mit hogyan :) és itt mindenki tapasztalatokat ír,hogy kinél mi volt én meg minél több információt szeretnék addig is meg tudni :)

Egyébként kan kutyáról van szó. Ha bepisil nem lenne probléma csak mivel szobatiszta félek,hogy visszatartaná azért kérdeztem,hogy le lehet-e vinni.Tehát akkor a műtét napján, ha nem kábult nagyon akkor le vihetem egy gyors sétára.

Mindenki nagyon köszönöm mégegyszer és persze jöhet még válasz :)

2012. szept. 4. 15:10
 8/11 A kérdező kommentje:
*Mindenkinek :)
2012. szept. 4. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:

kissé off, de azért kapcsolódik


6.

"

A kanomat egyelőre úgy néz ki, csinos kis szukának nézik, de ez számomra is csak nemrég derült ki, a napokban kérdezem meg erről az állatorvost, hogy elmúlik-e..."


megkérhetlek, h tájékoztass róla, akár privátban, h mit mondott az állatorvos ezzel a problémával kapcsolatban. azt hallottam, h bár maga a műtéti beavatkozás kisebb akanoknál, az ivartalanítás jóval több változással jár. nekem fiatal felnőtt ivaros kanom van, valószínűleg megműttetem, de előtte szeretnék begyűjteni minden infót, mert kicsit tartok tőle, h megbánom...

2012. szept. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó:

Persze!


Az az igazság, hogy a suli, ahova járunk tele van ivaros kanokkal, és semmi gáz nincs velük... a gazdáik pedig (oktatók) képesek úgy tartani őket, hogy ne gyártsák az almokat...

Nekem van egy másik kanom, ő valószínűleg ivaros marad - hacsak egészségügyi okok miatt nem végezzük el a műtétet...

De a dokim is nagyon ellenezte (vagy legalábbis húzta-vonta, és viccesen mindig eltussolta) a kanom ivartalaníttatását, pedig ő aztán giga nagy állatbarát. (a szukáimat viszont kérdés nélkül kipakolta).


Azt a kanomat csak azért műttettük meg, mert a kutyasuliban is azt tanácsolták... épp kezdett kamaszodni, de brutálisan - méterenként jelölt, állandóan bekeresztezett, rohadt pofátlan volt. (és ekkor még csak kezdődött megnőni a tesztoszteron szintje...)

És természetes, az én dolgom, hogy helyre tegyem a kicsikét, csak a kicsike egy fejlődésben lévő, most 55 kilós KÁJ.

Nem engedhetjük meg magunknak, hogy kockáztassunk... Ha nem sikerülne időben helyre raknunk, és ő úgy gondolná, hogy elmegy csajozni, 3 perc lenne neki kijutni a kerítésen, és akkor ki tudja, mi történik.

(Nyilván nem egy gyilkológép, de elég bizonytalan - terápiára is járunk -, aki pedig nem szimpatikus neki, azt kinézi - egyelőre...)


Azzal, hogy ivartalaníttattuk máris látványosan változott, sokkal könnyebben kezelhető, de borzalom, hogy csajnak nézik... mert hogy ő ugye nem érzi magát annak...

Remélem, valahogy optimalizálódni fog ez, és nem fogják örökké zaklatni a szépfiúk...



Ha megvan a doki válasza, írok!:)

2012. szept. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!