Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alább felsorolok néhány...

Alább felsorolok néhány kisméretű kutya fajtát. Van itt valakinek valamelyik közülük? Ha igen, mi a tapasztalata arról a fajtáról?

Figyelt kérdés
Ausztrál terrier Bolognai pincs Toy uszkár Svéd lapphund Tibeti spániel Papillon Olasz volpino Oroszt toy terrier Norfolk terrier Norwick terrier Japán csin Dandil dinmont terrier Csivava Coton de tuélur
2012. jún. 5. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem nem toy,hanem törpe uszkárom volt 14 évig! Bámulatosan okos kutyák,és nagyon jól alkalmazkodnak! Ha otthon ültünk ott feküdt mellettünk,ha kirándultunk oda is követett neki mindegy volt csak az ember közelébe lehessen! szőrével is csak annyi volt hogy 3 havonta kozmetikushoz vittük! Végén is csak azért ment el sajnos mert elkapott egy vírusos hányás hasmenést,a végén már mindenéből csak vér folyt,legyengült öreg szervezetének meg sok volt ez és állatorvos elaltatta. Mai napig büszke vagyok rá hogy ilyen intelligens,gyönyörű kutyám lehetett mint ő!

Most pincsimixem van,ő is olyan gyorsan tanult minden hogy elámultam rajta is! Úgylátszik kifogom az okos kutyákat:) Volt hogy mondták rá többen is hogy tibeti spániel,de nem az:) Néha már azt várom mikor szólal amúgy meg..Szinte lesi minden kívánságomat,imád a kedvembe járni:)

Mind a 2 kutyám tökéletes (volt)!

2012. jún. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jah azt kifelejtettem mind a 2 kutyámnak lételeme a játék! Uszkárom is imádott labdázni meg játszani, de a pincsim az labdafüggő! Nem bír lekattani róla,neki az az élvezet ha órákat apportírozunk! Már meg is jegyezték ezt parkba hogy bámulatos mennyire imádja csinálni és milyen játékos!
2012. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk csivavánk volt, aranyos volt...a családdal. Azon kívül senki mással. Mi szerettük, viszont ha bekattant, akkor leharapta volna az orromat, pedig tanítottuk, suliba is, tudott is minden alapszót, visszajönni stb. De egyszer lehajoltam felvenni valamit a földről és belekapott az orromba. (tenyésztőtől volt). De biztos lesz még ilyen fajtám, mivel nagyon tetszett, hogy nem pacsizott senkivel. Kutyákkal játszott, de emberek nagyon hidegen hagyták.
2012. jún. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hannkah ***** válasza:

Nekem toy uszkárom van és szeretem mert nagyon aranyos, de mivel nem rég óta van nálam, iszonyat neveletlen. Épp most fogom elkezdeni a nevelését, mert szörnyű, hogy miket művel néha. Ágyban alszik, mert nem lehet kitenni onnan csak ha kizárom, akkor meg sír. Nagyon embercentrikus, ragaszkodó és okos. Pl. azt hogy "Ülsz!" megtanulta kb. 5 perc alatt. :) Jah és a szőre egyáltalán nem hullik és eleinte bizalmatlan az idegenekkel, de vannak olyanok is, akiket kezdettől fogva nagyon nem bír, őket inkább kerüli, de soha sem harap!! Hátránya, hogy nagyobb a valószínűsége náluk a csipő és a térdficamra, mint akár a törpéknél.


Csivavám is volt, de nem igazán bírtam, hogy nagyon hullott a szőre és minden ruhámon megtaláltam a nyomát, amihez hozzáért, ettől függetlenül nyugis kutyus volt.


Én még a biewert ajánlanám, mert szerintem nem egy túlszaporított fajta, mint a sima yorki és gyönyörű tud lenni. Németországban azt is lehet törzskönyvezni.

2012. jún. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!