Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van egy olyan problémám,...

Nekem van egy olyan problémám, hogy társasházban lakom udvaros 3-man lakunk az udvarban és a középső lakó még decemberben odahozott egy nagytestű kutyát kell-e engedély a tartásához?

Figyelt kérdés
azóta volt már kerítés javítás mert szétszedte a drótkerítésemet 3m hosszan most jelenleg a drótkerítésemre ráépítettek egy kennelt ahol megkötve van a kutya és mondanom se kell ahogy jön a jobb idő egyre büdösebb lesz mit lehet tenni?
2011. febr. 24. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A kérdésedben van a válasz. A gazdájának gyakrabban takarítania kell a kennelt, az normális esetben nem büdös! Nyugodtan szólj a gazdának! És nem a feljelentgetés a megoldás kedves kérdező, az ebtartási szabályzat gyakorlata azt mutatja, hogy nem fogják elvitetni egy kutyát csak mert valakinek szemet szúr, ugyanis a gazdától a kutya csak menhelyre mehetne, de nem tud, mivel azok tele vannak, és a gazdától el nem veszik, hogy berakják 300 amúgy is nehezen eltartható másik közé. Mindenképp szólj a gazdájának hogy pucolja a kennelt rendszeres időközönként, ha valóban annyira szagos.
2011. febr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Először beszélj vele. Aztán várd meg a büdöset és ANTSZ.
2011. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Már megint egy olyan ember akit zavar, ha valaki kutyát tart.

Hát igen.... ez magyarország.....

Miért avatkozol más kutyatartásába?

Az ő házába és udvarába akkor visz kutyát amikor akar. Ha nem tetszik, hogy ott a kutya, akkor költözz el! Ennyi. Nem kell mást zaklatni, mert kutyát tart.

2011. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nem értetted a kérdésem én imádom a kutyákat de ez egy társasház ahol illik megkérdezni az udvarban lakókat mert ez a illem amúgy a lakásban is van egy kutyájuk és azért nem szóltam semmit ha látnád te is,hogy hogy van tartva a kinti kutya lehet megváltozna a véleményed!!
2011. febr. 24. 16:16
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
semmit sem kell. és egyáltalán nem kell megkérdezni a ház lakóit. nem kell az engedélyük, semmi közük ahhoz a kutyához
2011. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

csütörtök 15:16-os válaszoló vagyok.

Kertes házban nem kell, ismétlem nem kell a szomszédoktól engedélyt kérni kutyatartáshoz, még akkor sem ha társasházról van szó, mivel van küönálló udvara minden lakónak. Tuladonjogot nem szabad megsérteni, ez diszkrimináció! Mindenkinek joga van kutyát tartani! Általában az olyan eberek mint te kérdező, kitalál mindent a kutyatartóról.

Nekem törzskönyvezett collie kutyám van, 2 db. Igényesen tartom őket nem ugatósak, jól neveltek, stb..... Éshát ugye falun lakunk.... Gondolom nem kell ragozni.... A sok hülye parasztnak szúrja a szemét a mi igényes kutyatartásunk..... Már többször megfenyegettek minket, hogy ha nem takarodunk el a kutyákkal, akkor meglincselnek minket és utánna kiírtanak a faluból.....

Hozzáteszem az önkormányzat is baszogat minket, hogy más éhezik, szegény, mi meg luxusmódra tartunk kutyákat.....Ez a falusiakat kiakasztja.....

Természetesen nem az én problémámat vetitem másra, de a többi kutyás ismerősökkel is így bánnak más településeken. Hozzáteszem negyedévente el akrják vitetni a kutyáimat, de a biróságon szerencsére mindig pereket nyerünk, hála Dr. Pozsonyi Anikónak!

Hát ezért utálom azokat akiket zavar a kutyatartás. Engemet is zavar sokminden, de médse baszogatom a másikat, mert semmi közöm hozzá.

2011. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
elnézést az előforduló gépelési hibákért
2011. febr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A te ügyed teljesen más, mint a kérdező problémája.

Ha egy udvaron belül, igaz, elkerítve, de nem megfelelő tisztasággal van tartva a kutya, igenis joga van szólni az ott lakónak. Sőt... ,mivel társasház, kell lennie alapszabályzatnak, amiben le van írva a kutyatartás formája a társasházon belül.

2011. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na igen némileg más, de akkor is a kérdezőnek szúrja a szemét a szomszéd ebtartása. És hidd el kedves utolsó válaszoló, hogy ilyenkor kitalálnak ezek az ebtartást ellenzők mindent, hogy a környezetükből elvigyék a kutyát. Rólam is sokmindent kitalálnak a parasztok ott a faluban. Ismrem az ilyen embereket. Olvasd el Dr. Pozsonyi Anikó egyik cikkjét, hogy mennyi pert indítanak sokan országszerte azért, mert őket zavarja az ebtartás. Hihetetlen sok pere van Dr. Pozsonyi Anikónak, nagyon sok becsületes, igényes ebtartó és tenyésztő keresi fel ezzel kapcsolatban. Szinte minden hétre jut neki legalább 2 tárgyalás, olyanok miatt akiket zavar az igényes ebtartás. Ok nélkül, koholt vádak alapján!!!!!!!!!!!!!!!!!! Amit a kérdező írt le, azok is biztos vagyok benne koholt vádak.
2011. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy sok tenyésztőnek keserítik az életét a feljelentések. A kérdező csak kérdezett. Mi, innen nem tudjuk megítélni, valós-e a gondja. Az olyan udvarok, ahol sokan laknak és el tudnak maguknak keríteni részt, sokszor okoznak gondot ,mikor oda kutyát tesznek ki. Igazság szerint nem is való így kutyát tartani.
2011. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!