Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanitsam?

Hogyan tanitsam?

Figyelt kérdés
nincs ugyan szanhuzo kutyam kaukazusim van de szerintem o is tudna huzni a szant.Parszor ra tudtam venni jutalomfalatkakkal meg egy kis hussal hogy egy kissebb szekeret huzza es eleg jol huzta de nem tudom ravenni hogy pusztan a parancsszoval huzzon.

2012. szept. 5. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Természetesen úgy lehet parancsszóval tanítani ,ha rávezeted.

Pld Megfogod a nyakörvét ,leülteted és a labdát vagy amivel szeret játszani apportfát eldobod és mondod neki -Előre ,futás.

A labda vagy egyéb játék hevében ez a vezényszó benne marad előbb utóbb, amikor már ismeri a szót akkor megpróbálhatod szánnal együtt.

De pórázon is vezetheted húzd vezényszóval ,először üres járatban ,majd később valakit beleültetsz és a húzd vezényszóra menni fog magától is.

Remélem segítettem :-)

A jutalomfalatot én nem részesítem előnyben ,egyrészt ne az utcán egyen másrészt játékkal akarom lefoglalni nem kenyerezni.

2012. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én klikkerrel tanítanám.

Ha egy kau zsákmányos, az igen érdekes... nem láttam még olyan pásztorkutyát, aki őrjöngött volna, hogy egy labdát elkaphasson...:D


Először is szerezz be megfelelő hámot a projekthez:)


Mondjuk én nem tanítanám erre az én KÁJomat, féltem az ízületeit.


Fontos, hogy fokozatosan növeld a súlyt, ne rögtön szánkó-gyerek, csókolom.


Fogd be a szánkó elé, és várj.

Amikor lép egyet előre, klikk és jutalom...

megint lép - klikk és jutalom...

Amikor már stabilan megvan neki, kezdheted bevezetni a vezényszót.

(Ne akarj minden egy nap alatt megtanítani, mert megutálja az egészet. Ha azt látod, hogy b.sszus, e jól megy neki, azonnal menjen a jackpot - nagy dicséret, sok jutalom, és vége a gyakorlásnak. Mindig a csúcson hagyd abba, hogy legközelebb is szívesen gyakoroljon!)


Szóval már stabilan érti, hogy azt akarod, hogy előre menjen.

Akkor vezess be egy vezényszót - mondjuk Húzd.

Mondod a vezényszót, amikor tudod, hogy előre fog menni, klikk és jutalom...

És most így gyakoroltok.


Amikor ez is megvan, fokozatosan pakolhatsz súlyokat a szánra.


(ja, amúgy nem árt, ha nem gyakorlás előtt kap enni a kutya... legyen motivált, legyen kicsit éhes. a jutalom pedig finom párizsi, virsli, sajt, máj, kolbász, parizer stb darabka legyen... puha és finom.)


Egy idő után elkezdheted kivenni a dologból a klikkert és a jutalmat, csak néha, véletlenszerűen használd.


Szerintem érted a menetét.:)


klikker.hu

2012. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
koszi meg is probalom remelem sikerrel jarok
2012. szept. 5. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező,a kauk nem kifejezetten futunk a labda után fajták.

vedd figyelmebe hogy egy rendkívül okos,mégis rettenetesen nehezen tanítható fajtáról beszélünk.Lehet ogy betudod fogni hámba,hogy húzz a szánt,és leisül,meg minden tesz egy-két lépést,de már most mondom hogy gondol egyet,és a hátára fordul vagy elszalad jobbra,vagy balra.Nem egy túl aktív fajta,csak ha muszály,gyorsan megunja az ilyen játékokat,és mint mondtam betanítani ilyenre,nagyon nagy munka lesz.De azért sok sikert kívánok!

2012. szept. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!