Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki hogy...

Hogyan tanítsam meg neki hogy nem szabad kimennie?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 3,5hónapos kiskutyám. A probléma az, hogy amióta sétálni járunk vele (kb.2hete)akárhányszor nyílik a kapu, kiszökik,abba az irányba amerre sétálni szoktunk menni.Sarki házban lakunk, a forgalom sem túl kicsi, és a vasúti sínek innen kb. 80-90 méterre vannak. Gondolom nem kell részleteznem, hogy mekkora veszélyt jelent, mikor a kutya kirohan a kapun, én meg futok utána, a szívem meg majd' kiugrik, hogy nehogy elüsse valami.. Szóval ebben szeretném a segítségeteket kérni: hogyan szoktassam le erről? A válaszokat előre is köszönöm!
2012. aug. 31. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Állj oda a kapuhoz, és küldd hátrébb a kutyát 1-2 méterrel (nyilván nem fog rögtön a szóra hallgatni, meg kell neki mutatni, mit vársz tőle, kicsit taszigáld hátra, és dicsérd meg, ha elég távol van), ne a kapuban álljon közvetlenül, ezzel kérsz egy kis tiszteletet magadnak és a kapunak. Résnyire nyisd ki a kaput, kiskutya megindul, erre a kaput csukd be, mehet a tiltás, és visszaküldöd hátra. Ezt eljátszod párszor, amíg már el sem indul a résnyira nyitott ajtón (amit természetesen jól megdicsérsz), aztán legközelebb jobban kinyitod. Az lehet majd kritikus, amikor annyira kinyitod, hogy kifér rajta, az már nagyobb kisértés, ott a lábaddal álld el az útját, ha kell, és úgy küldd vissza. A végén teljesen tárva-nyitott kapunál is távol kell várakoznia a kutyának.

Ha a kutya ügyesebb, mint te vagy, köss rá egy pár méteres kötelet, amire rá tudsz lépni, ha mégis kirohan, és vissza tudod hozni, így nem lesz sikerélménye a szökésről sehogysem. Legjobb ezeket séta előtt gyakorolni, mert úgy ráadásul megkapja a türelemért jutalmul a sétát, amit ezek szerint baromira szeret.

2012. aug. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2012. aug. 31. 12:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát idefigyelj te:)) Hasonló cipőben jártam én is. a mi kis beagle kutyánk (aki most már 2 éves) állandóan amikor nyitottuk a kaput futott előre, mint a paripa és el akart 'szökni' (vagyis csak ki akart menni).. Tudni kell hogy azon a kapun mi is közlekedünk.az udvaron belül van egy kennelben, ahol van egy ajtó és ez a házból nyilik:) (ez csak egy részbejárata a háznak) És egy idő után magától megszokta hogy csak mi mehetünk ki az ajtón! Ő csak akkor ha rajta van a nyakörv és a póráz is. most már nem zavarja ha nyitva hagyom 1 percre a kaput nem megy ki(persze azért én is ott vagyok amúgy kimenne, de már lenyugodott ebben az ügyben! nem kell verni semmi majd megtudja ő is :))
2012. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 alice_L ***** válasza:

Probald a sétat egy uj protokollhoz kotni. Jelenleg a kutty siman osszekototte a kapunyitast a sétaval, iktass be egy koztes tevékenységet, ami valoban sétat jelent.


Akumi megoldasa nagyon jo, de jobban stabilizalod a kutya tudasat ha osszekotod az ujrakondicionalast mas pozitiv dolgokkal, pl ha mar a kapu nyitva van, akkor bent jatszol vele valami cibalos dologgal, vagy akar csak jutalomfalatot adsz.

2012. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 1. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!