Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még sose csinálta mi lehet vele?

Még sose csinálta mi lehet vele?

Figyelt kérdés
9 hónapos kutyusom soha nem rágott meg semmit, egyszer sem mostanában mikor elmegyünk itthonról tönkre tesz mindent. Mobil netet és új iskola könyveket is. Van rágó csontja meg játéka is. Miért csinálja? Hogyan szoktassam le róla?

2012. szept. 5. 16:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tele van energiával, és mivel te nem kötöd le, keres magának elfoglaltságot. Fáraszd le, mielőtt elmész.
2012. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó amit az előttem szóló írt ..én is úgy gondolom,hogy unatkozik a kutya.Vidd el reggel mielőtt suliba mész sétálni,játszatok egy nagyot,szerintem fél óra aktiv mozgástól ki is fog dőlni,de ha biztosra akarsz menni akkor miután végeztetek a sétával várj egy kicsit,kb. fél órát,hogy lenyugodjon a kutyus és adj neki egy kicsit enni.Szerintem így biztos szundizni fog egy kicsit....Amit még én egyszer hallottam,de mondjuk soha nem próbáltam ki,szerncsére nem volt rá szükség:D egy fél vagy egy literes flakonba jutalomfalatot vagy mondjuk kolbászt teszel ,lezárod és otthagyod neki,igy ezzel fog foglalkozni nem a könyvekkel....bár itt nekem aggájaim vannak afelöl,nehogy lenyelje a kupakot ha sikerü leszednie...
2012. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Régebben olvastam egy ilyen kutyapszichológiai tanulmányt, az elkényeztetett, falkavezér kutyákról és a depressziójukról szólt.

A lényege annyi hogy ha egy kutya a falkavezér (vagy legalábbis annak képzeli magát), az felelősséggel tartozik a falkájáért, meg kell védenie azt.

Amikor te kilépsz az ajtón és ő nem jöhet utánad, nem tud megvédeni.

Egy idő után bekattan, mondhatni félt téged, és nekiáll tombolni, rohangál, rágcsál, őrjöng, menne ki utánad hogy védjen.

Mivel a kutyád pont "korban van" és eléggé feltűnő hogy csak akkor rágcsál meg mindent mikor nem vagytok ott, érdemes lenne ezt az opciót is fontolgatni.

A megoldása csak a falkarend helyreállítása :)

2012. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A falka rendel nem lehet baj, mi is ilyen elven neveltük. Mi vagyunk az alfák tudja hol a helye, előttünk sosem halad mindig ő az utolsó ez nem lehet.

Mindig elviszem 30 perc sétára mielőtt elmegyek.

2012. szept. 5. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!