Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » TÖRZSKÖNYV VISSZAVONÁS?

Yukióóóó kérdése:

TÖRZSKÖNYV VISSZAVONÁS?

Figyelt kérdés
Ki tudja , hogy ha a kutyát nem lehet pároztatni , mert betegsége tovább öröklődik , akkor a tk vissza vonását a tenyésztőnek kell elintézni vagy nekem gazdának ?? Esetleg vissza kérhetném a tenyésztőtől a tk. árát ???
2012. szept. 5. 16:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Ettől még nem fogják kivonni a forgalomból a kutya törzskönyvét, max. ráírják, hogy hobbicélra, vagy hogy tenyésztésbe nem lehet bevonni.
2012. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha tudott az örökletes betegségről és úgy tenyésztette, plusz el is adta akkor be is perelheted akár... mondjuk annyi pénzért én nem balhéznék, ha egy ilyen kiderül veszít eleget...
2012. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%
A Te kutyádnak van örökletes betegsége? Ebben az esetben célszerű értesíteni a tenyésztőt, hisz nem árt tudnia róla, hogy a szülők hordozzák a betegséget. Amennyiben tenyésztési céllal vetted a kutyát, úgy egy bizonyos összeg visszajár, vagy kaphatsz egy másik kutyát tőle, de ettől függetlenül nem kell a tk-et visszavonatni, az a kutyád 'tartozéka'.
2012. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
29%
Nem lehet visszavonni. Az árát se lehet visszakérni. Ez igazolja a kutya származását, jár hozzá ha kell, ha nem, akkor is, ha nem tenyésztésre veszi valaki. Amúgy is, mire mennél 5500 forinttal?
2012. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem szokás visszavonni a törzskönyvet.

Ha öröklődő problémája van, akkor rányomják a törzskönyvre, hogy továbbtenyésztésre nem javasolt.

2012. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a gyors válaszokat ,a tenyésztőt fel hívtam el mondtam mi a probléma és közölte , hogy egyszer volt egy ilyen beteg kanja de nem tudták mi a baja és el altatták , azt nem mondta el , hogy vajon pároztatta -e a mostani szukájával , ez az eset óta nem érem el telefonon az embert , ja és azt mondta , hogy nem olyan szerződéssel vettem meg a kutyát amiben ő felelősséget vállal a kutya egészségi állapotára ! ez a betegsége már legalább annyiba került mint maga a kutya /75000.- volt a kutya tk-val / ezek után azt mondtam inkább vettem volna meg 100 ezer forintért igazi tenyésztőtől és akkor most kutya baja se lenne !!!
2012. szept. 5. 16:54
 7/21 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Mi baja a kutyának konkrétan?
2012. szept. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"ja és azt mondta , hogy nem olyan szerződéssel vettem meg a kutyát amiben ő felelősséget vállal a kutya egészségi állapotára"


Mi az hogy azt mondta? Mi áll a szerződésben? El sem olvastad?

Most akkor tenyésztőtől vetted vagy sem? Csak nem plusz pénzt fizettél a törzskönyvért?

2012. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Mi a gond a kutyival? mennyi idős?
2012. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mi a kennel neve? Mi áll a szerződésben?
2012. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!