Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Genetikai hiba lehet?

Genetikai hiba lehet?

Figyelt kérdés

Van 1 szuka tacskónk, aki decemberben lesz 2 éves. Jövőre akarunk kiskutyákat tőle és egy másik tacskótól. Ez eddig oké, de a mi kutyánknak a testvérének (akkor láttuk amikor elhoztuk őt) a farka rövid mint például egy boxeré, csak nincsen csonkítva. Ez talán genetikai hiba lehet? Mivel a kutyánk nem törzskönyves nem tudhatjuk pontosan mi lehet ez. Ha genetikai hiba, akkor a mi Sisinkbe is lehetséges, genetikai hiba van. (A másik tacsi nem a miénk, csak akkor láttuk a farkát amikor mentünk Sisiért) Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy ha Sisi tegyük fel genetikai hibás akkor a kiskutyái is azok lennének, és ez öröklődne így?


(Bocsi de nem vagyok otthon ebben a genetikában. Volt már tacskónk, és kölykök is, de nekik nem volt genetikai hibájuk.)


2012. szept. 5. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Nagyot kellett nyelnem h erre ne írjak semmi olyat...

Így csak annyit mondok, h hagyd meg a tenyésztést olyanoknak akik értenek hozzá, no meg a genetikához!

(és annak meg pluszban örülne a magyar tacskóállomány ha nem rontanád tovább felelőtlenül... Köszönjük!)

2012. szept. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a kutyánk nem törzskönyves nem tudhatjuk pontosan mi lehet ez....

Bocsi de nem vagyok otthon ebben a genetikában."


Ezzel a két mondatoddal mindent leírtál. Légyszíves ne pároztasd a kutyádat. Elég már az a másfél millió gazdikereső kutya ami jelenleg él az országban. Vagy te nem így gondolod?

2012. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul nem értesz sem a genetikához, sem a tenyésztéshez. Igen, ha valamelyik szülőnek van valamilyen genetikai baja, az öröklődhet. Szóval ismeretlen genetikai háttérrel és ismeretlen ősöktől szeretnél lehozni max fajta jellegű keverékeket. Minek?
2012. szept. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hibás gént ő is hordozhatja, szerintem ne kockáztass!!!
2012. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Először is. Nem vagyok tenyésztő, és felnőtt sem!

Az első 2 válaszoló durva volt, inkább a 3. válaszolónak örülök, ő normális hangnemben beszélt!


Nagyon szépen köszönöm 3. válaszoló!

2012. szept. 5. 18:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 4. válaszolónak is a udvarias válaszát!
2012. szept. 5. 18:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se vagyok autószerelő és nem is szerelek autót, sőt fel lennél háborodva ha a kocsitokhoz akarnék nyúlni.

Ugyanez a helyzet veletek: nem vagyok tenyésztők - következésképpen NE is TENYÉSSZETEK, de még úgy se csináljatok mintha azok lennétek.

És nem gondolom h olyan durva lettem volna...még a lelkivilágodba se gyalogoltam bele sáros bakanccsal :o) Csak arra kérlek, h ne pároztasd az ismeretlen felmenőkkel és genetikai háttérrel rendelkező kutyádat... és arról még nem is beszéltünk h a tacskónál nem kicsit hiba ha nincs farka o.O

2012. szept. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!


Nem az a durva, amit írtam, hanem, hogy mindenféle hozzáértés nélkül, boldog-boldogtalan szaporítja, szaporítani akarja a szerencsétlen kutyáját teljesen feleslegesen.

Az a durva, hogy tele vannak a menhelyek, a gyepmesteri telepek és még így is rengeteg kóbor kutya van az országban.

Az a durva, hogy egy ilyen válaszon megsértődsz, pedig nagyjából csak a te mondataidat idéztem vissza. :)

2012. szept. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Van farka, de nem akkora mint az átlagos...


Nem értem miért kellett úgy hirtelen "leordítani", hogy hát ne legyen kiskutya. Miért nem lehetett volna rendesen elmondani? Az első válaszoló első mondata bántott meg a legjobban, hogy mit ne mondjak, bocsánatot kérek, hogy durvának neveztem az 1. és 2. válaszoló válaszát.

2012. szept. 5. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért voltak azok a válaszok durvák mert.. khm... nos, ha elmész egy menhelyre és látod hogy mi van ott, akkor szerintem te is megértenéd miért mérgesek azokra, akik még több gyakorlatilag "felesleges" kutyát akarnak oda juttatni. Itt nem pont rád gondolok, ez csak általánosítás...
2012. szept. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!