Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradort lehetne csibészeltetni?

Labradort lehetne csibészeltetni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szinte az egyik legnyugodtabb fajta ráadásul puha szájú is. Eszem ágában sincs csibészeltetni :D csak érdekel, hogy lehetne e?:D

Ma pont beszéltük ismerősökkel, hogy vajon ha este sétáltatom és megtámadna valaki akkor megvédene? vagy csak ugatna ?


2012. szept. 5. 23:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Fából vaskarika, csak ennyit mondanék. Ha valóban fajtatiszta labid van, akkor ilyen kérdés fel sem merülhetne benned. Ha ilyen igényeid vannak, akkor úgy kellett volna választani. Egyébként van olyan kutya,ami kinézetre goldi vagy labi, de valójában Howawart.


Nézd meg itt:


Ő kinézetre, egy hozzá nem értő ember számára olyan, mint egy goldi: [link]

Ő rá megszerintem azt mondanák, hogy labi: [link]

Sőt, lefogadom a gazdik tudának rengeted vicces történetet mésélni ezzel kapcsolatban.


Kérve kérek mindenkit, hogy ne várjon el a kutyától olyan képességet, amit nem adott meg neki a genetika. Az őrző-védő ösztön NEM NEVELHETŐ egy kutyába, az vagy van, vagy nincsen.

2012. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%

Lehetne, mivel a csibészeltetés egy felépített dolog, ahol a kutyák zsákmányösztönét használják ki. Viszont a kutyaiskolákban kb. 99,9%-ban a kutyák ezt showként, játékként fogják fel. Össze sem hasonlítható egy ilyen showkutya egy igazi rendőrségi vagy katonai kiképzett járőrkutyával.


Egyébként pedig aki labradort vagy egyéb nem erre kitalált fajtát csibészeltet az ostoba. Sajnos a kutyaiskolák mindegyike szorgalmazza, hogy minden kutyának jó ez, mert nekik ebből van bevételük. Csak éppen ez egy nagy hazugság és lehúzás, valamint elrontanak jó néhány kutyát általa.

2012. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Pont ma láttam egy videót, amerikai híradó, arról szólt, hogy egy golden (!) nekiment egy pumának (!), hogy védje a kisgazdáját. Ott is maradt volna, ha nem hívják ki a rendőrséget, és nem lövik le a pumát. Ha tökös a kutyád, megvéd, labiból meg azért szerintem akad tökös.

Az ŐV-képzés meg teljesen más tészta, sok köze nincs az éles személyvédelemhez, nyugodtan képezheted, játéknak az is jó.

2012. szept. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Kedves első! Fajtatiszta TK-val rendelkező kennelből vett labradorom van:)

Valamint oda írtam, hogy "eszem áhában sincs csibészeltetni" csak érdekelt, hogy lehetne e:D Többi választ köszönöm!:D

2012. szept. 5. 23:43
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
23:34 a kutya lehet, hogy vadászösztönből ment neki a pumának vagy hogy magát védje. Annak sincs köze a őrző-védéshez.
2012. szept. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%

Én nem értek egyet az előttem szólókkal, illetve csak részben.

Tényleg rengeteg id.óta van, akik hagyományos ŐV-re beállítanak beaglet, meg kaut, meg vizslát, meg francia bulldogot stb...

Ez így tényleg hülyeség, sőt, a nagytestű pásztoroknál életveszélyes is lehet, a többi kutyát félőssé is teheti...


Viszont nehogy azt higgyétek, hogy az a párszázéves kis szelekciócska, amit az ember végzett vetekedhet a többezer éves evolúcióval.

MINDEN kutyában ott van a zsákmány- és a védőösztön, csak van, akiben a felszínen, van, akiben a mélyben húzódik meg.

Ennek az ösztönnek a kiélése furcsán hangozhat, de egészségügyi szempontból is fontos.


A kis Yorkie attól még, hogy egyesek nem kutyaként kezelik, ízig-vérig kutya, telve ösztönnel.


Tükör ŐV-re nyugodtan hordhatod a labidat.

Csupán kicsit tovább tarthat - de meglepő, általában mennyire nem nehéz, ha jól csinálják -, de a kutyát nagyon szépen fel tudják fejleszteni.


Valóban, ez "show", játék. De egy nagyon is komoly játék, amit a gazdának is komolyan kell vennie.

(Egyébként nem azért, de rengeteg bohóckodó kutya nyer rangos versenyeken... nagyon kevés ŐV fajta van, akik tényleg jók, de azok is játékból csinálják, csak korrektül voltak kiképezve, a zsákmány zsákmány, az ember ember, stb...)

SZERINTEM csak a nagytestű pásztorok nem bohóckodnak, azok mindent ösztönfejlesztés, tanítás nélkül nyomnak.

(Pont ezért van, hogy csomószor azt mondják, hogy milyen béna egy komondor, nem is reagál a csibészre... nem is ugat... vagy egyenesen azt hiszik, hogy fél, és nem mer odakapni, mindenkit beenged... de egyszer jöjjön be valaki őszintén rossz szándékkal... - volt, hogy pár roma azt hitte két ilyen nem ugatós, nyugis komondorra, hogy nem kell tőlük félni... este mentek a kocsival birkát lopni, gondolták, előtte baltával elintézik a kutyákat. Reggelre a tulaj 3 hullát talált darabokban. A kutyái is szereztek sérüléseket, de túlélték. Csak az tudott elmenekülni, aki az autóban ült.)


Na, szóval ezekkel a kutyákkal tükör ŐV-re sem szabad járni.

Nagyon ritkán van olyan, hogy aránytalanul sok energiabefektetést igényel, hogy mondjuk egy társasági kutyából előhozzák a védő- vagy zsákmányösztönt.


De nagyon fontos, hogy a tükör ŐV ha szükséges, terápiával indul, és nincs konkrét cél.

(Persze, versenyre is készítenek fel igen szép eredménnyel, de a "sima gazdik" nem azért mennek oda, hogy versenyezzenek.)

Minden a kutyáról szól. Olyan is van, hogy ha úgy látják, akkor annyi az edzés, hogy a kutya felmegy a pályára, adnak neki egy könnyű fogást, és lefutnak... 33 másodperc volt akkor arra a napra. Semmiképp sem terhelik túl a kutyát, azt szeretnénk, ha jól érezné magát a pályán, és szerezne egy egészséges önbizalmat.

Mindeközben a gazdi fokozatosan egyre nagyobb ingerkörnyezetben tanulja meg kontrollálni a kutyáját, aki egy laikusnak tök jó ŐV munkát mutat be.

De hangsúlyozom, az elsődleges cél a kutya testi-lelki egészségének fenntartása.


Ja, és hogy mi is ez - röviden a levezetetlenül keringő ösztönenergia megbetegítheti az állatot.

Rengeteg problémára jó, és vagy javít az állat állapotán, vagy szinten tartja.

Van egy kutya, akinek 3 hónapot adtak.

A gazdi elhozta a tükör ŐV-re, hogy bearanyozza a kutya utolsó napjait...

Ez 8 éve történt.

(fel sem tudom sorolni,mennyi baja van, máj- és veseelégtelenség, allergia, meg még egy rakás nyavalya.)

nem gyógyult meg, de azóta nem romlott az állapota.


Több kutyus allergiás tünetei múltak el.


Szóval ez egy elképesztően érdekes dolog, amivel szerintem érdemes foglalkozni, mert olyan utakat nyithat meg előttünk, olyan dolgokat tudhatunk meg a kutyáról, amiről nem is álmodtunk volna.

2012. szept. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Már megijedtem, hogy ebben a kérdésben nem fog szerepelni a tüköriskola ajánlgatása, de megnyugodtam!!!!!!
2012. szept. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A tükörmódszerrel semmi baj nincs, csak a kizárólagosításával, sőt, szektásításával... :) Hogy senki más nem ért hozzá és az összes többi kutyaiskola árt a kutyáknak, csak a tükörmódszer az egyetlen igaz út... :)
2012. szept. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Akumival ismét teljesen egyet kell értsek.

És azt még hozzátenném, hogy attól, hogy valaki inkább egy adott fajta energiáit olyan tevékenységgel vezetné le amire szelektálták és nem tükrös ÖV-vel, attól még nem lesz beszűkült, maradi...

Nekem igen is idegen marad egy labi vagy magyar vizsla csibészeltetése, hozzájuk sokkal jobban illik az apportírozás, nyomkövetés...

2012. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
31%

De hát erről beszélek!!!

Azért idegen az egyik válaszolónak a csibészeltetés, mert hagyományossal tényleg hülyeség!

Ti magatok is írtátok!

Ez teljesen igaz. Megvan a helye a hagyományos ŐV-nek is, de egy spánielt a büdös életben nem fogsz ŐV-re javasolni.


De a tükör ŐV teljesen más.

Menjetek el nyugodtan, ártani nem árthat, szerintem baromi érdekes - már csak szakmai tapasztalatnak sem utolsó!

Ott majd látjátok, miről beszélek, milyen munkát végez egy spani, egy golden, egy boxer, egy vizsla, és hogy is történik ott a zsákmány és a védő fejlestése, és miért (ők sokkal jobban el tudják mondani ezt, mint én)...


és pont ezt mondom.

Hogy tényleg jó az apport, meg a nyomkövetés, meg az agility, én is nagy fan vagyok...:)

De a legmagasabb ösztönhőmérsékletű közös akció az ŐV, szerintem ebben egyetérthetünk.

(zsákmány + védő... a zsákmányösztön kifárad, a védő soha.)

(Van egy öreg epilepsziás vizsla, az ő rohamai is csökkentek az ŐV óta, pedig sima apportban is jó volt.)


Ezért mondjuk egy pörgős boxernek baromi jót tesz.

+ praktikus is, mert heti 2x 5-10-15 perc teljesen kifárasztja a kutya ösztönét, nem is kell több, tehát még praktikus is...


Értem én, hogy van, aki már herótot kap a tükör hangoztatásától, na de ne legyünk már nevetségesek, ezért ne lenne hasznos a válaszom?


Felteszem, felnőtt emberek vagytok, akik képesek az érzelmeiket félretéve értelmesen végiggondolni a másik szavait.


Különben meg mint írtam, sajnos nekem más sulikban nagyon rossz tapasztalataim voltak.

De boldog lennék, ha mondanátok olyan nem tükör sulikat, ami szerintetek jó!

Komolyan érdekel, szívesen megnézném azt is.

(Csak sajnos eddig akárhányszor megkértem itt az embereket, ment a nagy titkolózás, hümmögés, maszatolás... és sosem kaptam egy választ sem.)

2012. szept. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!