Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor van itt az ideje a...

Yukióóóó kérdése:

Mikor van itt az ideje a szuka kutya ivartalanításához?

Figyelt kérdés
Első tüzelés után vagy előtte ?? Miben fog meg változni a kutya magatartása , etetése??
2012. szept. 6. 12:26
1 2
 1/12 klopusz ***** válasza:
76%

Szia!


Külföldön már teljesen bevett szokás, hogy a szukákat már kölyök korukban ivartalanítják (2-3 hónaposan) és az állatvédő szervezetek így adják őket örökbe.


Az állat magatartása - tapasztalataim szerit - semmiben nem változik, az etetése is ugyanaz marad.


A kutyáim közül kettőt egy évesen ivartalaníttattam, a harmadikat az első alom után (fajtatiszta blöki volt, sorakoztak a kölykökért). Műtétet követően a halálukig (9,5 évig, 13,5 évig illetve 9 évig éltek) nem híztak el, jó kondiban maradtak, hiszen ugyanúgy mozgattam, terheltem őket, mint műtét előtt, az étrendjükön sem változtattam semmit.


Remélem, segítettem :-)

2012. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Erről megoszlanak a vélemények, ahány kutyást és ahány állatorvost kérdezel, annyifélét fog mondani. Én 5-6 hónapos kor körül csináltatnám.

Ha még a hormonok tolongása előtt megműtteted, akkor sokkal kevésbé fog megváltozni a kutya, hiszen gyakorlatilag eleve a hormonok változtatják meg, amihez képest az ivartalanítás utáni állapot egy "visszaváltozás" lenne. Az etetésére természetesen oda kell figyelni, de nem jobban, mint amúgy, hiszen ivaros és ivartalan kutyáknál is ugyanolyan fontos, hogy tartsa a súlyát az állat: ha hízik, kevesebb kaját kell neki adni, ha fogy, többet, és nem lesz gond.

2012. szept. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én Budapesti vagyok és sajnos elég rossz tapasztalatokkal , mert az első szukámat 1,5 évesen műtettem meg és reggelre meg halt szegény , orvosi malőr történt ők így kommentálták ! Most nagyon tartok az egész mutatványtól görcsbe rándul a gyomrom ha csak rá gondolok is , hogy nem sokára meg kell csináltatnom neki is ! Hova vigyem nagyobb állat kórházba vagy kisebb rendelőbe ???
2012. szept. 6. 12:36
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Nem a rendelő mérete a mérvadó, hanem az orvos hozzáértése.

Ismerek menő rendelőben kontárt, és kis falusi, alig felszerelt rendelőben "csodadokit".


Érdemes a választott dokinka utánanézni, a neten ma már szinten minden dokiról találni véleményt. Facebookon is van egy "Jó vagy rossz az állatorvos? Ajánlod vagy nem? Tapasztalatok az orvosokkal!" nevű csoport, ott is van elég sok vélemény.

2012. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy biztos: ha neked nem szimpatikus az orvos, nem bízol benne, hagyd ott. Persze attól még lehet, hogy normális doki, de ha nem alszol nyugton, ha ő kezeli a kutyádat, akkor nem érdemes erőltetni.
2012. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Pont ma találkoztam vele és mindenki agyon dicséri de nekem ott van a tüske a szívemben és nem tudom el felejteni , hogy mit tett és mit mondott anno 20 éve !!
2012. szept. 6. 13:30
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 hónaposan ivartalaníttattuk a szuka kutyusunkat, Zöld Zebra akció keretében. Úgy voltunk vele, hogy egy ilyen nagy szervezet áll mögötte, akkor tuti jó orvos. Nem is csalódtunk benne, azóta is hozzá járunk.

A kutyán semmi változást nem észleltünk.

2012. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
csak akkor ha beteg. Egészséges kutyát minek műttetni?
2012. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
MERT TELE VAGYUNK KAN KUTYÁKKAL ÉS NEM SZERETNÉK EGY VÁRATLAN KUTYA ALMOT !!
2012. szept. 6. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi is 6 hónaposan műttettük, minden rendben volt vele :) Vidd másik dokihoz, ha nem bízol benne :)
2012. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!