Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó viselkedése?

Tacskó viselkedése?

Figyelt kérdés
Mennyire tanulékony illetve kinek ajánlanátok a tacskót?

2012. szept. 6. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
2012. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen ezt pont most olvastam el kb. 10 perce.De szerintem a gazdik jobban el tudnák mesélni.e ezért köszönöm :)
2012. szept. 6. 20:08
 3/9 anonim ***** válasza:
4 hónaposan került hozzám egy tacskó keverék. Elég könnyen tanult, okos kutyus. A vadászösztöne elég nagy, így a láb melletti séta nehézkesen megy neki néha. :)
2012. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnek tacskója van, az a kutya inkább komolyabb, ragaszkodó. Van 1 pici kislány is a családjukban mindenhova megy vele és védelmezi :)
2012. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A sajátomból kiindulva :

nagyon makacs :D

tudna tanulni,mert van esze,de gyakran nem akar.ha egy icipicit meg ráerőltetném a dolgokat,egész nap duzzog :D

állandóan maxon pörög,2 órás séta után is még megy a lasztiért hogy játszunk.

kajával minden elérhető,mondjuk én családi házban lakom,nincs túletetve mint a legtöbb panellakó,a nasinak mindig örül(ne).

ugye az alap természetétől is függ,hogy kinek ajánlható,én pont egy hiperaktívat fogtam ki.

alapjában véve nagyon mozgékonyak.sportos családba tökéletes,mellette a mérete miatt ugyanolyan jó kanapékutya.imádna az ágyban fetrengeni.

nem tudom másoké milyen könnyen idomítható,de nemhiába mondják hogy makacs :D

2012. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Mindenképpen olyannak, aki rendesen megfuttatja és nem eteti túl. Hízásra hajlamos, de nagyon mozgékony fajta.

Most halt meg 17 évesen a tacsink és még tavaly nyáron is futkosott, csak idénre lassult le nagyon.

A viselkedése a neveléstől függ. Nagyon jó jelzőkutya, mert még a 3. szomszédhoz közelítő idegeneket is ugatja. A házigazdákat is, csak azt másfajta hanggal. (Tehát nem halk jószág.) Mivel igen mozgékony (, ha jól van karbantartva), folyamatosan őrzi a házat.

Nekünk nem volt gond az ülsz, fekszik, vársz, gyere ide... betanítása. A labdát, mivel imádnak játszani kb. 1 nap alatt apportírozta. Amit szerintem felejts el (bármilyen kutyánál) az a rugós póráz. Ugyanis akkor a kutya pont azt nem tanulja meg, hogy a póráz egy gát, amikor a gazda mellett kell haladni. Ez a séta elején egyébként általában igen nehezen megy... :-)

Termetéből következően, a megtanult parancsszavakat az összes közelében élő felnőttől/nagy gyerektől elfogadja, de mindig van persze fő főnök is.

Gyerekekkel is barátságos, ha van a közelében, de kisgyerek valamilyen nyalánksággal, vagy kajával a kezében ne közelítsen hozzájuk. Simán elveszi, aztán jön a bömbölés.

Aki fél tőlük, vagy akiktől ők nagyon félnek - nem szimpik, egészen közelről a bokához kapkodó mozdulattal ugatják, ami még ilyen kis kutyától is elég ijesztő.

Nagyon okosak, tudják, ki mit enged meg nekik: nálunk nem mehetett fel semmilyen bútorra, édesanyámnál sem, a húgaim/barátnőim lakásaiban viszont a legkényelmesebb fotelokba is elterpeszkedett, ha hagyták.

2012. szept. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak :D Nagyon aranyos a természetük a leírásotok lapján :)
2012. szept. 7. 14:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig csak tacsi keverékünk volt, 15 évig élt, és most került hozzánk egy kölyök. Azzal kezdeném, hogy amíg "kölyök", borzalom rossz. Nálunk az elhunyt tacsi is anno az egész kertet szétszedte, lábtörlő hetente új kellett, és a kicsinél ugyanez mutatkozik meg. Pedig nevelve vannak, de ahogy már írták, makacs kutya, az van, amit ő akar. Falkavezérnek csak egy embert fogadnak el, az 5 fős családban is egy ember van, aki fegyelmezni tud. Később, mikor kinő a mindent szétrágós korból akkor lenyugszik. Nagyon jó házőrző és alapvetően minden embert elfogad, akin azt látja, hogy a gazdik is elfogadják. Szóval nálunk csak addig ugatták az embereket, amíg mi eléjük nem mentünk és kaput nem nyitottunk, onnantól kezdve simulékonyak. Egy ember volt az előző tacskónknál, akit nem szeretett. Nem tudni miért, sosem ártott neki a hölgy, de mikor nálunk voltak, kétszer is megharapta a bokáján a kutya, a két harapás közt egy év telt el. Hihetetlen volt, hisz valóban barátságos kutya volt, kivéve ezzel a nővel. Az evési szokásaik nagyon viccesek. Bármilyen ennivalót 1 percig tart nekik elpusztítani, ha elérakod jön a porszívó effektus, rágás nélküli nyelés. És addig eszik, amíg kaja van előtte, halálra tudnák enni magukat. Nekünk egy másik kutyánk is van, aki olyan, hogy egész napra beosztja a kaját, reggeltől estig odajárkál, eszik pár falatot. Amíg egyedül volt nagyon jó húsban volt, hisz mindig megette az egész adag kajáját. Mióta újra van társa lefogyott, mert a tacskó lesben áll, hogy mikor hagyja ott a másik az eledelt, és amint az elfordul a tányértól a tacsi már fel is porszívózta a maradékot. Így nagyon figyelnünk kell, hogy elég kaja jusson szegénynek. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Egyébként egy végtelenül szeretetreméltó jószág, mindig mosolyra áll a szája, de szó szerint, imád ciripelni, ha az ember beszél hozzá - érdekes mormogós, ciripelős, éneklős hangot ad, jellegzetes tacsi vonás, tündériek ilyenkor, ahogy mondják a magukét. Imádják az ember közelségét, egy percre sem hagynak egyedül, ha a közelükben vagy. És tényleg jó házőrzők, minden neszre figyelnek, ezt a házat idegen nem tudja úgy megközelíteni, hogy ne vennénk észre a kutyától. Én csak ajánlani tudom a tacskót, de én inkább kertbe. Sokan írják, hogy kis termetű, nem való kertbe, mert biztos fázik. Nálunk ez nem volt jellemző, nagyon jól elvan a hidegben is, viszont a lakást szerintem szétdíbolná seperc alatt.
2012. okt. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az ötösnek ajánlom a virslit mint jutalomfalatot.
2020. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!