Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha kiesett néhány foga a...

Baj ha kiesett néhány foga a kiskutyánknak?

Figyelt kérdés
3 hónapos bullterrier kutyusunk van, jó tápot kap..Ma észre vettem, hogy alul az első fogai közül hiányzik néhány.Én úgy tudom, hogy a fogváltáshoz még kicsi. Esetleg játék közben, valami rágcsálása közben történt..Eszik rendesen ettől függetlenül, nincs begyulladva az ínye és láthatólag nem fáj neki.Mekkora probléma lehet ebből?
2012. szept. 7. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:
"FOGVÁLTÁS: A kiskutya általában 16 hetesen elkezdi a fogváltást. A tűhegyes tejfogak kihullanak, helyükre maradandó fogak nőnek, rágnia kell. Kerüljük a kiskutya szájából a játékok kirángatását, mert maradandó károsodásokat okozhatunk. Ilyenkor rágócsontokat kell adni nekik. A kicsi CAL-D-Phos (kálcium) tablettát kapjon, napi 1-et, egy éves koráig."
2012. szept. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. szept. 7. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
CAL-D-Phos csak akkor kell, ha nem jó minőségű táppal etetik. Különben a kálcium túladagolással tönkre lehet tenni a csontozatát.
2012. szept. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 3 hónapos korában szinte egyszerre hullajtotta ki az alsó és felső fogait. :) Belázasodott, bágyadt volt, az állatorvos azt mondta, hogy ez csak azért van, mert még fiatal is hozzá, ráadásul egyszerre is hullottak ki, enni se nagyon tudott. nem korai a fogváltás, ez változó, nem lesz semmi baja, rágnivalót adj neki, mert viszket, ahogy jön a foga.
2012. szept. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyeltalán nincs rosszul a kihullott foga miatt szerencsére..Vettünk neki calcium tablettát, rendes állatos boltban, és ott nem mondták h túl lehet adagolni,pedig úgy tünt az eladó képben van azzal h mit árul. Royal canint kap enni a kutyus, jövő héttől pedig Acanát. A tablettából másfelet lehet adni neki naponta.. Szerintetek ha nem kap minden nap csak mondjuk 2szer 3szor / hét akkor az nem adagolódik túl?
2012. szept. 10. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen táp mellett nem kell külön kálcium. Ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor a fogváltás után azonnal hagyd abba. Jó kis diszpláziát lehet csinálni vele a kutyának és egyéb csontrendszerbeli elváltozásokat. Tehát adhatod, de csak kúra szerűen, ne folyamatosan.
2012. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk olvasd el:

[link]

2012. szept. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!