Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olcsóbb, de egész jó...

Milyen olcsóbb, de egész jó minőségű kutyasampon van a Fressnapfban?

Figyelt kérdés

A szomszéd kutyája, akivel jóban vagyok :) (nincs saját kutyám), folyton vakaródzik, szenved szegény, sosincs megfürdetve. Egyébként az alapparancsokra, a pórázon sétálásra is én tanítom a kutyust, a gazdija nem nagyon foglalkozik vele, és ez elég felháborító, de most nem ez a lényeg. Szóval vakarózás, bolhák, korpás, száraz bőr ellen nincs valami 400-1500 Ft közötti sampon, ami viszonylag jó minésűgű? Előny lenne, ha a Fressnapfban meg tudnám venni, de ez nem létfontosságú.

Egyébként általában milyen árban vannak a kutyasamponok?

16/L



2012. szept. 7. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Ez igazán kedves Tőled:)

De bolhák ellen sajnos a sampon nem elég. Ami a legjobban kiírtja a bolhákat, az a Neostmosan. Állatpatikában lehet kapni, 1 ampulla olyan 400-500 forint körül van, egy ampullát kb 1-másfél liter vízzel kell higítani, és nagyjából úgy kell számolni, hogy 1 ampulla/5 kg kutya:)

Szóval egy 20 kilós kutyára 4 ampulla kell. És úgy kell vele kezelni a kutyát, hogy egy lavórba, vagy kádba beállítod, és 10-15 percig locsolgatod ezzel az oldattal. Leöblíteni nem kell, most méh jó idő van, kint meg is szárad, és nem fázik meg. Viszont 5 nap múlva meg kell ismételni, mert a bolhapeték akkorra kelnek ki, és még azokat is ki kell írtani. Ezután pedig rá kell tenni valami cseppet, ami véd a bolhák ellen, de ezt havonta kell rá tenni, különben előbb utóbb megint bebolhásodik:(


Amúgy ha Neostomosannal alaposan átmosod, akkor nem kell samponozni. Igaz ez nem egy kozmetikum, de attól még tiszta lesz a kutya szőre, és a lényeg, hogy nem lesz bolhás. Akkor viszont nem fog vakarózni, és lehet, hogy korpás sem lesz.

Fressnapf pedig nagyon drága, ne ott vásárolj:)

2012. szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sippara ***** válasza:
A bolhát speciel tényleg nem oldja meg (arra neostomosan, vagy csepp/nyakörv, ilyesmi), de én 850,- forintért szoktam sampont venni, most megyünk sétálni, de ha hazaértünk, meglesem a nevét is :)
2012. szept. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fressnapfban lehet kapni Bobi nevű sampont, én nagyon szeretem, nem drága, de amikor megfürdettem a dögöket szép selymes, jó illatúak lettek. Kb olyan 800 ft az ára. Persze van belőle kimondott kölyköknek való, fekete szőrhöz való, kamillás, stb. Csak pénz legyen, választék van.
2012. szept. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Azért a Fressnapf-ra gondoltam,mert az van hozzánk viszonylag közel. Ezt a bolhairtót hol lehet megvenni?
2012. szept. 9. 10:46
 5/5 85469 válasza:

az egyesnek, a neostomosant nagyon elszámoltad, nem kell 4 ampulla, sőt egy is elég kb 4 fürdésre..

4 ampulla egy csorda tehénre kell nem kutyára..:-)

2013. okt. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!