Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van még esélyem vagy vegyem...

Van még esélyem vagy vegyem tudomásul hogy 100 emberből csak nekem nem lehet. (? )

Figyelt kérdés

Már nagyon règ kutyát szeretnék (kb. 8éve), de nem engedik a szüleim. Pedig annyit készültem, annyi dolgot olvastam már ezen az odalon is és szeretnék végre "teljes" gazdija lenni egy kiskutyának. Tudom, hogy nem könnyű dolog a kutya tartás és le kell mondani dolgokról, de nem érdekel.

Mikor meghallottam hogy az unoka tesóm kapott egyet egy vilàg dőlt össze bennem...amikor ma láttam ahpgy futkároznak és mind kettőjük arcán szeretetet láttam sírni kezdtem és most is potyognak a könnyeim ahogy írok. Annyira igazságtalannak tartom hogy mivel van egy hugom le sem vagyok szarva, nem gépezhetek hétköznap és nem is mehetek sehova a barátaimmal, amikor pedig anyáékkal akarok pl. társasozni: "hosszú, egész nap dolgoztam" blablabla... Mivel mostmár bele számìt a tovább tanulásba az év végi eredményem ezért elvárják hogy tanuljak...de nekem egy kiskutya az álmom akit èn nevelhetek ezért nem tudok 100%-ban a tanulásra figyelni mindig ezen kattogok, főleg most hogy van egy 3 napos kutyusunk és nem akarom hogy a gazdái (az újak) elrontsák ezèrt szeretném ha az enyèm lenne mert biztosabb kezekben szeretném tudni. Mivel érvelhetnék?

Nagyon rosszul esik mivel egyre több kutyás van... Segítsetek légyszi!! Nem tudok mèg 5évet várni.


2012. szept. 7. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nőjj már fel könyörgöm. Minden 2. kiskölyök kutyáért, cicáért sír. Szép dolog az utánaolvasás, de nem te fogod fizetni az oltást, az etetést. Majd veszel magadnak, ha elköltözöl és a saját pénzedből fenntartod magad. Otthon az van, amit anyu-apu akar.
2012. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De, tudnod kell várni a kutyára. Nagyon sokan , amikor önálló életet kezdtek élni, csak akkor vehették meg életük első kutyáját.
2012. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
35 évesen lett kutyám. Túléltem. Te is túl fogod! Az én gyerekeim már kutya mellett fognak felnőni. Gondolom majd a tieid is. Vígasztaljon ez!
2012. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 28 évesen lett kutyám.
2012. szept. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Honnan van 5 napos kutyád? Ha van egy másik kutyátok aki szült akkor miért nem elégedsz meg vele? Ha meg nem hát, ez van, a szüleid pénze, háza stb, nem kényszerítheted rá, ha nem akarnak. És egy 3 napos kiskutyát még nagyon sokára vihetnek el, más még annyit sem tehet hogy felnevel egy kiskutyát, te legalább azt megteheted.
2012. szept. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igenis várjál még.

Az egy dolog, hogy te mennyire szeretnéd, mennyire törődnél vele...stb.

Elhiszem neked, hogy tényleg jó és felelősségteljes gazdája lennél, de...

Tudod, hogy havi szinten mennyibe kerül egy kutyus etetése, gondozása, oltások, kutyaiskola?

Úgy sejtem, hogy még általánosba jársz. Nem hinném, hogy lenne ennyi zsebpénzed.

Ha netalántán vmi nagyon nagy baj lenne a kutyussal, műteni kéne... 100-200ezer Ft-od honnan lenne rá?

Teljesen megértelek, én is állatbolond vagyok, de sajnos ezekbe a dolgokba is bele kell gondolni.


Ami engem illet most 28 éves vagyok, és csak most engedhettem meg magamnak kutyát. Most állok olyan anyagi szinten, hogy ha bármi történik, akkor tudom fedezni az anyagi részét.

2012. szept. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 11 éves múlt,1évig minden nap azt hallgattuk tőle,hogy mennyire kutyát akar,és minden nap elmondtuk neki,hogy az nagy felelősség stb.Végül beadtam a derekam és kapott is kutyát,olyat amilyet akart-és ezzel NEKEM lett egy kutyám.Hamar elmúlt a nagy öröm,mert bepisilt bekakilt-ki takarította fel:Én ,ki viszi ki sétálni?.-én ,ki tanítgatja -szintén én.Még arra is úgy kell figyelmeztetnem,hogy adjon neki inni.Elhiszem neked,hogy most úgy érzed,hogy te nem ilyen lennél,hogy törődnél vele,de szerintem inkább várj még vele,hisz a kutya nem pár hétre szól,nem lehet félre rakni,mint egy megunt játékot...
2012. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem történne meg ami nálatok, mamáéknál vannak "kutyáim" ott van a kölyök is (hosszú). Egy idősebb kutya us jó lenne én úgy gondoltam ha nem a picit akkor a mamát hoznám haza (utcáról került hozzánk kb.2 hónapja) most 4-5 éves de őt is lehetne még tanítani meg tudom is én. Sokkal több boldog percem lehetne vele mint most...havonta látom őket.

Első:

Azért is esik rosszul hogy nem lehet mert apának arany èlete volt az enyémet meg tönkreteszi...és tudom hogy minden "kölyök" ezt mondja de én már tisztában vagyok az anyagi dolgokkal mint ahogy mondtátok nem 2fillér egy kutya tartása, a nevelése sem könnyű és el kötelezni magad mert egy kutya 15-20 évre szól és takaritanék is utána, mamáéknál is ha tehetem én takaritok fel a kutyák után ès én is fürdetem őket...

2012. szept. 8. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!