Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya játékosabb?...

Melyik fajta kutya játékosabb? Husky vagy Németjuhász?

Figyelt kérdés

Napi mennyi kaja kell ezeknek a kutyáknak? Reggel fél kiló kutyakaja, meg este tuti elég. Nem?

Mennyi séta szükséges?



2012. szept. 8. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát én nemtudom, nemértek hozzá, nekünk olt Husky-nk, imádtuk,sajnos azóta elpusztult.Nem is ez a lényeg, hanem az, hogy rengeteget játszottunk vele, és állandóan akart is! :D Aranyos volt :'( *.*
2012. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
A Husky több mozgást igényel,de nem tudom,hogy játékosabb-e a németjuhásznál,de ez a kutya személyiségétől is függ.Amúgy ha a huskyt nem fárasztód ki elégé,akkor számítani lehet rá,hogy 1 jó ideig vonyítani fog.Én tapasztalataim alapján nem választanék semmiképp se németjuhászt,mert eddig midig megharaptak,míg más kutya nem,de ez persze nem azt jelenti,hogy téged is megharapnak majd a németjuhászok(na jó a rokonaim mostani németjuhásza nagyon édes,ez még nem harapot meg soha:D)
2012. szept. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
németjuhász játékosabb,mint a husky.husky csak hoba szeret játszani,németjuhász száraz esős terepen
2012. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
A mi Huskynk vonyított, énekelt, hisztizett mikor elmentünk itthonról. Mióta velünk lakik a féltesó is, síri csönd és hulla szag van míg haza nem érünk. Együtt imádnak játszani. Falkában nőttek fel, úgy kifejezetten külön külön szerintem egyikkel sem volt foglalkozva, hogy "nah msot csak veled labdázok egy órát" (Miénket 7 hónaposan hoztuk el)....14 kutya mellett ezt nehéz is lenne kivitelezni. A miénk inkább plüss állat csócsálós a féltesó aki rövidebb ideje van nálunk és már 3 éves az bújos macska....játszani csak a tesóval játszik. Tehát helyzettől függ, hogy hogy nevelkedett. Németjuhsázunk volt előtte, az játkos volt. Őt kertben tartottuk 8 hetes kora óta velünk volt. Őt a játékhoz szoktattam hozzá és imádta is. Úgy gondolom,hogy ha majd egyszer noda jutunk és lesz egy alom a Huskynktól egyet megtartunk és játékosnak neveljük.
2012. szept. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A Huskyról nem tudok nyilatkozni, de a mi Német juhászunk nagyon játékos, mindig hozza a kis labdáját. Nagyon szeretetéhes és kedveskedő, hízelgő! Pedig kan kutya!
2012. szept. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia, nekem egy Husky-m és egy németjuhászom van!

Ez a két fajta a szerelmem:)

A nj már öreg, de korát meghatudtolva hív játszani,ugrál, szalad.

A husky is hihetetlenül imád játszani.

Ha egyszerre játszanék a kettővel az kb lehetetlen, mert egymást kezdik el kergetni, a kertben összevissza futnak, hol az egyik ,hol a másik van elől, és menekül:D

A vége meg az, hogy oda szaladnak hozzám, és engem is bevonnak a játékba:D

Tanítani csak külön külön szoktam őket, mert az öreg nem volt régen képezve, és ha látja, hogy a kicsi ügyes, és jutit kap, akkor elkezd hisztizni, és ilyenkor próbálnám az öreget is tanítani, de hát, ő nem nagyon tanulgat, csak egy két dolgot, ezért könnyebb, ha olyankor az egyik a házban van, és az udvaron foglalkozok a másikkal.

Szerintem mind a ketten nagyon játékosak, a husky egy kis bohóc, a nj meg még akkor is méltóságteljes, amikor bolondot játszik:)

Én amúgy az öregnek sült kacsafarhátat, vagy főtt csirkefejet adok, a kicsi meg happy dogot eszik, mert habzsol, és még nem nagyon merek neki csontos húst adni:S

De vegyes, mert a maradákot is megkapják, meg ha elfogy a táp a hóvégén, akkor rizset, vagy tésztát főzök, és abba teszek mindig mást(májat, húst, zöldséget)

Amúgy, most azért kérdezted ezt, mert most lesz kutyád, és nem tudod, hogy milyen legyen?

2012. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szabó yustice ***** válasza:
sZIA nekem 1 német juhászom 1 yorkim 2hukym 1 seltim 1 pulim és 1 komondorom és 2 belga juhászom van!Kevert csapat de eggyüt nöttek fől!Aki ki lóg a falkából a két husky!" szer gondold meg ha ezt a fajtát veszed!Tanyán lakunk Siófok mellet a 2 husky miatt tavaj 300 000 ezer forint vadkárt fizettem.Ha bezárom őket orditanak ha ki engedem a 8 000 nm kevés???
2013. febr. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!