Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki miért fél a pitbulloktól?

Ki miért fél a pitbulloktól?

Figyelt kérdés
Nem mindenki de van aki arrébb áll az utcán, pedig nagyon puszis a kutyám :S

2012. szept. 8. 21:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Én is ha egyedül vagyok nem félek tőlük,bár én egy kutyától sem félek de ha kutyával vagyok inkább át megyek a másik oldalra,bár egy pites volt itt ,de már elköltöztek..
2012. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem félek tőlük, de amelyiken látom, hogy nincs a megfelelő kezekben azt messziről kerülöm, sajnos volt is már incidensem eggyel. A kutyámnak akart ugrani, de melléfogott és a kezemet kapta el, szépen elintézte egy darabig nem igazán tudtam használni rendeltetésszerűen. Na ezt a kutyát és gazdáját hírből is kerüljük, de van a környéken 2-3 másik ill ilyen típusú keverék akik jó kezek közé kerültek. Ők játszópajtik.
2012. szept. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Eéég volt az első intelligens választ elolvasnom, és nem folytattam, inkább írok...:)))

Én nem általánosítok, hogy ha ilyen meg olyan fajta, akkor az harap, meg hasonló eszetlenségek. Minden kutya más. Csivava is megharap, amelyik úgy van nevelve. Vizsla is megharap, csak az nincs benne a Fókuszban, mert sose lesz olyan szaftos a sztori, mintha egy pitbull harapna.

Ha őrjöngve jön felém, akkor lehet, hogy elkerülöm. De pl nálunk a futtatóban van pittbull, staffordshire (ami kb ugyanaz, de mindegy), és tök jól elvannak. Ennél mosolygósabb kutyával még nem találkoztam. Szépek és ha jól vannak szocializálva, akkor ugyan úgy nem harapnak, mint a többi kutya. Aki meg nem ért egyet, az nem ért a kutyákhoz és ne foglalkozz velük. A környéken is van egy gyönyörű pitbull. Sokan nem mernek bejönni, ha a futin bent van. Annyi van, hogy kan és a kan kutyákkal nem jön ki (de ezt is lehetne nevelni), és mindenféle rémsztorit meséltek, hogy vigyázzak, mert megharap és a kutyámat is széttépi stb. én meg egyszerűen nem hittem el. Annyira nem, hogy mikor bent voltak a futin, odamentem és megkérdeztem, hogy bemehetünk-e. Gondoltam, ha azt mondja a gazdi, hogy jaj nem, mert ez egy vérszomjas fenevad, akkor tényleg nem megyek be. De csak annyit kérdezett,hogy kan vagy szuka. Mivel szuka, így bementünk! És képzeljétek el!!! Nem ugrott a torkomnak, sőt! A kutyámat se ette meg! Tök cuki volt, jót játszottak meg labdáztak! Szóval kérdező, sajnos kevesebb a normális hozzáállás, egyszerűen keresd inkább az Ő társaságukat!!! :DDD

2012. szept. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%

"És képzeljétek el!!! Nem ugrott a torkomnak, sőt! A kutyámat se ette meg!"

Talán,azért mert látta,hogy a gazdi beenged,de ha csak úgy bementél volna a gazdi tudta nélkül,akkor megsérültél volna(terület védelmező ösztön)nagy valószínűséggel.Tényleg nagyrészt a neveléstől függ a dolog,de ettől függetlenül mindegyik fajtának van valami alapösztöne.Mint az újfundlandinak a mentés(tenger),nem hiszem,hogy minden kutyafajta kihozna,ha éppen fuldokolnál bármennyire is szeret.Azért általánosítanak sokan,mert mindegyiknek van valami alapösztöne a saját,egyedi személyisége

2012. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
*Azért általánosítanak sokan,mert mindegyiknek van valami alapösztöne a saját,egyedi személyisége mellett
2012. szept. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

"Aki meg nem ért egyet, az nem ért a kutyákhoz és ne foglalkozz velük"

Ezt inkább nem is kommentálom.Nem vagy olyan nagy szakértő,mint amilyenek gondolod magad.99%ban egyetértek azzal,amit írtál,de nem csak a neveltetéstől függ a kutya viselkedése,de tényleg nagyon sokat számít a neveltetés,de ettől függetlenül nem minden attól függ

2012. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
43%
"De csak annyit kérdezett,hogy kan vagy szuka. Mivel szuka, így bementünk! " - szóval ha kan lett volna, csak akkor ment volna neki a kutyádnak, és mivel nagyon erős a harapása, vélhetően a kutyádnak esélye sem lett volna vele szemben. Hát kösz...
2012. szept. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
nem félek tőlük most hozzám került egy roti nj keverék 3 éves rehabilitálásra. jól haladunk tündéri kutya gondolkoztam rajta h örökbe fogadom. szval környéken van pár barátom akiknek pitbull-ja van. mivel még nem 100%-as ezért őket inkább elkerüljük. (piteket még nem igazán csípi)
2012. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én nem félek tőlük.Egyik kutyától se.Csak a németjuhászoktól tartok egy kicsit ,mert egyszer megtámadott egy.
2012. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

nem tőlük félek, hanem attól, hogy esetleg rossz kezekben van és nincs szocializálva, nevelve és ebből lesz a baleset. de minden kutyánál ettől félek, tökmindegy, hogy pitbull, yorkie vagy keverék.

amúgy szerintem tudnak kifejezetten szépek és helyesek lenni.

2012. szept. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!